Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 14-19 éves fiatalok, ti...

14-19 éves fiatalok, ti tényleg ilyenek vagytok?

Figyelt kérdés

A következő sztereotípiák keringenek rólatok:


- gyűlölitek a szüleitek korosztályát

- nincsenek szexuális vágyaitok, 18-19 éves korotokra még csak egy csókon sem vagytok túl

- mindegyikőtök influenszerkedésből akar megélni, egyetemről vagy szakmaszerzésről hallani sem akartok

- szerintetek Billie Eilish a világ legjobb énekese

- Gretab Thunberget megváltóként imádjátok

- a legjobb barátotok az okostelótok, amúgy nincsenek emberi barátságaitok, vagy ha vannak is, soha nem találkoztok a barátaitokkal élőben, csak neten tartjátok a kapcsolatot

- utáljátok a szerves valóságot és imádjátok a cyber-valóságot (az előbbiből teljesen ki akartok vonulni, hogy csak az utóbbiban élhessetek)

- nincs nemzettudatotok, semmit nem jelent nektek magyarnak lenni

- szerintetek a legnagyobb teljesítmény, ha valaki egy tiktok videón tátog


Szóval tényleg ilyenek vagytok?



2022. jún. 12. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Ez csak általánosítás!

Én is ebbe a korosztályba tartozok, de amiket leírtál a nagy része nem igaz rám!


Illetve azt nem értem hogy pl: egy 14-15-16 éves gyereknek miért olyan nagy bűn, ha még nincs szexuális vágyai..


Ez a kérdés provokatív!

2022. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

14-15 évesek eleve nem lehetnek az oldalon, ha igen és válaszolnak és leírják a korukat akkor tiltják őket...kérdésben is felesleges így konkrét korra rákérdezni főleg ha az 16 alatt van.

Másodszor, eléggé általánosítasz és provokatív szerintem.

Harmadszor, miért érdekel téged ez a korosztály ennyire? Foglalkozz mással, mitől lesz jobb neked vagy rossz ha tudod hogy ilyenek vagy sem?

2022. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Rám egy sem igaz 😁
2022. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

14-16 éves korban pont a legintenzívebb a hormonműködés, ebben az életkorban maszturbálnak a leggyakrabban az emberek - legalábbis régen így volt.


Ez amúgy már nem gyerekkor, hanem kora fiatalkor. A gyerekkor a jogi és biológiai meghatározás szerint 13 éves korig tart.

2022. jún. 12. 16:13
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha ezeket a dolgokat saját kútfőből írod, akkor vannak bajok. Ha pedig csak azt szedted össze amit hallasz innen-onnan akkor a válasz: Az idősebb generációk mindig lenéztek általánosítva a fiatalabbakra. Ez nem egy 21. századi találmány. Így volt ez mindig, csak már kezd társadalmilag egyre kevésbé elfogadott lenni. Egyébként 19 évesként a válaszok:


1. Nem, csak a két korosztály nem érti sokszor egymást(ez szintén nem új dolog)

2. elsős gimisként már sokan rendesen élnek szexuális életet, pont az ellenkezője igaz ennek.

3. kevesen akarnak influenszerkedésből megélni terv szinten. Néhányan álmodoznak róla, de ők is inkább csak azt hiszik, hogy ezt akarják.

4. Billie Eilish objektívan egy forradalmi személyiség. A nagy tömegek nem a hangja miatt imádják, hanem mert soundcloudról lett világhírű. Korábban ez lehetetlennek tűnt, ő az első aki egy hálószobában felvett albummal a közösségi médián keresztül egy világhírű sztár lett.

5. Kb senkit sem érdekel már ő, olyan mintha ez a kérdés régóta le lett volna írva, csak most nyomtál volna a kérdés kiírása gombra.

