Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosznak számít az, aki örül...

Gonosznak számít az, aki örül olyan emberek halálhírének, akik károsak voltak másokra, és nem voltak a társadalom hasznára?

Figyelt kérdés

Például a celebhaláloknál Berki Krisztián, vagy pl. a nemrég, öngyilkosságban elhunyt Való Világ hős Krisztián halálán mosolyogni, jó kedvűnek lenni.


De lehetett egy olyan ember is, aki nem volt ismert, csakaz illető ismerte: másokat cseszegetett, kötekedett, nem tanult, nem akart semmit dolgozni sem, stb. Meghal egy ilyen ember egy autóbalesetben, rákban, és miután elterjed a hír, akik utálták örülnek neki.


Gonosznak számít az, aki kifejezetten örül ilyen emberek halálhírnének?


2022. jún. 2. 08:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Na mit tippelsz? -.- Nemcsak annak, hanem undorító szánalmas alak. Volt nevelő"apám" 15 évig. Egy utolsó rohadt szemét, fennhéjázó barom csakazvanamitmondokvagyhurrdurrlesznemulass. Az apa szó azért van idézőjelben, mert a saját lányával sem bánt jobban mint velem. Mondjuk az igazi "apám" sem jobb, ő is ugyanolyan féreg.
2022. jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Gonosz?

Inkább végtelenül primitív, gyökér, undorító, kárörvendő alak.

Mit ártott neked a Berki? Persze, elég nagy tahó volt a kamerák előtt, de senki nem mondta, hogy 1. nézned kell, 2. barátkoznod kell vele. Viszont van egy fél és egy kb 8 éves gyereke, nomeg egy felesége, aki szerette és fontos volt nekik. Elvileg a gyereke találta meg a holttestét. Szerinted az milyen érzés lehetett neki?


Csak a véglények örülnek mások halálának.


Egy terrorista halála okozhat megkönnyebbülést. De örömöt?

Ráadásul a Berki meg VV Akárki bőven nem ez a kategória.

2022. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit mondasz, #2-es


Csakhogy a primitívség ebben az esetben mentség is lehet az esettre, egyszerű intelligenciahiány.


Amikor viszont egy intelligens embere örültudatosan a halálhírnek, az inkább gondosz tud lenni. Ő ugyanis felfogja mi történik, és ennek fejében teszi ezt.


Állítólag a fekete humorhoz is magasabb intelligencia, lehet a halálhíren való örömködéshez is. Az ilyen ember esetében ugyanis az agynak egészen másképp kell dolgoznia.

2022. jún. 2. 09:44
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem gonosz, teljesen normális
2022. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Akkor en meg gonoszabb vagyok, mert en annak örülnek ha kínoznak őket. A halál tul egyszerű
2022. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

3as mmmmmmmm, ja, lehet.

Viszont saját magát mindneki intelligensnek tartja, szóval ezt önmagunkra ovnatkoztatva nehézkes megállapítani, hogy ez gonoszság, vagy primitívség:D


Viszont szerintem a ténylegesen intelligens ember rájön mennyire céltalan és girnyó gondolat ez - mondjuk önmagában a káröröm is - és tesz ellene.


A fekete humor más azért. Ott sosem egy konkrét személy halálának örülünk, hanem az abszurd helyzet az, ami viccessé teszi a halált.

Viccelhetek azzal, hogy "hol van most Michael Jackson? Osloban", tarthatom ezt viccesnek, de ettől még sajnálhatom, hogy meghalt jacko.

Szóval én a fekete humort nem keverném ebbe bele, mert működik függetlenül attól, hogy örülsz, semleges vagy sajnálod az adott személy halálát.

2022. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6


Szerintem a fekete humornak is vannak fokozatai. A South Parknak volt egy olyan része, ami kifejezetten arról szólt, hogy a rákos embereken viccelődtek, és az ilyen humorra az emberek többsége nem vevő.


"Viszont szerintem a ténylegesen intelligens ember rájön mennyire céltalan és girnyó gondolat ez - mondjuk önmagában a káröröm is - és tesz ellene."


