Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dánia miért a világ legboldoga...

Dánia miért a világ legboldogabb országa?

Figyelt kérdés
Ők vezetik a boldogság statisztikát.Elégedettek az emberek és sohasem panaszkodnak.Ott nem hallasz olyat mint nállunk hogy "ismerek valakit aki megoldja okosba" a kormányfőt sem szapulják és mocskolják mint idehaza,tényleg egyáltalán nincs jelen a stressz és az irigység mint nállunk.Mi a titkuk?
2022. jún. 6. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert hollandiából átmegy a sok füst.
2022. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Pénz, pénz, pénz. Ahol mindenkinek van elég pénze, ott boldogság is lesz.
2022. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Gazdagság, jólét, stb. Amúgy nyilván ott is szidják egymást a politikusok, csak ezek nem számítanak az országon kívül hírértéknek. Van azért árnyoldal is: Dániában ma is viszonylag magas az öngyilkosok aránya:

[link]

2022. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Hygge…
2022. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Persze,hogy a boldog országokban sok az öngyilkos.

Nekünk van 10 milliós lakosságunk,ebből nem mind ember tehát kevesebb.

És évente 50 öngyilkos lesz.

Évente x ember hal meg,mert az EÜ-be "kirándulni,unalmukból" mennek az emberek.

Hagyjuk már.

Miért baj az,hogy egészséges ételekkel van tele a hűtő,és nem kell aggódni hogy ki tudod-e fizetni a számláid,stb?

2022. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Egy megyényi területet nem ugyanolyan kaliberű feladat, felelősség irányítani, mint egy ennél sokkal nagyobb terület közigazgatását megszervezni, összefogni, ill. levezényelni. Más az emberek alapfelfogása is.
2022. jún. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Anyagi jólét.

Dolgoztam Dániában 1 évet, sokkal kisimultabb voltam, és így boldogabb is tudtam lenni, mint itthon. Mert nem kellett azon pörögni minden nap, miből fizetem a lakbért vagy veszek enni, igazából az árakat se kellett néznem. Azért ez nagyon felszabaditó és így másra is marad kapacitás gondolni.

2022. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát először is meg kell nézni egy kérdőívet, hogy milyen kérdésekből állapítják meg a boldogsagi szintet. Ennek nagyon erős torzító hatása van.

De nyilván van hatása az általános neplelekre az anyagi jólétnek, a történelemnek, az ertekrendnek.

2022. jún. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

7-es vagyok, érdekelne, miért lettem lepontozva, mi ebben, ami nem tetszik?

A tippem hogy “akkor minek jöttél haza, menj vissza ha ott kolbászból van a kerítés” - ezeknek mondom hogy egyrészt fix idejű munkán voltam kint, másrészt én ott szeretek élni ahol a családom van.

2022. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9 Amióta kint tanulok Stockholmban és megemlítem, hogy sokkal jobban érzem magam kint és jobb az élet, mindig megkapom, hogy minek látogatok egyáltalán haza miért beszélek magyarul stb :Dd Sajnos otthon az emberek ennyire negatívak, sok a rosszindulat, a skandináv országokban azért boldogak az emberek mert:

- a legmodernebb oktatási rendszer

- kiváló eü

- az emberek se nem tul gazdagok, se nem szegenyek, inkább az jellemző, hogy mindenki annyit keres amiből kényelmesen tud élni

- jó közbiztonság ( igen a rémhírek ellenére, Svédország teljesen biztonságos, Dánia méginkább)

- az emberek minden apróságnak tudnak örülni

2022. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!