Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire undorítók az...

Miért ennyire undorítók az emberek? Érdekbarátságok, annak örülnek ha masiknak rossz vagy rossz történik vele, senki nem segit senkinek, létezik még olyan hogy bizalom?

Figyelt kérdés
Egyre inkább úgy érzem hogy undorodom az emberektől. Hol lehet rendes embereket találni?
2022. jún. 14. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Engem sosem szórakoztatott más nyomora, szerintem túl empatikus vagyok, ha ismerem a másikat valamennyire.
2022. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik még olyan, hogy bizalom, de - így 2022-t írva - sem kifizetődő!

Kevés emberrel találkozhatsz manapság abból a kategóriából is, amelyik meghálálja a bizalmat, - így leépülőben van ez a tulajdonság, fogalom is, (mint anno, a rátermettség).

2022. jún. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Mivel az emberek nagy részét a nagyon alacsony színvonalú média, platformok neveli (nincs médiaellenőrzés, nincs gyermekvédelem, nincs felelősségre vonás, nincs minőségbiztosítás, nincsenek hatásvizsgálatok, stb.), a közoktatás rossz és a szülők alacsony értelmi és nevelési színvonalával együtt, illetve hiányos szokások miatt a tanulás nem vonzó, így hiánycikk lett, vagyis:

- nincs érzelmi tudatosság,

- nincs empatikus viselkedés,

- nincs összetartás,

- nincs értő figyelem,

- nincs vitakultúra,

- nincs hűség,

- nincs felelősségteljes gondolkodás,

- nincs logikus gondolkodás,

- nincs ok-okozat ismeret,

- nincs erkölcsi érték, stb.


Csak a kenyér meg a cirkusz, ami számít.

Az emberek legnagyobb része továbbra is - ősember szép ruhában -, nagyon alacsony szellemi színvonalon vegetálva.


Léteznek rendes, értékvezérelt, belső tartással rendelkező emberek, de ők inkább a saját útjukat járják, mert egyrészt egyéniségek, másrészt a sokféle tapasztalat következtében nem erőltetik az emberi, felszínes kapcsolatokat.

2022. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
65%

Hasonlóan látom #3-ashoz. Szerintem a felelősség vállalás eltűnése a legfőbb probléma. Pl. mindenki ugat mindenkinek felelősség nélkül a neten.

Az én fiatal koromban ki kellett állnom a véleményem mellett, és ha valaki a mai netes stílusban kommunikált valakivel, akkor verekedés/verés lett belőle.

Ma nagy a szabadság, - ami jó dolog úgy alapból, de mint minden dolognak ennek is meg vannak az előnyei, hátrányai, lehetőségei és veszélyei.

És szerintem borzasztóan rosszul kezelik ezt a fajta szabadságot a szülők, a szolgáltatók, az iskolák és az államok is.

Ugyanakkor szerintem rengeteg rendes ember van ma is még - nekem pl. a munkahelyemen is sok normális kolleginám és kollégám van. De sajnos a jó emberek is többnyire zárt csoportokban léteznek - védik magukat. Így nehéz bekerülni közéjük, vagy megtalálni őket.

Mondjuk én nem Pesten lakom, ott lehet rosszabb a helyzet.

2022. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hol lehet rendes embereket találni?"


Ez engem is érdekelne.

2022. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!