Akkor indokold meg, hogy mi az, ami miatt egy intelligens ember céltalan és girnyó gondolatnak tarthatja olyan emberek halálát akiket kifejezetten károsnak lát a társadalomra.


Amúgy ha maradunk a témánál, de kicsit másfelé nézünk, pl. az ostoba emberek halálára, akkor azt láthatjuk, hogy azokat meg - gonosz módon? - kiparodizálják:


"A Darwin-díj olyan „kitüntetés”, amelyet azon embereknek ítélhetnek meg, akik valamilyen különösen buta, ügyetlen módszerrel próbáltak egy számukra érdekes célt elérni, és ez az életükbe vagy a nemzőképességükbe került. A nevét onnan kapta, hogy ezek az emberek, Charles Darwin természetes kiválasztódásról szóló híres elmélete értelmében, „szívességet tesznek” az emberiségnek azzal, hogy nem örökítik tovább ostobaságukat utódaikra. Azaz a díj, a humán génállomány öntisztulását jelképezi."


Forrás itt: [link]


Akkor most felteszem a kérdést:


Gonosz dolog a Darwin-díjasokon nevetni?

2022. jún. 2. 10:43
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg az a gonosz, aki szerint a kártevőknek a személyi szabadsága fontosabb, mint az áldozataiké. Berki egy piti provokátor volt, de nála sokkal rosszabbak élnek most boldogan, semmi lelkifurdalást nem érezve azok miatt, akiket letapostak. Az ilyenek nélkül igenis szebb lenne a világ. Sajnos a liberalizmus mindig is bűnpártoló volt.
2022. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

"Akkor indokold meg, hogy mi az, ami miatt egy intelligens ember céltalan és girnyó gondolatnak tarthatja olyan emberek halálát akiket kifejezetten károsnak lát a társadalomra."


Empátia. Bár jogos, itt azért az érzelmi intelligencia is bejön a képbe ami ugye nem egynelő az IQ-val. Szóval ebben pontatlan voltam, pusztán a magas intellgiencia nem fogja megértetni ezt egy emberrel, ha közben alacsony az EQja.

Ráadásul akiket felsoroltál, Berki mg a VV ember, azok hol "kifejezetten károsak"? Tahók, rossz nézni őket, de károsak? Összemérhetőek egy gyilkossal pl?



Darwin díj témája

Ismét különbséget kell tenni "örülök a halálának" és "viccesnek tartok ezt vagy azt a halálában".


Meghal egy caládfő. Ez vicces? nem. Örülök, hogy meghalt? nem.

Egy férfi repülőgép rotort szerelt az autójára és beleolvadt az aszfaltba. Vicces? Igen. Örülök neki? Miért tenném?



Mondm, a kérdésedet én csak a gyilkosokkal, terroristákkal kapcsolatban tudnám egyáltalán elképzelni. De ott sem kimondottan az "öröm" szó a jó rá. Nem tesz boldoggá más halála akkor sem, ha bántott másokat. Ugyanakkor megkönnyebbülök, ha elmúlik a fenyegetettség, amit okoz.

De mondom, Berki meg a hozzá hasonlók bőven nem ez a kategória, az ő halálán örülni nettó pitiánerség.

2022. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem csak a liberalizmus bűnpártoló, hanem a kereszténység is. Például a keresztény erkölcsiség szerint Hitler halálán sem lenne szabad nevetni, mert ő is Isten teremtménye volt, stb.


Valójában azonban, ha én egy zsidó lettem volna, akinek Hitler meggyilkolta volna a szüleit, akkor boldog lettem volna.


1946-ban még a romok között is egy több napos mulattságot szerveztem volna, mert Adolf Hitler halott. Örültem, táncoltam volna, és örömben sírtam volna, hogy a rokonaim békében nyugodhatnak, mert ez a hitvány ember halott.


Hátborzongató, amint a liberálisok és a keresztények próbálnak drámát csinálni a bűnözők, a káros emberek, a buták stb. halálából.


,

2022. jún. 2. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!