Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy változtathatnék ezen?

Hogy változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Régen mikor suliba jártam akkor kezdődött, hogy mennünk kellet egy helyre és én véletlen rossz buszra szálltam mivel rosszul jegyeztem meg amit a oszt.társam mondott (mert épp akkor ment valahova és látta hogy megyek de korán volt még és még haza mentem).

Hát úgy elbuszoztam, hogy késve értem meg a bálra (igazából segíteni kellet előtte meg minden) csak mivel az akkori legjobb barátnőm még nem jött emiatt féltem bemenni, vele akartam de ő később jött sokkal és nagy nehezen bementem egyedül, hát lett lecseszés de túléltem.

Ugyanezen az eseményen csak pár évvel utána, ismét késtem, mivel túl későn indultam és nem gondoltam bele, hogy máshol lesz a buszmegálló de alapból később indultam mint kellett. De itt annyira nem csesztek le.

Iskolában nekem előbb kellett beérni mint a többiek mert kaptam valami különdíjat jó tanulásért és még anyám is mondta, hogy nem kellene mennem és valami motoszkált a fejemben de mondtam nem, aztán elsüllyedtem és tűztem gyorsan, mondta az ófő, hogy mondták a nevemet de nem mentem és kínos volt, de utólag megkaptam és minden rendeződött de utána mindig bűntudatom volt...itt elaludtam azt tudom, nagyon szeretek aludni és ez az ami néha megakadályoz, és elfelejtem a dolgokat.

Pár napja megbeszéltünk hogy találkozunk a nagynénémmel egy buszmegállóban és én valamiért egy másik megálló ugrott a fejembe. Az odainduló irányba mentem de a másik máshol van és egy percig nem tudtam hol van de láttam a nagynénémet ott és kínosan éreztem magam, hogy ezt is elszúrtam de időben odaértem ezúttal, mondjuk nem vett észre hogy máshonnan jöttem.:D

Múltkor volt egy állásinterjúm amire rossz időre mentem, a dátum jó volt csak valamiért 9.30 volt a fejemben pedig még a papírra amit leírtam azon is rajta volt, hogy 12...és nem néztem meg mielőtt bementem pedig mindig megnézem ilyenkor. Fogalmam sincs, hogy emlékeztem erre, lehet térképen este így volt beállítva és rosszul emlékeztem...Nagyon kínos volt és elkerülhető lett volna,hazafele villamoson már majdnem sírtam annyira kínosan éreztem magam.

Múltkor felkellet hívnom a nagynénémet hajnalban mivel jobb ha több ébresztő is van, de elfelejtettem, pedig az asztalomon volt a papír amire felírtam és olyanok ébren voltam de teljesen elfelejtettem és utána bűntudatom volt, de nem volt mérges szerencsére, azóta el is felejtette de én nem...mondjuk ha nem is hívtam volna akkor is felkelt csak biztosabb.

Miért vagyok ilyen feledékeny? Hogy javítsak ezen? Próbálok változtatni de nehezen megy, szinte semmi nem változik.

Dolgoztam már amúgy és ott szerencsére nem volt ezzel gond, ezen kívül szokott gond lenni.

Nem hiszem hogy valami van az agyammal inkább link vagyok és nem jegyzek meg rendesen dolgokat, lustának érzem magam ez ügyben de szeretnék jobb lenni. Még csak huszonéves vagyok, semmit nem fogyasztom ami káros de mégis ilyen feledékeny vagyok...mitől lehet? Próbálok sokszor figyelni hogy mindig mindenhova időben ott legyek de nem mindig sikerül és ekkor olyan bűntudatom van.



2022. jún. 9. 01:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, figyelmetlenség és kialvatlanság, mert vagy elalszol vagy eltéveszted a buszt.


Szedjél vitamint, figyelj, hogy időben feküdj le, a kávét/energiaitalt zökd teáta váltsd, sétálj esténként 1-2 órát pl a dunaparton vagy valami zöld helyen.

2022. jún. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és az étrendedre is figyelj, próbálj több zöldséget/gyümölcsöt enni, vigyél rendszert az étkezésedbe, mimden kaját normalisan állíts össze.
2022. jún. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve a folyadékbevitel, 2 liter víz legyen meg, a cukros üdítőket most efy ideig mellőzd, gyümölcs teát kehűtve igyad vagy a saját készítésű gyümölcslevet ha édesre vágysz.
2022. jún. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hú, bocs, elolvastam az első öt sort, de tovább nem bírtam, annyira se füle, se farka.


Az írásod alapján is totál szétszórt vagy, csapongsz, nem fókuszálsz, így bármi megtörténhet veled. Koncentrálni kell. Biztos vannak erre gyakorlatok, ha keresel a neten, találsz erre. Ne tőlem kérj, keress! Google a barátod!

2022. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!