Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy már...

Csak engem zavar, hogy már szinte mindenhol fotózkodni kell?

Figyelt kérdés
A baráti találkozókon, egy túrán, egy workshopon, egy csoportos edzésen, egy nyelvtanfolyamon, egyetemi kurzusokon stb., már szinte mindenhol fényképezkedni kell. Ezek a fotók pedig általában felkerülnek különböző social media felülekre is. Azt még meg tudom érteni, hogy ennek adott esetben van marketing értéke, de engem nagyon zavar és sokszor már túlzásnak érzem. Én alapból nem vagyok az a fotózkodós, pózolós stb. típus, kevés kép szokott készülni rólam, nem szeretem, kényelmetlenül érzem magam mikor csak úgy lefotóznak vagy produkálnom kell magam. Magamról sem szoktam sok tartalmat feltölteni a netre, nem akarok mindent közszemlére tenni. Sokszor azt érzem, hogy kizökkent a tevékenységből és nem tudok rendesen koncentrálni, elveszik az élmény stb. fotózkodás közben, pláne mikor még ide-oda állítgatnak, így csináljunk, úgy csináljunk, ezt mutassuk, azt mutassuk. Valamikor szimplán nem érzem magam prezentálható állapotban és nem szeretném, hogy mindenki aki az adott facebook oldalt böngészi lásson mondjuk kócosan, izzadtan, kipirosodott arccal stb. mondjuk egy edzésen. Többször belefutottam már abba is, hogy mások eleve arra készülnek, hogy majd úgyis készül kép és felöltöznek csinosan, megcsinálják a hajukat, kisminkelik magukat stb., de nekem ehhez nincsen kedvem mondjuk egy túra vagy egy edzés alkalmával, mert szerintem annak nem erről kellene szólnia (csak így meg kellemetlen, hogy kilógok a sorból). Mindez pedig általában pont nem érdekeli a kép készítőjét, mert neki csak az a lényeg, hogy legyen egy kép, ő nézzen ki jól, tudja mutogatni stb., a többi mindegy.
2022. jún. 2. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Én azt gyűlölöm a legjobban, amikor pl. kiránduláson a barátom haverjai szó nélkül lefotóznak minket a barátommal és utána felrakják a retkes facebookra, amin én direkt nem vagyok fent, a barátom meg mutatja, hogy feltöltöttek minket. De őt nem zavarja, engem viszont nagyon.
2022. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak téged, én egyezek veled.
2022. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Fú nekem eleve a mutogatás része kiakaszt ami a socal media-ban zajlik.

Fogyasztói tarsadalomban élünk, és vagy mi fogyasztunk vagy sajat magunkat próbáljuk "fogyaszthatóvá tenni" mások számára, mert próbaljuk eladni magunkat mint barát/barátnő, mint munkavállaló, mint akinek bejött az élet, mint aki boldog, mint aki tudja és átélte stb.

Az alapja igaz, de ami ezekből ilyen honlapokon látszik az a jéghegy csúcsa. És olyanra faragják amilyenre szeretnék.

A te peldáddal nekem nem is a fotózással lenne baj, hanem az hogy tulajdonképpen a reklám része leszek. Más csinálni egy képet a csapatról azért hogy ország-világnak megmutassuk hogy nekünk milyen jó, meg más képet csinálni csak a csapat tagjainak, hogy eltegyék emlékbe, hogy na ilyet is átéltek.

2022. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell!
2022. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, engem az zavar, ha szaksegítséget kérek pl étrendben és a segítőm az egész folyamatot feltöltené Instára, Facebookra, képekkel dokumentálva. Nekem ez idegen. Nem szelfizik a pszichiáter a border-lineos páciensével. Nem szelfizik a háziorvos Erzsi nénivel, aki a magas vérnyomása miatt jár hozzá. Nem szelfizik a sebész Juli nénivel, mielőtt kiműt belőle egy petefészek cisztát. Akkor miért akar szelfizni valaki a páciensével miután az lefogyott a segítségével?


Én a Facet úgy állítottam be, hogy csak az lássa, akivel közelebb állunk egymáshoz és ők is szeretik látni, hogy merre járok, én is őket. Nyilván nem minden másodpercemet rakom fel, de kirakom az érdekesebb pillanataimat és tudom, csak az látja, aki fontos nekem és akit érdekel.

2022. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell, nem kötelező, nem muszáj belemenni a fotózkodásba.
2022. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Én szeretem megörökíteni a szép pillanatokat, de nem azért, hogy feltöltsen Facebookra, vagy bárhova. 1 képem van fent, az sem nyilvánosra van állítva. De szellem, hogy csináljunk fotót, semmi kifogásom nincsen. Jó lesz visszanézni később, már most is érdekes visszanézni a 10 évvel ezelőtti képeket.
2022. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Engem is zavar. Ha pl családi vagy szűkebb baráti eseményen van fotózás akkor azt még úgy ahogy tolerálom. Viszont amikor tudom hogy face-re kikerülés a koncepció, akkor inkább kimaradok belőle, ha van rá mód.

Irónikus hogy az átlagember mennyire aggódik a lehallgatáson, megfigyelésen és adatgyűjtésen, holott ugyanez az átlagember önként és büszkén tölt felfelé az internetre minden adatot magáról és a saját környezetéről is. Azt hiszem ezt hívhatjuk jól sikerült kondícionálásnak is "a háttérhatalom" (lol) által...

2022. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Pereld be őket személyiségi jogok és a GDPR megsértéséért. Komolyan mondom. Utána majd háromszor meggondolják előtte.
2022. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!