Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan időjárás, amit...

Létezik olyan időjárás, amit az emberek többsége kellemesnek tart vagy mindenki a saját lakóhelyén lévőt szokja meg?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy én például szeretném, ha nyáron max 25-30 fok lenne és télen sem fagyna, napközben olyan 10-15 fokig felkúszna a hőmérséklet és sokat sütne a nap. A nyári hőséget leszámítva ez kb a mediterrán térség klímájának felelne meg, de csapadékra is szükség van, szóval abból eshetne több is azért.

Viszont lehet vannak olyanok, akik jobban szeretik a hideget és a havas teleket, mások meg hogy legyen kánikula, bár szerintem a sivatagi népek is örülnének néha kis hűvösebb időnek, annak ellenére, hogy már alkalmazkodtak. Az esőt is van aki jól megszokja, más még kevésbé, de a szabadtéri programoknak kedvez a napsütés és jobb közérzet is társul hozzá. Van ebben konszenzus, hogy mi a kellemes vagy teljesen egyénfüggő?



2022. jún. 2. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyénfüggő és az is nagyon beleszámít, hogy ki hol nőtt fel. Ismerősöm nyáron a legnagyobb kánikulában jött haza Dubajból, ott él a családjával már sok-sok éve. 35 fok volt itthon árnyékban és ő kabátot vett fel, nem érezte annyira melegnek az itteni hőmérsékletet, mi meg majd megpusztultunk.


Pl. akik Alaszkában nőttek fel, megfigyelésem szerint sokkal jobban bírják a hideget, alkalmazkodott hozzá a szervezetük.

Persze emberek vagyunk és mindenkinél van egy pont, amit már nem visel el.


Talán azért viselik nálunk kevésbé jól a kánikulát, mert az éghajlat változásának köszönhetően az utóbbi években elég sok és hosszú hőhullám van nyáron, nem tud felfrissülni a levegő még éjjel sem hetekig.

2022. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Sokszor még családon belül is teljesen eltérő ki mit szeret(ne).

Én 28 fok fölött már nem értem magam jól, a hideget sokkal jobban szeretem, és bírom is.

Azt is figyelembe kell venni, hogy sokat változott itthon az éghajlat. 4 évszakról már nem is beszélhetünk. Én nehezen viselem a változást.


Amúgy volt 2 afrikából jött kollégám, a nyári melegben minden bajuk volt, és mondták, hogy vicces, de tényleg nem bírják a meleget, ez is az egyik oka volt, hogy eljöttek onnan.

2022. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Még az azonos lakóhelyen élőknek sem ugyanolyan a kellemes időjárás, szervezettől függ (pl. van olyan Bp-n felnőtt ismerősöm, aki kifejezetten a nagyon hideg és nagyon meleg időjárást kedveli).

2. Biztos, hogy sokat számít az, hogy mihez szoktál hozzá. Egyiptomból ideköltözött volt főnököm 30 fokban kötött pulcsiban mászkált, mert magasabb hőmérséklethez szokott hozzá.

2022. jún. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!