Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért másabb nyáron a 8 fok,...

Miért másabb nyáron a 8 fok, mint télen?

Figyelt kérdés
Télen 8 foknál már készítem a téli kabátomat, nyáron viszont kibírom egy hosszú ujjú pulcsiban, farmer kabátban. Miért?
2022. máj. 30. 21:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem másabb, ha ugyanúgy szélcsend van, és napos időt napossal, felhőst felhőssel vetünk össze. Jó, persze ha hómentes napos idő van télen, akkor a napsütés rosszabb szöge miatt kicsit rosszabb a hőérzet, viszont amikor havas a táj, igencsak melegnek érződik ha +8 fok van.


Én télen sem veszek fel kabátot 8 fokban.


A különbaéget inkabb abban látom, hogy ha télen 8 fok a napi maximum, akkor hajnalban mondjuk -2, nyáron meg a 8 fok inkább minimum szokott lenni, ha mégis nap közepén hűl le ennyire a hőmérséklet, akkor hajnalban sincs hidegebb.

2022. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

9:

Alacsony hőmérsékletnél a magas relatív páratartalom pont hogy csökkenti a hőérzetet.

2022. máj. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

"Én télen sem veszek fel kabátot 8 fokban." sokan írtátok ezt, ezért válaszolok rá.


Egy időszakban nagyon sokat fagyoskodtam otthon, mert kandallóval fűtöttünk, ami nem adott elég meleget. Nem azt mondom, hogy fagyhalál volt, de mindig fel kellett jól otthon is öltöznöm, alváshoz is zokni, stb. Így nem fáztam.


Több mint egy óra majdnem a munkahelyem, ahová busszal járok. A busz van, hogy lerobban felénk. Ezért inkább felöltözöm. Nem veszek 8 foknál még téli kabátot, de 7 fok alatt mindenképpen. A buszon viszont tényleg fagyhalál van néha, elviselhetetlenül hideg van télen. Pláne a régi Ikarusokon.


Ezeknek köszönhetően az évek alatt egyre fázósabb lettem. Tegnap is épp azon a határon voltam, hogy fázni fogok. Még pont kibírtam. Köszönöm szépen a válaszokat.

2022. máj. 31. 09:05
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

13:

Így teljesen érthető. Ha egész nap fázol otthon, a buszon is, persze hogy kabátban leszel kint akár 8 fokban is.Nyáron meg örülsz ha van egy-két hűvösebb nap, mikor nem sülsz meg.

2022. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy rosszul vagyok összerakva, de a meleg után nagyon megéreztem az erős lehűlést, úgyhogy felvettem a szőrmés parka kabátot. Úgyhogy nem nagyon érzem másnak a hideget.
2022. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én is öltözhettem volna rétegesebben, reggeltől csak tüsszögök 🙂 az orrom is szépen folyik.
2022. máj. 31. 09:52
 17/23 anonim ***** válasza:

15:

Mikor volt erős lehűlés? Tegnap is rövidgatyában voltam hajnalban futni, talan némileg hűsebb volt, de így is leizzadtam.

2022. máj. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
#17 ma reggel. Azért 25-28 fok után egy 8 fokos reggelben elindulni az bizony erős lehülést jelent.
2022. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Alacsony hőmérsékletnél a magas relatív páratartalom pont hogy csökkenti a hőérzetet."

Nem, alacsony hőmérséklet mellett is a magas relatív páratartalom jár magasabb hőérzettel. Minél magasabb a relatív páratartalom, annál csekélyebb ütemű a párolgás, és ezzel együtt a tested párolgás miatti hővesztesége.

2022. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19:

Pedig így van, te tudod rosszul. Egy bizonyos hőmérséklet felett valóban növeli a hőérzetet a magas páratartalom, mert kevésbé tud a testünk párologtatni, egy bizonyos hőmérséklet alatt viszont csökkenti a hőmérsékletet a magas páratartalom, mivel a magasabb páratartalmú levegőnek magasabb a hőkapacitása. Pontosan emiatt érezzük hidegebbnek a hőmérsékletet télen ködben, mint tiszta időben, ha mindkét esetben szélcsendet feltételezünk. De a legbrutálisabb télen egyébként köd és a nagy szél kombinációja (ami nagyrészt csak hegyekben fordul elő), sokkal durvább, mint ugyanolyan szél sebesség és hőmérséklet mellett ha tiszta az idő.

2022. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!