Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatalként hogyan lehet...

Fiatalként hogyan lehet elviselni a szegénységet?

Figyelt kérdés
Mindig azt gondoltam, hogy teljesen átlagos körülmények között nőttem fel mert a szüleim mindig dolgoztak és a kerestük lehetővé tette, hogy mindenünk meglegyen, semmiben se kelljen hiányt szenvednünk. Viszont amióta egyetemre járok körülbelül egy nincstelen földönfutónak érzem magam... Nem egy elit helyen tanulok és élek, de a környezetemben (barátaim, szaktársak, lakótársak, oktatók stb.) valahogyan mindenki sokkal magasabb színvonalon él, mintha két külön világban élnénk. Nekik a világ legtermészetesebb dolga az, hogy pl. eljárnak menő helyekre bruncholni vagy vacsorázni, több ezer forintos kávékat isznak, márkás holmikat vesznek, utazgatnak ide-oda vagy többeknek van saját lakása, saját autója is. Az oktatóink is úgy ajánlgatnak nekünk mindenféle külföldi programokat mintha mindenki ki tudna fizetni rájuk több százezer forintot és még számon kérnek, hogy mégis miért nem akarsz menni, ne legyél lusta, ez milyen jó lehetőség... Engem ez frusztrál a legjobban, hogy úgy érzem mintha az én "valóságom" nem is létezne. Ugyanis nem az zavar, hogy én ezeket a dolgokat nem engedhetem meg magamnak (persze, tök jó lenne stb., de eddig sem ezen a színvonalon éltem és el tudom fogadni, nem érzem nagy lemondásnak vagy nagy hiányosságnak az életemben), hanem az zavar, hogy folyamatosan magyarázkodnom kell az anyagi helyzetem miatt és senki nem is érti meg az én helyzetemet. Többször kerültem már olyan szituációba ezen anyagi különbségek miatt, amit kellemetlennek vagy akár megalázónak éreztem. Például a szociális kapcsolatok terén ez egyértelmű hátrány, mert mondjuk sok programon nem tudok részt venni mert nem engedhetem meg magamnak vagy nem tudok hozzászólni egyes témákhoz vagy egyszerűen csak totál megszégyenítve érzem magam (pl. mikor megkérdezik, hogy de hát miért nem költözöm akkor egyedül albérletbe vagy veszünk lakást, mert ők biztosan nem laknának koliban fúj) és még sorolhatnám. Zavar, hogy még jól is tudnám magam érezni így, ha nem lenne folyamatosan a pofámba vágva az, hogy nekem mennyire szar.
2022. jún. 10. 14:17
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá szeretném tenni, hogy dolgozom, viszont annyi pénz megy el az alap megélhetésre, hogy nekem ilyenekre már nem telik.
2022. jún. 10. 14:18
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
beletörődve, vagy pl ha már valaki felnőtt, és akkor igyexik a melóból félrerakni pénzt későbbre akár ha kell, nemkell mind, mert persze magára is költsön,ha szeretne, de lehetőle rakjon is félre. meg még 16 v nemtom hány éves kortól lehet diákmelózni, ha talál lehetőséget a közelben.
2022. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%

Az egyetemi évek sokaknak így telnek! Nem azért jársz oda, hogy bulizzál meg két kézzel szórd a pénzt!

Elhiszem, hogy huszonéves fiatalként van igényed a társas életre, szórakozásra - meg úgy átlagban élvezni a fiatal felnőtt éveidet!

Nagyon sok egyetemista van nehéz anyagi helyzetben!

Viszont, ha elvégzed a sulit, akkor lesz menő állásod, elég pénzed, élvezheted az életet!

Vagy, ha ennyire nem bírsz várni, akkor hagyd ott az egyetemet és menj el dolgozni!

Ez a két megoldás van!

Az meg senkit nem érdekel, mások mit gondolnak rólad! A fele úgyis kihullik az egyetem végére, a másik fele meg úgyis örökre eltűnik az életedből, ha elvégzed az egyetemet!

2022. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze, tanulni járok ide, de azért nagyon rossz így, hogy gyakorlatilag nulla szociális életem van és egy senkinek érzem magam. Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül, de én személyesen még tényleg nem találkoztam olyannal, aki hozzám hasonló helyzetben lett volna. Még a kollégiumban is ilyen szobatársaim voltak, holott az a kép él az ember szemében a kollégiumról, hogy spórolás, zacskós leves stb. Aztán még engem nem vettek fel egyik évben és mehettem albérletbe.
2022. jún. 10. 14:40
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Csodálkozom, hogy senkinek sem jut eszébe a kommunizmus. Míg ov ebben nevelkedett itt a mai fiatalok semmit sem tudnak erről ! Ébresztő !
2022. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanígy éreztem magam 30 évvel ezelőtt az egyetemen. A szakunkon ketten voltunk csak nem értelmiségi családból, a másik egy fodrász lánya volt. Mikor kibökte, mi az anyja, egy csoporttársunkból kiszakadt, hogy "akkor te mit keresel itt"? Ki lehet bírni amúgy, ha nem folyton az évfolyamtársaid pénztárcája jár a fejedben. Dolgozz többet, az eltereli a gondolataidat.
2022. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, az meg a másik. Én sem értelmiségi családból származom, úgyhogy az is egy külön téma, hogy én nem abban nőttem fel, hogy mindenki olvas a családban, múzeumba járunk, színházba, kiállításokra, utazunk stb. Valamint vidéki is vagyok, miközben a szaktársaim szidják az egyetem városát, hogy olyan mint egy falu.
2022. jún. 10. 14:43
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
7-es voltam. Egy nagyot hibáztam, emiatt a kisebbségi érzésem miatt nem kerestem az évfolyamtársaim társaságát. Nagyon rosszul tettem, mert látható, 10 évenként lecsap a válság, munkanélküliséggel, és akkor nem volt kapcsolati hálóm. Meg kellett volna erőltetnek magam, és ha nem is drága diszkókba kellett volna velük járnom, többet kellett volna beszélgetnem velük. Kapcsolatban maradni, mert így, gazdagokkal való kapcsolatok nélkül nagyon elszegényedtem a 2008-as válságban. Ha megőriztem volna a kapcsolatot velük, se perc alatt tudtak volna állásba segíteni.
2022. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Szóval te ne hibázz ekkorát. Itthon az állások 90%-ában nem a szaktudás számít, hanem a kapcsolatok, és nem a szomszéd kertésszel meg a másik szomszéd lakatossal meg a szembe szomszéd könyvtárossal való kapcsolatok fognak segíteni, mikor baj lesz.
2022. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én nyitott voltam, ők nem keresik az én társaságom. Illetve a kérdésben leírtam, hogy tulajdonképpen nincs is nagyon közös témánk, mert teljesen más életet élünk. Sokszor azt érzem lenéznek engem.
2022. jún. 10. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!