Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjedt el, ez az...

Miért terjedt el, ez az "Autista" kifejezés, a rossz értelemben?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesít, amikor ezt mondják, mindenféle ok nélkül, mintha ők alacsonyabb rendűek lennének. Én is az vagyok, de, ez nem számít, az számít, hogy miért mondják a kifejezéseket olyanok, akik nem is tudják, hogy mit jelent a szó? Szóval, erre volnék kíváncsi.
2022. jún. 6. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
En nem tudom. Sosem hallottam, h barki ezt mondta volna barkire. Foleg nem pejorativ ertelemben.
2022. jún. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan nem tudják értelmezni: elolvasnak egy cikket róla, aztán "már értik" az egészet, és mindenre használják azt.
2022. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Tudat alatt is van egy stigma az emberekben. Rengeteg hasonló káromkodás van, külföldön is akárhol, ami a másságra utal valahogy. A b*zit is használják olyan emberek sértésként akik amúgy nem homofóbok. Külföldön már egyre kevésbé elfogadott azért ilyeneket mondani, egyszer talán Magyarországra is megérkezik az elfogadásnak ez a szintje, nyilván kis késéssel, mint szinte minden.
2022. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy ez bizonyos online terekben terjedt el, ahova nem a legjóindulatúbb emberek járnak. Értsd: egymás pocskondiázása az alap. Mindenkit szidni akarnak, akikről azt hiszik, hogy érhetnek kevesebbet náluk.
2022. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Sok idióta Tumblr-en és Twitteren mindent kitalál hogy miért elcseszett. Nem autisták, de ezt mondják. Lehet ezért.
2022. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már értem, hogy miért. Nos hát, ment mindenkinek a zöld :)
2022. jún. 6. 23:06
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Sok ilyen van, az idióta szó is az idiotizmus betegségből jön. A kretén is a kreténizmusból. Nem vagyok biztos benne, hogy akik használják, tudják mit jelent.

Nyomorékozni is szoktak. Vagy simán fogyatékosnak hívnak valakit, aki idegesítő, értetlen.

A célja a sértegetés. Senki se szeretne autista lenni attól, hogy nem alsóbbrendűek. Nem egy kívánt állapot.

2022. jún. 7. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7es, az idióta a görögből jön, olyan személyt jelentett, ki nem foglalkozott a közélettel.
2022. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sok divatos cikk van manapság, konyhapszichológia cikkek is, bulvárosítva, felszínes stílussal és gyakran tévedésekkel tele. Vannak jelenleg is bizonyos divat témák amiket ezáltal lejáratnak és a köztudat meg hibásan veszi át, az utóbbi pár év termése a toxikus, nárcisztikus és kicsivel még korábbról a pánikroham. Ezek létező és komoly dolgok, de nagyon sokan hibásan használják, bármire rásütik önérdekből vagy butaságból. Na most az autista mint kifejezés, szerintem szintén hasonló módon terjedt el, itt csupán annyi a különbség hogy régebb óta használják, én úgy tapasztaltam vhol 2010-es években kezdték el jópáran mondogatni, legtöbbször alaptalanul. Persze ez is kitart a mai napig, megragadt.
2022. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek autistát. Alkalmatlan az önálló életre. Aspergerrel még azt mondom, hogy lehet teljes életet élni, önálló tud lenni, tud járni munkába, egészséges kapcsolata lehet, családja... de egy autistára ezek egyike se igaz. Autistának lenni bizony rossz!! Szerintem te nem vagy autista.
2022. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!