Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adhd és szorongással hogyan...

AbysmalChaos kérdése:

Adhd és szorongással hogyan érjem el hogy produktív legyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 10.be mennék de megbuktam.Nehéz koncentrálnom adhdm miatt a szorongás még rosszabb. tankönyveket olvasni se tudok mivel a 3. mondat után elfelejtem mit olvastam vagy elkalandozok. Nem olyan tanácsokat várok hogy gyógyszer, pszichológus mivel mindkettő folyik jelenleg, inkább személyes tapasztalatokat, hogy mi segített és hogy milyen rossz volt átélni.

(Az intelligenciámmal semmi baj.)



2020. aug. 6. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
A férjem adhd-s, szerintem olvasásra nem nagyon tud megjegyezni semmit, ha mondok neki valamit azt se. Megtanult néhány számítógépes programot és diploma nélkül (azt se tudta megcsinálni, de járt egyetemre vagy 10 évig) nagyon jó állást talált, az a fő titok, hogy kevesen ismerik ezt a programot, nem tudják jól használni. Ha valamire rákattan azt szereti csinálni, és arra oda is tud figyelni, egy ilyet kellene találnod, ami igazán érdekel.
2020. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mostanában keresgélek viszont az ,hogy felnőttkorra sem jobbul a helyzet nem valami bíztató.
2020. aug. 6. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan javulhat felnöttkorra, főleg, hogy te foglalkozol vele, férjem se gyógyszert nem szed, semmi, egyszer elkezdett egy csoportterápiát 1 alkalomra ment el, pedig tetszett neki. Neki nehéz elmagyarázni, hogy, szükséges lenne, mivel jó állása van. Csak akkor ment pszichiáterhez amikor bebukta a vállalkozását, vagy véletlen felhalmozott pár milliós tartozást.
2020. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha van könyvtár a környéken akkor próbáld ki, hogy iskola után egyből bem3sz és ott tanulsz. én azt tapasztaltam, hogy a környezet nagyon meghatározó. az hogy ott csend van és mindenki okvas az jót tesz nagyon.


vagy esetleg iskolában bent maradni.


még a stressz nagyon ronthatja. szóval okyan állapot jó lenne ahol más dologgal nincs gond.


ja és ami nagyon kritikus az az alvás. próbálj kialakíyani olyan szokást hogy tudj sokat aludni.


meg eleve az segít ha jó szokásokat alakítasz ki. szénné gyakorlod a fontos dolgokay hogy automatizmus legyen

2020. aug. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!