6. Napjainkban a földrajzi távolság nem jelent akadályt és sokaknak(főleg akik nem találják meg a közvetlen környezetükben a megelelő társaságot) vannak akár 8-10 országból barátaik, akikkel sok év mire találkoznak személyesen. Az emberi kapcsolatok ez nem annyira sérti tapasztalatom szerint, inkább a hiányukat ideiglenesen pótolja, amíg nem keveredik az ember a megfelő emberek körébe.

7. Mi az isten f****.

8. Egyre erősebb kontinens szerte az Európa tudat. Ez nem azt jelenti 2 bites ultranagyonkipcsaknemzeti logikával, hogy az emberek nemzeti öntudata elveszik. Szimplán egyre többen vagyunk akik nem csak és kizárólag a kis magyar közösség részeként tekintünk magunkra, hanem felfedezve a rengeteg európai nemzet közötti hasonlóságokat, európaiként is azonosítjuk magunkat.

9. Megint csak he? Ha már fáradsz a kérdés kiírásával(akár a te kérdéseid ezek akár nem) akkor már értelmes kérdéseket írj. Sztereotípiák alapján boomer kérdésekkel szapulni másokat nem egy nagy teljesítmény.


És a végső kérdésre a válasz: Ezek a kérdések provokatív f@szságok. Ilyen kérdések sikertelen, frusztrált emberekben fogalmazódnak meg, akik utálják magukat, amit lehet ők sem vesznek észre, és ezzel vetítik ki a keserűségüket másra, leplezve a gyengeségüket :)

2022. jún. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
17 éves vagyok, de ha ilyen lennék mint amit leírtál főbe lőném magamat. Van életcélom, szeretem a szüleimet, van egy szerető, szorgalmas pasim, Billie Eilish zenéit meg szívből gyűlölöm. Én rappet vagy mulatós zenéket hallgatok. Úgyhogy rám egyik se igaz a fent említettekből.
2022. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Elkezdtem sorba cáfolni őket de sok lett volna, negyedénél megálltam, kitöröltem.

Most ennyit tudok mondani. NEM.

Honnan jött ez a sok bullshit?

2022. jún. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

- Nem gyűlölöm őket, inkább a tini és a saját korosztályomat utálom(NEM mindenkit), idősebbekkel, gyerekekkel jobban elvagyok


- Vannak szexuális vágyaim, de sajnos a 20 évem alatt tényleg nem sikerült megtapasztalnom ezeket a dolgokat(Fiú vagyok, ne írjatok rám!)


- Van szakmám, kettő is


- Metált hallgatok többnyire, nem szeretem Billie Eilish-t, mégcsak nem is tartom tehetséges énekesnek


- Azt sem tudom ki az


- Ez sajnos részben igaz


- Igen, utálom a valóságot, mert undorító egy világban élünk és már szószerint sírni tudnék attól, ami itt folyik


- Semmit nem jelent magyarnak lennem, nem magyar vagyok, hanem ember, amire megint csak nem vagyok büszke


- Nem

2022. jún. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1.) Nem

2.) Igen

3.) Nem

4.) Nem

5.) Az meg ki a fene?

6.) Nem

7.) Nem

8.) Nem

9.) Nem


Ez egy nemnek tűnik..

2022. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

-Nem, a két korosztály általában csak nem ért egyet bizonyos dolgokban, de ez nem gyűlöletet jelent

-A legtöbb 18-19 éves már nem szűz

-Ezt mikor haluztad be? Személy szerint nem ismerek ilyen embereket, a legtöbb fiatal tovább akar tanulni, vagy egyetemen vagy szakmát

-Nem értem mi ez a gyűlölet felé. Szerintem a hangja szép és van pár jó száma is.

-Ő már rég lecsengett, én nem is követem a munkásságát

-Legtöbbünknek vannak barátai, akikkel találkozgatunk is

-A 46 éves apámra ez inkább igaz mint rám, vagy bármely korombeli ismerősömre

-Attól hogy valaki nem ultramagyar vagy fideszes, nem jelenti azt hogy nincs magyarságtudata

-Tessék?

2022. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!