Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 14-19 éves fiatalok, ti...

14-19 éves fiatalok, ti tényleg ilyenek vagytok?

Figyelt kérdés

A következő sztereotípiák keringenek rólatok:


- gyűlölitek a szüleitek korosztályát

- nincsenek szexuális vágyaitok, 18-19 éves korotokra még csak egy csókon sem vagytok túl

- mindegyikőtök influenszerkedésből akar megélni, egyetemről vagy szakmaszerzésről hallani sem akartok

- szerintetek Billie Eilish a világ legjobb énekese

- Gretab Thunberget megváltóként imádjátok

- a legjobb barátotok az okostelótok, amúgy nincsenek emberi barátságaitok, vagy ha vannak is, soha nem találkoztok a barátaitokkal élőben, csak neten tartjátok a kapcsolatot

- utáljátok a szerves valóságot és imádjátok a cyber-valóságot (az előbbiből teljesen ki akartok vonulni, hogy csak az utóbbiban élhessetek)

- nincs nemzettudatotok, semmit nem jelent nektek magyarnak lenni

- szerintetek a legnagyobb teljesítmény, ha valaki egy tiktok videón tátog


Szóval tényleg ilyenek vagytok?



2022. jún. 12. 15:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kicsit idősebb vagyok, mint az említett korosztály, de két testvérem is ebbe a korcsoportba tartoznak és én is jól emlékszem rá, amikor ennyi idős voltam.


"- gyűlölitek a szüleitek korosztályát"

Bizonyos embereket gyűlölnek (gyűlölünk), de ez nem az adott személy korától függ. A legtöbb fiatal ismerősömnek alapvetően jó kapcsolata van a szüleivel és a legtöbb példakép is ebből a korosztályból kerül ki.


"- nincsenek szexuális vágyaitok, 18-19 éves korotokra még csak egy csókon sem vagytok túl"

19 éves koromra már se én, se a testvéreim nem voltak szüzek, és szerintem ez az általános (nem azt mondom, hogy baj, ha valaki csak később ér el idáig). A pubertás egyik szerves része a szexualitás kialakulása.


"- mindegyikőtök influenszerkedésből akar megélni, egyetemről vagy szakmaszerzésről hallani sem akartok"

Valószínűleg én mozgok normális körökben, de egy ilyen ismerősöm sincs. A 16 éves húgom állatorvos szeretne lenni, a 18 éves öcsémet pedig az építészet vonzza.


"- szerintetek Billie Eilish a világ legjobb énekese"

Semmilyen korosztályból nem ismerek olyat, aki ezt gondolná. Olyat igen, aki szereti, de ők se tartják a legjobbnak, sőt, egyes fellépéseivel kifejezetten elégedetlenek.


"- Gretab Thunberget megváltóként imádjátok"

A többség azt se tudja, hogy kicsoda, aki meg igen, az nem gondol róla különösebben sokat, pláne nem ilyen túlzást.


"- a legjobb barátotok az okostelótok, amúgy nincsenek emberi barátságaitok, vagy ha vannak is, soha nem találkoztok a barátaitokkal élőben, csak neten tartjátok a kapcsolatot"

Nem igaz, a testvéreim és én is nagyon szociálisak voltunk és vagyunk, egyedül az ausztrál és ázsiai barátainkkal tartjuk neten a kapcsolatot.


"- utáljátok a szerves valóságot és imádjátok a cyber-valóságot (az előbbiből teljesen ki akartok vonulni, hogy csak az utóbbiban élhessetek)"

Sose hallottam még ilyesmiről.


"- nincs nemzettudatotok, semmit nem jelent nektek magyarnak lenni"

A legtöbb ilyen korú ismerősöm többnyire semleges Magyarország felé, bár a többség szeretné magát kipróbálni külföldön. Én tavaly költöztem el Magyarországról, és nincs az a pénz, hogy visszaköltözzek; ennek több oka van, de nem ez a kérdés.


"- szerintetek a legnagyobb teljesítmény, ha valaki egy tiktok videón tátog"

Még azon ismerőseim se gondolják ezt, akik fent vannak TikTok-on. Ismételten, lehet csak én járok normális körökben.


Rég láttam ennyi badarságot egy kérdés alatt összehordva.

