Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegénységben élő magyaroknak...

Szegénységben élő magyaroknak is ugyanúgy adományozol, mint az ukrán menekülteknek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 6. 12:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%

Oszd meg és uralkodj, ugye?

Ukrajnából is sok magyar menekül el most, nem kell a hangulatkeltés!

2022. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem adakozom.
2022. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

#1: Ez egy egyszerű kérdés, amire igen vagy nem a válasz.

Nem az Ukrajnából menekült magyarokra vonatkozik. Ha nem tudsz válaszolni, nem kell írni.


#2: Köszönöm az őszinte választ.

2022. márc. 6. 13:00
 4/33 anonim ***** válasza:
69%

Most mindegy, hogy ukrán vagy magyar.


Képzeld el, hogy dolgozol, képzed magad, igyekszel jól keresni, van egy takaros lakásod, valószínűleg hitelre. Megvan az életed. Majd egyszercsak menekülnöd kell, 1 vagy 2 bőröndöt teleteszel, felszállsz egy majdhogynem random vonatra és átmész egy másik országba. Közben odahaza lebombázzák a házadat. Fogalmad sincs, veled mi lesz és minden addigi erőfeszítésed hiába, örülsz, ha szállást kapsz random országban és mosogathatsz és nem fogsz túlzottan éhezni.


Na EZT élik át most.

Szerinted?

2022. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Szintén nem adakozom. Befogadni nem tudnék senkit, de ha elég nagy lenne a lakás, idegent akkor se engednék be. Pénzem nincs fölösleges, nem úszkálok a jólétben. Fölösleges tárgyaim sincsenek már, se párna, se ruha, mindet eladtam, kellett a pénz, vagy a szakadtakat kidobtam még régebben.
2022. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%

Senkinek nem szoktam adományozni, max akkor, ha nem jelent erőfeszítést (pl adó 1% meg használt ruhák).


De azért egy menekült, akinek egyik napról a másikra porrá lőtték az otthonát és az életéért menekül, nem egyenlő egy lusta szarral, aki ott rohad, ahol hagyták 30+ éve, mint a tescos szatyor.

2022. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
60%
A menekülteknek még nem adakoztam addig. Amúgy meg minden hónapban utalok a mentőknek és az SOS gyermekfalunak!
2022. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
39%

"Nem az Ukrajnából menekült magyarokra vonatkozik."

Na de ha mostanában adakozom az Ukrajnából menekülőknek, akkor egyszerre adakozom a magyar meg az ukrán menekülőknek is, akik között vannak szegénységben élő magyarok (meg ukránok) is, meg kevésbé szegény magyarok (meg ukránok) is. Szóval igen, egyformán adakozom mindenkinek, hiszen nem címkézem fel az adományozott zsákokat, hogy "magyaroknak" meg hogy "szegény magyaroknak", hanem akárki kaphatja, aki menekült: szegény is, gazdagabb is, magyar is, ukrán is.

2022. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#8: Kár kötekedni. Úgy értem, a Magyarországon élő szegény magyaroknak.


#7: Igen, nekem is van néhány alapítvány, akiket rendszeresen támogatok.

2022. márc. 6. 13:17
 10/33 anonim ***** válasza:
98%

Azért egy olyan embert, aki otthon tisztességesen élt, dolgozott, majd egyik naprós a másikra mindent hátra kellett hagynia, mert egy őrült parancsára szétlőtték az otthonát, ne emlegessünk már egy lapon azzal, akinek három általánosa van, a tizedik gyerekét szüli a segélyre, és ami pénzt kap, azonnal eldrogozza. Az egyikért hajlandó vagyok áldozatot hozni, a másikért nem igazán. Ennek ellenére volt, hogy pl. küldtem a gyerekeim iskolájába csomagot, amikor a helyi szegényeknek gyűjtöttek.

Viszont betegeknek szoktam adakozni, ha van valami személyes kötődésem. Például a gyerekeim iskolájába járt egy daganatos kislány, az ő kezeléseire adtunk pénzt (így is meghalt sajnos), meg tőlünk pár utcára lakik egy izomsorvadásos srác, személyesen nem ismerem, de nagyon gyakran látom, neki is szoktak gyűjteni, és küldünk neki már egy nagyobb összeget. Ennek látom értelmét.

2022. márc. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!