Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek produktívabb?

Hogyan legyek produktívabb?

Figyelt kérdés

8 órás irodai munkát végzek. Általában agyilag mindig leszív. Hazaérek, általában fél órára tervezek ledőlni, szundinyomogatással ez 1.5 óra lesz. Felkelek, mint egy zombi, elvégzem azt az 1-2 teendőt, és slussz.

De mindig úgy zárom a napot, hogy az elvarasaimhoz képest még ezer dolgot nem csináltam meg. Ritkán van meg a napi torna, az önfejlesztés, az olvasás, a Biblia, a kerti dolgok, az aktuális takarítások, az egyéb projektek (szerelőt, szakembereket hívni, ha kell, gépet, telefont, szekrényt rendszerezni, stb).

Komolyan, felőröl. Hiába írok listát, arról is csak tologatom a dolgokat. Úgy érzem, mindig mínuszban vagyok.

Nem vagyok sem vérszegény, sem vitaminhiányos szerintem.

Mit csináljak másképp, más ezt hogy csinálja?

25N


2022. jún. 7. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Isten hozott a felnőtt életben, ez mindenkinél ilyen és ilyen is lesz mindig. A heti 40 órás munkaidőt nem a mai életvitelhez találták ki, hanem a több évtizeddel ezelőttire, amikor még csak a férfiak dolgoztak, a feleségük pedig otthon vezette a háztartást, így a férfinak gyakorlatilag semmi dolga nem volt már munka után és ki tudta pihenni magát. Amíg a társadalom nem látja be, hogy ez mennyire káros, és nem változik meg gyökeresen a munkakultúránk, addig ez bizony sajnos ilyen lesz. A fejlettebb országokban kísérleteznek olyan dolgokkal, mint pl. négynapos munkahét, univerzális alapjövedelem stb. de olyan helyeken, mint Magyarország, pláne a jelenlegi bigott és visszamaradott kormányunkkal ennek még a gondolata is mese kategória.
2022. jún. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

"Ritkán van meg a napi torna,"


Reggel kelj fel korábban ha tudsz (tiszteletem ha képes vagy rá), félóra mozgás csodákat tesz.


"az önfejlesztés,"


Hétvége



"az olvasás,"


Hangoskönyv a kocsiban, kávészünet



"a Biblia,"


[link]


Kezdetnek nem rossz, egyébként amikor van időd elvonulni.

Minőség > Mennyiség.


"a kerti dolgok,"


Délután. A fizikai munka szellemi fáradtságra jó, amikor az ember nem tud edzeni mert ahhoz viszont már hulla.


"az aktuális takarítások,"


Hétvége


"az egyéb projektek (szerelőt, szakembereket hívni,"


Kávészünet, este írd össze kiket kell hívogatnod.


"ha kell, gépet, telefont, szekrényt rendszerezni, stb)."


Hétvége.



Remélem segítettem.

2022. jún. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem igazán tudok jó tanácsot adni, csak talán valamiféle útmutatást. A koffeint, a taurint és társaikat mindig is az egyik legjobb agyserkentők között tartották számon. Keresgélj az interneten; "koncentráció javítás", "agyserkentők", "nootropikumok", stb. Próbálgass, kísérletezz, hátha találsz valami olyan DIÉTÁT, étrendkiegészítőt, fizikai és mentális gyakorlatokat - esetleg ezek kombinációját -, ami neked beválik. Sok szerencsét!
2022. jún. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!