23/L

2022. jún. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
kérdező, mi lenne, ha hisztis nénimagazinok helyett mondjuk kimennél a való világba, és szétnéznél ott egy kicsit?
2022. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Jaj takarodj már
2022. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
nem,igen,nem,nem,nem,nem,nem,igen,nem
2022. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nyilván nem azok fognak ide írni neked kedves kérdező, akik ebbe a "kasztba" tartoznak "szellemileg". De általánosságban a kérdésedre a válasz egy egyértelmű és sajnálatos igen.


Nem vagyok "boomer" (meg ezek a "címkézések" is, hogy "ok boomer" és rivaldafény is már az agyuk kihipózása, mert ez "generációs marketing", tehát már ott hülyék, már elnézést, hogy XYZSZ generációznak meg boomereznek..).


Szóval igen, a nagy átlag ez. Elég csak körbenézni a TikTokon például. Zsebibaba, hogy mást ne mondjak.


De ez amúgy nem az érintettek hibája, hogy a fentiek lettek "norma" szintre hozva, holott a valódi normák szerint ezek mélységesen elítélendő dolgok/személyek/eszmék/viselkedések.


A Nagy Tesónak irányítható selejtekre IS szüksége van.

Véleményem szerint tökéletes húzás volt ez.

__

Személyes tapasztalat, hogy még relatív fiatal felnőtt vagyok, de egyszer jöttem haza busszal, és én is voltam "fiatal" meg ebben a korosztályban, sok hülyeséget összehordtam meg hordtunk, jó magam is, de én amit abban a fél órában hallottam alsósoktól, felsősöktől, középiskolásoktól vegyesen ("diákjáratra" sikerült felszállnom), az kegyetlen volt. Én nem szégyellem bevallani; kb. lemenekültem a buszról, a főnököm meg kicsit odébb...


Az meg a másik, hogy nem tudnak meglenni az okoskütyük nélkül, ami persze nem gond, nem technofób boszorkányüldözést kívánok. Ezek hasznos és jó dolgok.


A gond ott van, ahogyan használják, az "ilyenek vagytok" részhez meg azt tudom mondani, hogy nem ilyenek lennének igazából, csak ugye ezekkel operálnak "odafent", tehát egy mai tini, akarva-akaratlanul is, főleg ha szellemileg még hülye is, akkor ezek a fent említett "normák" fogják meghatározni a koordináta-rendszerüket.


A "modernként" meghatározott társadalmaknak, amik már nem is társadalmak igazából, annyi.

Dehát a cél ez.


Van, akit meg lehet etetni azzal, hogy a cukimuki bácsik meg nénik "sietnek" így "klímacsúcsra" beugranak olyan repülőkkel, hogy ihajj, környezetszennyezés szempontjából.


Dehát egy egy Grétás háttérkép, meg egy-kettő sablonszöveg és tádááá, 16 éves értelmiségi vagy. És persze a példánál maradva, már tettél valamit a Földért.

2022. jún. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
5%

Még annyi kiegészítés a "magyarnak" lenni dologgal, hogy Te is Kérdező magyar nézőpontból közelítesz.


Az "új generációknak" már nincsen "identitásuk". Se magyar, se semmilyen. Ez is egy cél.


Itt is írják hogy kipróbálnák külföldet sok magyar ismerőse.

Minek? Itt is ugyanaz a szint.


És ez is fontos dolog, hogy SEMMILYEN identitásuk ne legyen az embereknek.

A nemzeti identitásokat, még előbb a vallási identitásokat már rég leépítették.

Most már magát az "ember" mivoltot építik le. Eldöntheted, vagy eldönthetik a szüleid bizonyos országokban, hogy fiú, lány, vagy jogfin legyen valaki.

Ez az LMBGTQ izé is az elfogadás hívószava mellett kőkemény gyűlöletről szól. És nem az a gond, hogy valaki meleg, bi vagy ilyesmi, hanem hogy van x milliárd "társadalmi nem" és naponta kitalálnak még annyit.

Dehát végeredményben ez is a lehülyítés egyik eszköze.


Ha ellenzed a LMBTQ agresszív propagandáját, akkor egy hitvány náci vagy. Ilyen egyszerű.

