Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan írnád a Siklósi vezeték...

Hogyan írnád a Siklósi vezetéknevet?

Figyelt kérdés

Ha épp megváltoztatnád a neved erre, hogyan írnád? Különlegesen vagy átlagosan?

Láttam, hogy több variációja van de nem tudom melyik lenne előnyösebb. Hosszabb a keresztnév. B betűs ha számítana, de teljeset nem akarok kiírni, nem lényeges szerintem. Jobban szeretem a "különlegesebb" variációkat így a Siklóssi vagy Siklóssy-t választanám de nem tudom még. Vagy egyszerűbb ha simán Siklósi-nak van írva? Ki hogy látja?

-Siklósi

-Siklóssi

-Siklóssy

-Siklósy



2022. máj. 29. 23:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Schyckloóschy
2022. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Sikamlósi.
2022. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
$IK£Ó$¥
2022. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

A Siklóssit és a Siklóssyt csak akkor válaszd, ha nem gond hogy a környezeted seggfejnek néz. Így írták régen a nemesek a nevüket, ma meg már nagyon átlátszó hogy valaki másnak akar tűnni mint ami. Ma már azok a családok is normálisan, leegyszerűsítve írják a hasonló neveket, akik anno tényleg nemesi családok voltak és nem csak úgy felvették az adott nevet.

Én simán Siklósiként írnám, nem akarnék flancolni.

2022. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
24%
Van valami közszereplő Siklósi Beatrix. Gőzöm sincs hogy írja. Keress rá.
2022. máj. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
35%
A neve miatt csak a prolik tartanak valakit seggfejnek.
2022. máj. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
29%
Na a 4-es, megjött a munkásosztály.....
2022. máj. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

De az igaz, hogy akkor írd különlegesen, ha van rá "jogosultságod".

Ha a családodban van, aki így írta, felmenők között, stb. Akkor jogosan írhatod úgy. Egyéb esetben, ha felveszed és elkezded így írni, olyan, mintha nemesi származást hazudnál magadnak, holott nem vagy az.

(nyilván sok jelentősége ma éppen nincs, de mégis valahol eszmeileg számít)

2022. máj. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

7, munkásosztály? Esetleg a te családod.

Akkor a gyengébbek kedvéért leírom: hasonló nevünket a nagybátyám anno meghagyta így, ssy végződéssel. Ez a hatvanas években volt. Ugye akkoriban már vége volt annak a régi világnak, amiben anno a családnevem alakult. Már nem úgy éltek a nemesi családok mint régen. Ezért a családomból már mindenki sima i-vel írta a nevét, kivéve az az egy nagybátyám. Őt már akkor, a hatvanas években kicikizték, körberöhögték miatta, hogy ez micsoda nagyzolás. Aztán ő is áttért sima i-re.

Én soha nem írtam ssy-vel, és a jövőben sem fogom. Tökéletes a sima i.

Felvett névnél meg még gázabbnak tartom azt sugallni hogy az ember nemesi család sarja. Ma már az is rejti aki valóban az, mert hála az égnek Magyarországon már nincsenek a klasszikus értelemben vett kasztok, mindenki nagyjából egyenlő.

2022. máj. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
31%
Sík ló sí.
2022. máj. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!