Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kényelmes, kevésbé törekvő...

A kényelmes, kevésbé törekvő emberek hosszabban élnek?

Figyelt kérdés
Szerintem aki nagyon ambiciózus alkat és sokat dolgozik, azt akarva-akaratlanul is több stressz éri, ami nem annyira jó az egészségének. Persze a másik véglet sem jó, ha lusta valaki és igénytelen, de ha van egy átlagon felüli fizetése és nyugodt, kényelmes életszínvonalat tud belőle fenntartani akkor több idő marad családra, barátokra, hobbikra. A pszichológiai kutatások is azt mutatják, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem az anyagiak, hanem a minőségi emberi kapcsolatok tesznek valakit boldoggá. Ha meg az illető kiegyensúlyozott, akkor a munkában is szeretik a kollégák és más társaságokban sem viselkedik energiavámpírként. Én is úgy érzem, hogy haladhatnék gyorsabban is a céljaimmal, de nem szeretem magam nagyon megerőltetni.

2022. jún. 7. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem torvenyszeru
2022. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kevésbé szorongó, sztresszmentes életmódot élők élnek tovább.
2022. jún. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyi, azok a dolgok is biztosan tényezők, amiket említettél, de rengeteg minden mástól is függ, hogy ki meddig él. Gondolj csak a balesetekre, például...

Az én személyes filozófiám, hogy így is, úgy is meghalsz, ezt érdemes észben tartani és e szerint élni.

2022. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!