2022. jún. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
9%
Hajrá Mi Hazánk!
2022. jún. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17 éves lány vagyok és az állítások többsége nem igaz rám.


"gyűlölitek a szüleitek korosztályát"

A szüleimmel valóban nagyon rossz a kapcsolatom, de csak amiatt senkit sem gyűlölök, mert egy adott korosztályhoz tartozik.


"nincsenek szexuális vágyaitok, 18-19 éves korotokra még csak egy csókon sem vagytok túl"

Ez igaz rám. Aszexuális vagyok, tehát soha életemben nem éreztem nemi vágyat, de a korosztályom többsége egyáltalán nem ilyen.


"mindegyikőtök influenszerkedésből akar megélni, egyetemről vagy szakmaszerzésről hallani sem akartok"

Eszem ágában sincs "influenszernek", "youtubernek", vagy "insta-modellnek" lenni, vagy bármi ehhez hasonlóból pénzt szerezni. Az ilyesmire én nem is rendes szakmaként tekintek. Azt valóban nem tudom még, hogy mit szeretnék majd dolgozni, de hogy nem ilyesmit, abban teljesen biztos vagyok.


"szerintetek Billie Eilish a világ legjobb énekese"

Szeretem néhány zenéjét, de sok más előadó zenéi jobban tetszenek nekem.


"Greta Thunberget megváltóként imádjátok"

Hallottam már róla, ő egy környezetvédelmi aktivista. Egyértelmű, hogy jó cél érdekében próbál tenni, de sajnos ő egyedül nem tudja megmenteni a bolygónkat. Nem szoktam gyakran olvasni a tevékenységéről.


"a legjobb barátotok az okostelótok, amúgy nincsenek emberi barátságaitok, vagy ha vannak is, soha nem találkoztok a barátaitokkal élőben, csak neten tartjátok a kapcsolatot"

Kevés barátom van, de velük rendszeresen találkozok élőben is, habár nekem valóban nincs túl nagy igényem emberi kapcsolatokra. De a legtöbb fiatal nem ilyen.


"utáljátok a szerves valóságot és imádjátok a cyber-valóságot (az előbbiből teljesen ki akartok vonulni, hogy csak az utóbbiban élhessetek)"

Egyáltalán nem igaz rám.


"nincs nemzettudatotok, semmit nem jelent nektek magyarnak lenni"

Én büszke vagyok a magyarságomra és szeretem a hazámat. Szeretek Magyarországon élni, később sem szeretnék külföldre költözni.


"szerintetek a legnagyobb teljesítmény, ha valaki egy tiktok videón tátog"

Egyáltalán nem tartom semmilyen teljesítménynek az ilyesmit. A Tik-Tok alkalmazás nincs is letöltve a telefonomra. Szabadidős tevékenységnek megteszi a videók készítése is, de nem tartom egy nagy eredménynek, vagy hasznos dolognak ezeket a videókat.


A kérdésben szerintem elég sok általánosítás volt. Minden korosztálynak megvannak a maga hibái és ez mindig is így volt. Az emberek pedig sok mindenben különböznek egy korosztályon belül is, de a legtöbb fiatal nem olyan, mint ami a kérdésben le van írva.

2022. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 adam01010101 válasza:
48%

ez egy nagyon általánosított és szűk meglátás.


személyszerint a korosztályt nem, csak néhány oda tartozó tipikus embert


igenis 14-től felfele vannak vágyak, sőt, cselekedetek is mint a csók vagy akár 16 környékén már a szex is.


influencerség szerintem minden tini fejébe megfordul, de az nem azt jelenti hogy nem szeretnénk semmire se vinni az életben.


zene terén megint nagyon nagy a szórás, és sok mindentől függ (én például nem vagyok oda érte)


falun élek, viszont igen, én is nyomom a telefont és a gépet, de nem ott élem a szociális életem, ha tehetem akkor élőben teszem.


nemzet tudatról annyit, hogy inkább úgy érezzük hogy nincs mire büszkének lenni. pl 10/9 somogyi középiskola a fejünkre omlik. igen, igen... a történelmi múlt ide oda mi még gondolom nem ismerjük fel...


egyeltalán nem tiktokozok


17 éves vagyok :D

2022. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!