Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember, mikor elesik abban...

Az ember, mikor elesik abban a pillanatban miért nem fogja fel, hogy elesett?

Figyelt kérdés
Mikor nagyot taknyoltam, nem fogtam fel mi van, csak akkor mikor a földön feküdtem. Ez miért van?

2022. jún. 8. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb sokkot kapsz.
2022. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az adrenalin nem engedi a logikus gondolkodást. Ez tényleg így van. Egyrészt felkészít a sokkra, másrészt segít elviselni a fájdalmat. Magát az eseményt gyakorlatilag ez a extra hormonlöket kitörli. Mostanában jártam én is így és valóban nem emlékszem hogyan történt a dolog, csak mikor nyugalmi helyzetbe kerültem:)
2022. jún. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy már az esés pillanatában tudja az ember, amikor még nem is ért földet, hogy ebből most taknyolás lesz. Egy pillanat törtrésze alatt rengeteg mindent végig tud olyankor gondolni.

Nekem mindig olyan megdöbbentő esés közben, hogy "úristen, most tényleg ez történik? Mindjárt a földön leszek" :D

2022. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gyakorlás , én már minden esésemet tudom kontrollárni
2022. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég a villamoshoz rohantam és egy óriásit taknyoltam. Az esés pillanatában az ijedtség teljesen kibillentett a lelki egyensúlyomból, de szerencsére semmi bajom nem lett. Fura érzés volt, mert utoljára tizenévesen történt ilyen (ami pedig már nagyon régen volt). A következő pillanatban már azon agyaltam, hogy úristen, vajon hányan láthatták a "produkciót", majd próbáltam visszatartani a röhögésem. :)
2022. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem szituácio, személyiség, aktuális lelkiállapot és talán gyakorlás függő. Általában felszoktam fogni, hogy esek. Például az jut eszembe, hogy most rendesen megfogom ütni a kezemet. Egy alkalommal az első századmásodpercben tudtam hogy elfogok esni, mert éreztem ahogy megpördülök a levegőben futás közben. És volt időm átgondolni, hogy ne a kezemben lévő mp3 lejátszora essek, hanem az alkaromra. És még az esés közben tetszett a gondolat, hogy eszembe jutott a lejátszó védelme. És végül egy sima, minimális sérüléses esés volt, átgurultam karomon, válamon hátamon. Ez volt a legtudatosabb esésem, mert azért nem szoktam ennyí mindent átgondolni. :)
2022. jún. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első reakcióm egy mini-sokk és/vagy pánik, majd jön az a kérdés, hogy "ez most tényleg megtörténik? ez lehet fájni fog". :D

Viszont, ha fáradtabb vagyok, nincs túl jó kedvem, már csak a földön kapcsolok, hogy ez most bizony egy esés volt. Szóval a jelenlegi állapotomtól is függ, hogy épp mi játszódik le bennem.


Pár éve, például, egy szeles időben hisztisebb lóról estem (repültem) egyet; ott pár másodperc alatt futott át rajtam, hogyha nem figyelek arra hogyan és hová esek, nagy gáz lesz. Aztán ennek megfelelően sikeredett valahogy a levegőben fordulnom, korrigálnom és a ló mellé érkeznem, lett pár kék-zöld foltom, különben teljesen rendben megúsztam az egészet.

Az volt a fura annál az esetnél, hogy általában pánik jön először, ott pedig nagyon is tudatában voltam minden egyes mozdulatomnak. Lehet, hogy a túlélőmód kapcsolt be.

2022. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!