Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartom unalmasnak az...

Miért tartom unalmasnak az életet és mit tegyek, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés

Egészen régóta van ez már így és szinte mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott. Mielőtt még bárki kérdezné: nem vagyok depressziós, nem utálom az életemet és nem szeretnék meghalni sem, sőt! Reggelente általában vidáman ébredek és az év nagy részében kiegyensúlyozott és boldog vagyok és ezzel együtt sem találom érdekesnek az életet, pedig egy csomó mindent imádok csinálni és mindig kipróbálok új dolgokat. Több országban éltem, rengetegféle munkám volt már, több szakot elvégeztem, sok embert megismertem, több nyelven tudok, szeretek sütni a gyerekekkel, bárban táncolni a barátnőkkel, otthon olvasni, étterembe járni, zenélni, festeni, szeretem a munkám, a lakásom, a macskám, és mégis rendszeresen az az érzésem, hogy "Tényleg csak ennyi?" Volt hosszabb párkapcsolatom és meguntam, volt rövidebb és azt is. Volt idő, hogy sok pénzt kerestem és sok helyen jártam és egy idő után meguntam, most nyugodtabban és kevésbé jól élek és ez is unalmas.

Egészen first world problémának és felesleges panaszkodásnak érzem ezt, ezért nem is nagyon beszélgettem erről eddig senkivel, de kezdek kifogyni az ötletekből és megtaláltam ezt az oldalt, gondoltam, hátha így névtelenül kapok ötleteket, mit is tudnék még csinálni. Ér kritizálni is, bármit szívesen fogadok. Köszönöm, hogy elolvastátok!



2022. jún. 9. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Próbáld ki a heroint! Utána nem fogsz többet unatkozni.
2022. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Unatkozom.minden nap,minden unalmas 26F
2022. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

első: nem szívesen, függők között nőttem fel. Mást próbáltam régen, de csak ritkán és nem nagyon jött be


második: miért? mit teszel ellene?

2022. jún. 9. 19:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Talán vállalj egy két gyereket, ami 18 évre jóóól lefoglal változatos élményekkel-kihívásokkal, erről szól az élet mellesleg, amit kerülsz.

A gyerekekkel sütögetést meg a vasorrú szokta csinálni...

A macskát meg hajítsd ki, talpra esik és 9 élete van, nyugi...tipikus hiánypótló árucikk.

2022. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Mi az amiben leginkább örömöd leled? Milyen céljaid vannak? Mi motivál? Van valamilyen szenvedélyed? Inkább kifelé élsz, vagy belül?
2022. jún. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4: Nem vagyok boszorkány és nem gyerekeket sütök, délutáni foglalkozást tartok, és ennél több igényem nincs is nagyon gyerekekkel lenni. Nem tudom, mennyire lenne jó a gyereknek, ha egyedülálló anyaként vállalnám úgy, hogy nem is vagyok benne biztos, szeretném-e. Bár az egyszer biztos, hogy anyaként nincs ideje unatkozni senkinek.


5: Jó kérdések. Rengeteg minden érdekel, de sajnos egyik se jobban, mint a többi. Örökmozgóként pedig mindent csinálok egyszerre, de semmit se nagyon alaposan gondolom. Hosszútávú céljaim jelen pillanatban nincsenek, amik voltak, elértem, újat pedig még nem sikerült találnom, lehet ez is probléma. Hogy talál az ember új célt? Hol kell ezeket keresni?

2022. jún. 10. 20:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Értem, te olyan belekóstolok és belefosok alkat vagy, így valóban nincs értelme gyereket vállalnod, mert csak az állami gondozottakat népesíted...


Ha ennyire unja magát egy nő, akkor elmegy dubajba luxus macának...talán gondolkozz ezen...full halott a lelked vélhetően és csak szimulálod az érzéseket is a dolgok iránt.


Esetleg adományozd el mindened jótékony célokra és kezd elölről a céljaidat...nyugdíjas korodra talán ismét eléred, majd nem lesz már időd-erőd unatkozni;)

2022. jún. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, a “belekóstolok és belefosok alkat” egész jó megfogalmazás, de nem direkt csinálom és nem tudom, hogy kell másmilyennek lenni. A dubaji művilág nem nagyon vonz. Kb fél éve odaadtam a dolgaim jó részét rászorulóknak, de se jobb embernek nem éreztem magam, se a világot egy jobb helynek. Ezek szerint valóban halott a lelkem? ilyenkor mi van? Nem vagyok egy spirituális ember és nem szoktam ilyeneken gondolkozni. Pláne hogy nem is tudom, mióta és miért…
2022. jún. 11. 00:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Ettél már úgy lekváros fánkot, hogy élvezted az ízét hosszan, minden harapását, mint soha?

Ha nem, akkor csinálj 5 hónapos full egészséges étkezést ( semmi édes-cukortartalmú gyümi-zöldség válogatottan-nasi-ital semmi...), így kiürül belőled a hulladék, majd utána újra felfedezheted az ízek világát.


Aztán meg ne azért csinálj valamit, hogy teljen az idő...így seperhetsz utcát is közhaszonként;)

Olyat csinálj, ami érzéseket vált ki belőled és nem azt, hogy "jó, ez is megvan"...próbáltál már roncstelepen 10 kilós kalapáccsal csapkodni vagy kint a mezőn sikítani többször kifáradásig, ahogyan bírsz? Van mit pótolnod, ha nem.


Nem jótékonyságra gondoltam, hanem egzisztencia felszámolásra, majd ismételt felépítésre, az kihívás manapság;)

Másrészt, ha segítés, olyannal tedd, akit megismertél és valóban segíteni is akarsz, nem csak lerakom a pakkot, nesze...


Neked életedből hiányzik a normális társaság-emberek bizonyára, az 1 millió facibuk ismerős a nulla...gyakorlatilag.

2022. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok elindulni egy ilyesmi úton, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle. Már nem az egzisztencia felszámolásra értve, olyat már csináltam és szerintem csak ideiglenes figyelemelterelő problémamegoldás. Normális társaság van körülöttem, őket is megkérdeztem erről a “belekóstolok és belefosok alkat” után, az egészen fájt. Elvileg segítek és magamba szívom a problémájukat, de én magam nem nagyon nyílok meg, ha pedig esetleg mégis, akkor gyorsan elterelem a témát. Gondolom, ezen (is) segítene a mezőn sikítás... Köszönöm nagyon a tippeket neked is és azoknak is, akik üzenetben válaszoltak! Ha esetleg nem jutnék egyről a kettőre, jövök további ötletekért.
2022. jún. 12. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!