Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan írnád a Siklósi vezeték...

Hogyan írnád a Siklósi vezetéknevet?

Figyelt kérdés

Ha épp megváltoztatnád a neved erre, hogyan írnád? Különlegesen vagy átlagosan?

Láttam, hogy több variációja van de nem tudom melyik lenne előnyösebb. Hosszabb a keresztnév. B betűs ha számítana, de teljeset nem akarok kiírni, nem lényeges szerintem. Jobban szeretem a "különlegesebb" variációkat így a Siklóssi vagy Siklóssy-t választanám de nem tudom még. Vagy egyszerűbb ha simán Siklósi-nak van írva? Ki hogy látja?

-Siklósi

-Siklóssi

-Siklóssy

-Siklósy



2022. máj. 29. 23:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
68%

17, hát ez az, hogy én nem tartom magam többre másoknál.

Nem is én proliztam ugyebár az első oldalon.

2022. máj. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%

Te csak rendkívüli módon hangsúlyozod folyamatosan....régi világ, egyszerű ember, mindenki egyenlő, normális élet stb.

Mintha egy családnévtől az ember nagyképű lenne, vagy mások felé helyezné magát.

Sőt, azt mondom, hogy a 100 évvel ezelőtti nemességnek sem volt istenkomplexusa.

Értjük, hogy te máshogy használod a nevedet és, hogy mivel legitimizálod ezt, rendben.

2022. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
25%

Én proliztam, amit fent is tartok, ugyanis a proli nem a származástól proli, hanem a viselkedéstől és a gondolkodásmódtól. Tudod, ez a fogalom is megváltozott 1960 óta.

Leegyszerűsítve, normálisan? Ha a régi családnevem használom, akkor seggfej vagyok? Ha a nevem végén "y" van, akkor többnek akarok tűnni, mint ami? MINDEN nemesi család leegyszerűsítve írja a nevét?

Nem, ezek hazugságok. (ezek akkor lennének igazak, ha valaki erőltetetten ragaszkodna mondjuk egy grófi címhez.)

Ezek legitimizációs faktorok, melyek alátámasztják a döntést, talán esetleg a nagybátyádnak volt elég vér a pucájában és nem lett egy "egyszerű" és "normális" proli, mint az unokaöccse.

2022. máj. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Még a nememet sem találtad el.

Nem vitázom veletek, mert olyan dolgokról magyaráztok, amikről fogalmatok sincs.

További kellemes estét!

2022. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
30%
mégis miből kellett volna eltalálnom a nemedet? :D csak egy tipp volt. Én azt gondolom ,hogy itt mindenkinek van fogalma arról miről magyaráz, neked is. Csak rajtad van egy igen erős szubjektív szemüveg, ami a családi mintákból, tapasztalásokból, nevelésből, elgondolásokból jött és meghatározza a témáról való gondolkodásodat, ami viszont jelen esetben nem teljesen helytálló.
2022. máj. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

25, ezzel csak arra céloztam, hogy prekoncepciók alapján építettétek fel a témáról az összes mondandótokat, ahogy azt is, amit rólam gondoltok. Prekoncepciók alapján támadtok falkában.

Én kapható lettem volna egy konstruktív vitára a témával kapcsolatban, ha találok hozzá megfelelő partnereket, de visszaolvasva amik itt elhangzottak, tényleg jobban járok ha elmegyek aludni.

Bele sem kezdek a téma kibontásába, mert nagyon hosszú lenne és - a téves prekoncepciók miatt - felesleges.

2022. máj. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
95%
A világért sem szeretnék megsérteni senkit, nem az a célom, de a kérdezőnek milyen szempontból hasznos a fő kérdésére a köztetek kialakult vita? Ő azt szerette volna megtudni, hogyan írja le a Siklósi vezetéknevet, ebből kiindulva javaslom, hogy erre adjunk neki választ, ebben segítsük őt és a nézeteltérést privát üzenetben orvosoljátok egymás között a továbbiakban. Tényleg nem szerettem volna szemtelen lenni és elnézést, ha megsértettem valakit, illetve az offért is elnézést kérek! További szép estét kívánok!
2022. máj. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%
Sikk lós í.
2022. máj. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet,hogy csak a mostani helyesírás szerint tudnád fölvenni, tehát pl ilyet már nem , hogy Kováts , vagy Siklósshy. Hanem csakúgy simán.
2022. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!