Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan írnád a Siklósi vezeték...

Hogyan írnád a Siklósi vezetéknevet?

Figyelt kérdés

Ha épp megváltoztatnád a neved erre, hogyan írnád? Különlegesen vagy átlagosan?

Láttam, hogy több variációja van de nem tudom melyik lenne előnyösebb. Hosszabb a keresztnév. B betűs ha számítana, de teljeset nem akarok kiírni, nem lényeges szerintem. Jobban szeretem a "különlegesebb" variációkat így a Siklóssi vagy Siklóssy-t választanám de nem tudom még. Vagy egyszerűbb ha simán Siklósi-nak van írva? Ki hogy látja?

-Siklósi

-Siklóssi

-Siklóssy

-Siklósy



2022. máj. 29. 23:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
18%

Ne keverjük azért a 60-as éveket a mostani időkkel. Akkor nyilván pellengérre állították, mostanában nem jellemző.


Ugyanakkor nyilván nem egyenlő most sem senki senkivel, csak annyi a különbség, hogy jelenleg a hatalmat és a pénzt posztkomcsi prolik birtokolják felelősségtudat nélkül.

2022. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
45%
$ickløshy
2022. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%

9: “ Ez a hatvanas években volt.”


Azt felejted el, hogy már nem a 60-as évek van, es nem aunutolsó az elsők.


A háború után a nagy kuláküldözésben, meg ennek az árnyékában ez volt az általános.


Nekünk pl. nagyszülőket deportálták elcsatolt területről, nem voltak hajlandók beírni a Somody nevet, mivel Somod nincs már Magyarországon, Somogy van, és csak Somogyi lehet.


Élvezettel írták át, mert azt hitték a felkapaszkodott kisebbségi komplexusos prolik, hogy most aztán mennyire megtorolják a nyomorukat.

2022. máj. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
* nem aunutolsó az elsők= nem az utolsók az elsők
2022. máj. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
85%
13, már nem a hatvanas évek van, de nem is az ezernyolcszázas. Tehát nem fogom magam senkinél többnek hinni csak mert egy bizonyos családba születtem, és nem fogom újra régiesen írni a nevem, ahogy cselédeket sem fogok tartani, csak élek normális emberként mint bárki más. A világ megváltozott és ez egy jó dolog.
2022. máj. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
27%

a világ megváltozott, hogy jó dolog-e? Ebben nem vagyok annyira biztos, mindenesetre vannak jó részei is persze.


Neked már nem kell régiesen írnod a nevedet, ha az őseid úgy döntöttek és te sem akarsz másképp tenni.

És nyilván nem vagy több más embernél.

De ha valaki büszke a családjára, az büszkén viselheti a nemesi nevét szerintem. Senki, az égvilágon senki nem fogja kiröhögni érte. De csak az tegye, akinek van mire, egyébként ne vágjon fel, mert most már lehet.


A főnemességnek volt felelősségtudata. Ahogy most is van, meg lehet nézni: Esterházy, Petneházy, Széchenyi alapítványok. A családok megvannak, összetartanak és dolgoznak, számos juttatást biztosítva a rászorulóknak, pl. a tehetséges diákoknak a Petneházy alapítvány.

Szerintem ez egy jó dolog, ellentétben a mostani hatalmi elittel.

És azt se feledjük el, hogy a nemesség az adott kor multi vállalatai voltak. Több ezer embernek adtak munkát és megélhetést.

Azt mondod nem fogsz cselédet tartani? Dehogynem, a tehetősebbek tartanak, csak éppen kertésznek, bejárónőnek meg szakácsnak hívják. Van babysitter meg sofőr...nem tűntek el ezek a státuszok. Csak éppen a minőség és az érték veszett ki mögüle.

2022. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%

15: Attól, hogy hagyományőrző az ember, és merészeli úgy írni a nevét, ahogy az ősöktől kapta, nem kell magát többre tartani.

Ha ez nem megy, akkor tényleg jobb, ha nem írod úgy.


Sőt legyen mindenki Béla. Akkor senki sem egyedi, senki sem jobb a másiknál. Ugye Béláim?

2022. máj. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
Gondolkodjunk Béláim, gondolkodjunk :D
2022. máj. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha jól tudom, nemesi családnevet csak akkor tudsz felvenni, ha vagy férjhez mész a viselőjéhez, vagy dokumentummal tudod bizonyítani, hogy a rokonod ezt a vezetéknevet viseli/viselte. Ha nem mész férjhez, nincs ilyen rokonod, akkor Siklósi.
2022. máj. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Az alapvető kérdés, hogy mi okból szeretnél Siklósi lenni, kidnek volt ez a vezetékneve?
2022. máj. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!