Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire gondolnátok, ha egy...

Mire gondolnátok, ha egy ilyen emberrel találkoztok/beszélgettek?

Figyelt kérdés

Mondjuk arról beszélgettek éppen, hogy ebédszünetben honnan rendeljünk kaját, és miután megbeszéltétek, és visszaültök dolgozni, kb fél-1 percre rá ez a másik ember elkezd ilyeneket kérdezni teljesen random, hogy "tudod honnan lehet megkülönböztetni hogy kígyóval/siklóval találkozol, vagy lábatlan gyíkkal? Onnan, hogy a gyík tud pislogni, de a kígyóafélék nem."


És nem most olvassa épp az interneten, hanem tényleg csak így véletlenszerűen benyögi.


Vagy másik példa: dohányzóban csöndben szívja mindenki a bagóját, néz ki mindenki a fejéből, egyszer csak ez a fenti személy megszólal:

"Tudtátok, hogy az emberi testben leggyakrabban használt ízület az állkapocscsont?"

És akkor mindenki csak néz, hogy "mi van??".



(Igazából én vagyok ez a fenti személy. És nekem onnan jutnak ezek a dolgok eszembe, hogy például a kajarendelés után, beugrik egy dokumentumfilm, amiben ázsiai országban hüllőket és kétéltűeket fogyasztanak. Innen pedig eszembe jut a sikló, meg a gyík, majd ebből következett, hogy vajon tudják-e az emberek, hogy lehet megkülönböztetni a lábatlan gyíkot a siklótól.

A dohányzós példánál pedig arról jutott eszembe, hogy látom amint slukkolják a cigit, látom az arcukon a mozdulatot. És szintén beugrik amit olvastam anno az anatómia könyvben.



Van egy kollégám, aki azt mondja, azt bírja bennem a legjobban, hogy instant benyögök ilyen dolgokat. Ő szórakoztatónak találja.

Van viszont, aki csak úgy néz rám emiatt, mint gyújtogató a vizes szalmára. )


Kérdésem felétek, mert mégig csak anonim oldal és bármilyen véleményt mondhattok, nem számít hogy megsértődik-e rajta a másik, vagy sem: mit gondoltok a fenti viselkedésről?


2022. jún. 15. 13:03
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

*pontosítok: nem állkapocscsont, állkapocs-ízület, vagy rágó-ízület.


látjátok, már megint kezdem :(

2022. jún. 15. 13:05
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Neha en is rákerdezek egyeseknél honnan ugrott ez be neki, és elmondják, ahogy te leirtad


De a legtobb ember egy egy témát normálisan felvezetessel es "előszóval" kezd, azaz a téma megindoklásával hogy pl errol jutott eszembe hogy


Amugy engem zavarna ha a csupafontos gondolatmeneteimbol ilyen sz.rságokkal zökkentenének ki. Pl munka közben mikor agyalok azon hova tűnt el 2 millio tartozas. Ezek csak akkor nem idegesitenek, ha epp nem agyalok semmin.

2022. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyéb téren szimpatikus akkor simán kedvelném és szórakoztatónak találnám. Nekem is sok ilyen random gondolatmenetem van, csak én nem szoktam kimondani az összes random gondolatot ami eszembe jut.
2022. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

*Pénzugyben dolgozok néha elveszve az adatokban, ellenorzok, nyomozok, szerzodest irok, ugyvednek fogalmazok levelet, és neha marhára irrital ha kollega mondjuk azzal zaklat hogy kinyithatja e az ablakot pl.amit amugy nem is egy pillanattal ad elő hanem szólongat vagy ketszer ra is kell néznem aztán még felvezeti hogy csak azt szeretném kérdezni hogy


Inkabb ment volna oda nyitotta volna ki es kesz

2022. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Munkahelyen nem igazán szeretem ha marhaságokkal zargatnak.


De amúgy a párommal meg a haverjaimmal simán vannak ilyen beszélgetéseink, semmi gond ezzel szerintem.

2022. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

En edukálni próbálom az emberejet de gyakran néznek mint borjú az új kapura.


De mindig adott szituációhoz igazodva.


Egy példa : este, Budapest, gyógyszertár, hosszú sor és mögöttem fiatal pár valamit hozzám szólt (valami bagatell) és közben mondják hogy a lány megégette a kezét, azért vannak itt, venni rá valamit.


Erre elkezdtem nekik elmesélni, hogy amikor megégeted a bőröd, milyen folyamatok indulnak be és mit kell tenni.


Erre nézték csendben majd látszott hogy lefagyott valami az agyukban és teljesen lenémultak, szinte elhúzódtak mint egy leprástól.

Pedig full jólöltözött, kulturált megjelenésű vagyok és normálisan, roviden, érthetően mondtam.

2022. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

#6

Mondjuk nem mindenki szereti, ha vadidegenek hallgatóznak és beleütik az orrukat a magánügyeikbe.

2022. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek nem furák, nem akadnék ki rajta. Tudom, hogy az embernek pörög mindig az agya és mindenféle eszébe jut.
2022. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A sokadik "mit csinálsz hétvégén", "mit főzöl", "beszrt a gyerek az oviban", "xy kolléga már megint milyen cuccban jött be" témák után nekem az ilyen még érdekes is lenne :D
2022. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%
6 tulmentél a small talkon. Tulzás volt. Ilyenkor csak.mihamarabbi gyogyulast kivánunk es ennyi teljesen elég egy idegennek, es nem mint vmi öreg nagyi, mesékbe(elbeszélésekbe) kezdunk.
2022. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!