Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért másabb nyáron a 8 fok,...

Miért másabb nyáron a 8 fok, mint télen?

Figyelt kérdés
Télen 8 foknál már készítem a téli kabátomat, nyáron viszont kibírom egy hosszú ujjú pulcsiban, farmer kabátban. Miért?
2022. máj. 30. 21:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam már. Talán azért mert az előtte lévő napokon a test is, és a szobák, lakások hőmérséklete felvett egy bizonyos szintet a jó időből és azt hasznosítja a szervezet is tbk., így nem teljesen ugyanaz a hűvös van most, mint télen.

De ez csak egy saját elgondolás a témáról.

2022. máj. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
én télen 8 fokban meggyulladnék kabátban....
2022. máj. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Mert télen a föld is hideg, nyáron viszont meleget sugároz alulról.

Más pályára áll a bolygó is.

2022. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem télen 8 fokban elég egy pulcsi, nyáron meg pólóban se fázok
2022. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha nyáron leülsz egy padra a 30 fokos napok után teljesen más a hőmérséklete, mint amikor a -10-es napok után teszed ugyanezt.
2022. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ez nekem is feltűnt. Kora tavasszal vagy ősszel 10 fokban minimum pulóver van rajtam, de inkább még egy vékony dzseki is. Ilyenkor meg ha 10 fok van reggel, simán kimegyek pólóban.
2022. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

#3 "Más pályára áll a bolygó is."

Ez nagyon fájdalmas butaság volt, remélem nem gondoltad komolyan.

A bolygó nem áll más pályára, mindig ugyanazon a pályán halad és még csak nem is amiatt van tél meg nyár, mert a pályánkon éppen milyen távolságra vagyunk a Naptól, az eltérés elhanyagolható a Nap-Föld távolsághoz képest.

A Föld forgástengelye a keringési síkhoz képest ferde, emiatt a napfény más szögben éri a Földet az északi és déli földtekén. Amikor nálunk áll a nap az égen a fejünk felett, akkor van nyár, mert akkor merőlegesen éri a napsugárzás a felszínt és jobban elnyelődik az energiája, felmelegedik a talaj. Télen nálunk alacsonyan van a NAP, ezért a napsugárzás kis része nyelődik el csak, mert ferdén éri a földfelszínt. Ezért van hidegebb.

Eközben az egyenlítő környékén folyamatosan van meleg egész évben. Mivel a bolygónk egyik részén állandó a hőmérséklet mindig, teljesen nyilvánvaló, hogy nem lehet köze hozzá a Nap körüli keringés távolságának, a pályának, csak annak, hogy milyen szögben éri a Földet a Nap fénye. Az egyenlítőnél mindig merőlegesen.

2022. máj. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a test hozzászokik a környezet hatásaihoz, változik a vérnyomás, a vér sűrűsége is ha szükséges, és a szervezet sok más tényezője. Akik pl. a perui magas hegyi területeken élnek, azoknak sokkal sűrűbb a vére, jobb az oxigénfelvétele a vérüknek és a ritkább levegőben is jól érzik magukat, ahol a többi ember szinte ájuldozik a kevés oxigén miatt. de egy idő után ezt is meg lehet szokni, bár nem olyan jól, de alkalmazkodik a szervezet hozzá.

Amikor tartósan alacsony vagy magas a környezet hőmérséklete, akkor ehhez igazodik a szívverés, a vízmennyiség a szervezetünkben és sok egyéb részünk. Folyamatosan tavasszal hozzászokunk a magasabb hőmérséklethez és az lesz a kényelmes amit nyáron érzünk. Azért fázol jobban alacsonyabb hőmérsékleten, mert a szervezeted a magasabb hőmérséklethez állt be. Télen ugyanígy ha 25-26 fokban kell lenned, akkor olyannak érzed, mintha nyáron 35 fok lenne. mert akkor meg a hideghez alkalmazkodunk.

2022. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Egy fontos tényező kimaradt: relatív páratartalom (azaz mennyi vízgőzt tartalmaz a levegő ahhoz képest, amennyit maximális képes lenne kicsapódás nélkül). Ez nagyban befolyásolja a hőérzetet.

Minél magasabb a hőmérséklet, annál több vízgőzt képes magában tárolni a levegő. Szóval ha adott mennyiségű vízgőz van a levegőben, akkor a reggeli hűvösben magas a relatív páratartalom, és ahogy melegszik a levegő, úgy csökken, a délutáni melegben a legalacsonyabb.

Nyáron a nagyon alacsony hőmérsékletek reggel fordulnak elő (magas a relatív páratartalom), illetve borús, esős időben (ugyancsak magas a páratartalom, gyakran 100 %).

Télen az enyhe hőmérsékletek főleg délután fordulnak elő (alacsony páratartalom), illetve a nagyon enyhe téli csúcsértékek többnyire könnyen melegedő/hűlő nagyon száraz levegő esetén, szóval még az átlagosnál is alacsonyabb páratartalom mellett következnek be.

2022. máj. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Árnyékban mérik a hőmérsékletet, tehát ha nyáron 8fokot mérnek, akkor a napsütés miatt valójában melegebb van (ahova odasüt a nap) A páratartalomtól, széltől is függ a hőérzet.
2022. máj. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!