Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről a mentalit...

Mit gondoltok erről a mentalitásról?

Figyelt kérdés
Nem akarok dolgozni, inkább megölöm magam, minthogy egy lélektelen bábként szenvedjek a társadalmi ökoszisztéma legalján, egy kizsigerelő, megbetegítő, rabszolgatartó társadalomban. Az a hülye aki rabszolgaláncra verve éli az életét a pénz illuzióját kergetve halála napjáig. Felkeltek és szellemként bementek dolgozni, de minden porcikátok ellenkezik, mert az emberi lélek tudja, hogy nem ezért született. Ti felfedezők vagytok, művészek feltalálók, de sajnos ezt sokan elfelejtitek és csak üres csontokká váltok. Azután megcsonkított lélekkel, öregen végre egy életnyi szenvedés után megpihentek és rájöttök, hogy semmi értelme nem volt az egésznek. Ezután lecsukjátok elsorvadt szemhéjatok és örök álomba merültök. A pénz öl és családokat szakít szét megvetem ezt a társadalmat, nem hódolok be, nem leszek birka. Az élet nem a munkáról szól!

2022. jún. 6. 14:23
A kérdező szavazást indított:
Igaza van
Nincs igaza
18 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ilyen az élet, és ha félsz öngyilkos lenni, akkor ezt végig kell élni.
2022. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát ez az, de nem értem miért kell embereket lebeszélni az öngyilkosságról. Van aki nem tud beletörődni az élet működésébe.
2022. jún. 6. 14:35
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Hűha, valamelyik kis tini ráébredt, hogy ahhoz, hogy valamit meg tudj venni, azért dolgozni is kell, mert nem apuci és anyuci fog állandóan pénzelni?

Ha jobb munkát szeretnél, azért meg tanulni kell.

Az életedet te magad alakítod. Ha sz..r, arról te tehetsz jobbára. Mindenkinek van lehetősége a változásra. Sírással és önsajnáltatással nem mész semmire, az öngyilkosság pedig csak a gyávák fegyvere, egy menekülés, ami sose egy ésszerű megoldás.

Ideje lenne felelősséget vállalni a saját tetteidért, életedért.


Én boldog vagyok az életemmel, a munkámat szeretem, nem rabszolgarobot, van egy csomó hobbim is. Szeretek élni, viszont ezért teszek is, nem sajnáltatom magam és nem picsogok.


Kérdező, keress fel egy pszichológust, mert komoly problémáid vannak, amit ezek szerint egyedül képtelen vagy megoldani.

2022. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a pszichológus tud segíteni elfogadni az élet Terms&Conditons-ét. Meg nem hinném, hogy eltudja fogadtatni velem, hogy 2+2 az 4 és nem tízmillió.
2022. jún. 6. 14:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak azon lehet segíteni, aki akarja. Talán ennyire rossz lenne a szüleiddel a viszonyod? Nincs senkid, se barátod, se kutyád?


Egyébként akár mennyire is ágálsz 2+2 az 4! Ha ezt az egyszerű matematikai képletet se vagy hajlandó felfogni, akkor bocsi, de akkor ne pszichológust keress fel, hanem egy pszichiátert vagy egy másik orvost, mert komoly agyi problémáid vannak!

2022. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A 2+2-es példa itt azt akarja jelenteni, hogy amit a társadalom probléma nélkül elfogad azt én nem tudom elfogadni. Ne szó szerint értsd. Szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, de igazából mindenkivel. Mindenki utál, nincs senkim, nincsenek barátaim.
2022. jún. 6. 14:48
 7/19 anonim ***** válasza:

Igazsága van de akkor sem kéne felidegesíteni magát annyira. Vagy áldozatot játszani.

Nem olyan nagy baj az a 8órás vagy több munka, meg igazából az a lényeg hogyan tekintesz rá.


Saját vállalkozást is csinálhatsz bármikor

2022. jún. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szüleimmel nagyon rossz a viszonyom, de igazából mindenkivel. Mindenki utál, nincs senkim, nincsenek barátaim."

Akkor ideje lenne magadba nézni, hogy vajon mi az oka annak, hogy mindenki egytől egyig utál téged és senki nem kíváncsi rád, senki nem képes megtűrni téged.

Foglalkozz önismerettel, hogy megtudd a hibáidat, amiből biztos, hogy rengeteg van, mivel olyan nem létezik, hogy ok nélkül a létező összes ember utálna téged.

A hiba benned van. Amint változtatsz magadon, mások is kíváncsiak lesznek rád és lesznek barátaid is.

2022. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
ez az r/antiwork retardált mentalitás
2022. jún. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Az öngyilkosság mint megoldáson kívül a többi igaz is lehet. Az öngyilkosság helyett próbálja meg a világtól kicsit elvonultabb életmódot, akár egy vidéki tanyán, a természetben, ahol foglalkozhat a művészettel, vagy idő van a feltalálásra is. Vagy olyan emberek társaságát keresni, aki hasonlóan gondolkodik a világról.
2022. jún. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!