Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért állnak talán nevezhetjük...

Miért állnak talán nevezhetjük a sikerhez így az emberek?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Sokáig telefonos ügyintéző voltam banknál, de dolgoztam nyomdában, diákmunkák kapcsán sok egyéb könnyű fizikai munkában. De valahogy mindig furcsán néztek arra az emberek, vagy a kollégák, néha a főnökök is amikór szóba került esetleg, hogy tovább tanulnék egyetemre, vagy elvégeznék egy OKJ-t vagy csak szeretnék többet külföldre utazni, vagy kicsit kényelmesebb életet élni, meghát persze jó fizetést kapni, amiből meglehet élni.

Nem arról van szó, hogy leugattáka fejem, csak inkább ez a "De miért, nem jó itt?" "Ennek nincs értelme, diplomával se leszel előrébb" vagy egyszerűen csak elmondok, valami hasonlót és néznek mint Marci Hevesen. Én ezt úgy veszem, le hogy nem értik miért vannak ilyen gondolataim.


Tény első egyetemi jelentkezésem nem sikerült, mert a jogszabályi minimum alatt volt a pontom, de csináltam egy nyelvvizsgát, újra érettségiztem egy tárgyból emelten, Letettem egy olyan OKJ-t ami azér érdekelt is és +32 töbletpontot adott ahhoz az egyetemi szakhoz amire akarok menni levelezőn... Persze, ez idő és pénz, hiszen egyik se volt ingyen és az egyetem se lesz. És tudom, hogy nem mindenkinek adadhatik ez meg, de akinek igen az miért nem lehet törekvő? Nem törtető, csak törekvő, a törtetőt én nem csípem!


Most admin vagyok egy biztosítónál, de én se vagyok tökéletes, érdekelt az IT voltam 2 hónapig IT HelpDesk/rendszergazda. De igazából nem jött be, főnököm is belátta ezt, d eugyna annál a cégnél maradtam, csak más területen. Az adminkodássla elvagyok, d eúgy érzem, szeretném többre is vinni. Ez olyan nagy baj?


Én nem mondom, hogy tökéletes vagyok, nem vagyok, csak nem értem, ha az ember akar valamit akkor miért lesz több inkább az aki lehúzná, mint aki ha nemis fölemeli, csak elfogadja, hogy van akinek ez is fontos.



2022. febr. 23. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ki a faxt érdekel ki mit gondol?
2022. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass rájuk. Hidd el egy jó diploma, tapasztalattal, nyelvtudással igenis előbbrébb leszel.
2022. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igaz.. :D :D


Most ezektől én csinálom tovább a dolgomat ahogy eddig, csak most így elgondolkoztam ezeken a történéseken, és gondoltam megkérdezem ki mit gondol róla. Nyílván ha nagyon megfogtak volna, még annyit se csináltam volna mint amennyit.

2022. febr. 23. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ez így szokott lenni. Mondom ezt tapasztalatból.

Fú hogy fogalmazzam meg?!


Az az igazság hogy sokan elégedettek azzal a munkával ami megadatott nekik. Nem is akarnak továbblépni vagy fejlődni. "Az a mottó az jó ami van! (Illetve az se jó ,mert csak az önsajnáltatás megy)


Gondolom a dolgozói közösség úgy nézett rád mintha azt mondtad volna te nem akarsz köztük alantas lények között maradni...


A Főnöködnek meg nem érdeke ,hogy elmenj tanulni ,mert akkor oda van egy jó munkaerő!


Sajnos jártam hasonló cipőben. Bár én buta és míveletlen vagyok így a nagy gépek irányába kezdtem el inkább mozogni.(mathcbox) De mikor az volt a célom hogy valami plusz engedélyt vagy képesítést szerezzek mindíg megpróbált visszahúzni a közeg. Dolgoztam annó pár gyárba..

Párszor még ki is rúgtak amiatt amit leírtál. Javarészt titokban kellett tartanom hogy mellékesbe miket is tanulok. Annyit kamuztam a munkahelyemen ,hogy mért nem tudok (vizsga stb)-kor bemenni dolgozni hogy csodálkozom nem rogyott rám a mennyezet!


Az a baj a főnökökkel és cégekkel ,hogy nem érdekli a te érdeked vágyaid őket az a cél hogy minél tovább termelj.

Illetve 2 dolog érdekli: Termeld neki minél jobban a profitot!

És nehogy feljebb juss mint ő!(Az borzasztó lenne)


És hiába a nyakkendő meg az öltöny némelyik rosszindulatúbb és barbárabb valójában ,mint a sor végén dolgozó utolsó segédmunkás.


Tanulj ha van rá lehetőséged én is azt mondom! Bár önmagában az Iskolai tudás az sokat nem nyom a latba azért jó ha valamihez értesz és jól értesz! Ha meg szereted is csinálni , mert elismernek. És jó vagy benne amit csinálsz a munka is olyan mint egy jó hobby.


Sok ember undorodik a munkától és nem is érti hogy lehet olyan hogy valaki szeresse a munkáját és ne büntetésnek élje meg?! Nekem Pl Édesanyám Fényképész volt saját vállalkozással és láttam hogy mennyire jó az a testnek és léleknek. Persze voltak nehezebb időszakok de azokon is át lehet lendülni.

Én pedig egy szállítmányozó kis céget üzemeltetek ,van pár szép nagy csillogó kamionom. Nem mondanám hogy gazdag vagyok. Elvagyok. Bár minden nézőpont kérdése.


De ne hagyd azt hogy lehúzzon ez a sok negatív bolyongó lélek.

2022. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Te csak menj a saját utadon!

Visszahúzó mindig lesz


Semennyit ne foglalkozz vele, ne is magyarázkodj.

2022. márc. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!