Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne akarjak...

Mit tegyek, hogy ne akarjak mindenkinél mindenben jobb lenni?

Figyelt kérdés

Az az alapvető természetem, hogy állandóan úgy érzem, versenyeznem kell a körülöttem élőkkel. Ha pl egy barátnőm elárulja, hogy az ő házi dolgozata 20 oldal lett, nekem tuti, hogy 20 fellett kell teljesítenem. Ha egy kollégám azt mondja, a héten két napot túlórázik, én úgy érzem, nekem hármat kell. Az unokatesóm elárulta, hogy Párizsban fognak nyaralni a vőlegényével, én meg úgy éreztem, hogy akkor nekem is nyaralnom kell, de valahol messzebb, mint neki. És még sorolhatnám.

Már egészen odáig fajult a dolog, hogy szinte egész nap dolgozom és tanulok, amikor pedig eljutok nyaralni, az első, amire gondolok, hogy ki kell tennem egy képet sztoriba, hogy lássàk az ismerőseim, hogy milyen jó helyen vagyok, és többnek érezzem magam.


Már nem tudom élvezni se a munkám, se a tanulmányaim, se a nyaralásom, mert azon gondolkodom, hogy muszáj, hogy jobb legyek a barátaimnál/ismerőseimnél. Ez a kicsinyesség és szorongás már az én életemet is megkeseríti, és az emberi kapcsolataim romlanak miatta.

Hogyan tudnék ebből a viselkedésből egyedül kilábalni? Vagy mindenképp keressek fel egy szakembert?



2022. jún. 15. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben igen, valami gyenge nyugtatót feliratnék, ez nem állapot hogy folyton pörögsz...bár fiatalon amúgy én is ilyen voltam, lehet ez normális, de én majdnem tönkre mentem a megfelelési kényszer miatt...meg kell tanulni lazítani, mert ennek semmi értelme, élvezned kell az életet nem tudsz jobb vagy több lenni mindenkinél és nem is kell amúgy...ne túráztasd magad feleslegesen.
2022. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nincs gond, csak azt tartsd szem előtt, hogy feleslegesen b*sztatod magad ezzel, de legalább nem lustulsz el.:)
2022. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Diagnosztika:

- önbizalomhiány,

- megfelelési kényszer,

- mentális probléma.

2022. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás:

- új szokások kialakítása,

- önbizalom helyreállítása.


Szívesen.

2022. jún. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Addig, amíg másoknak nem okozol kárt és szimplán hajt a versenyszellem én kihasználnám ezt az adottságomat és nem bajt vagy hibát látnék benne, hanem lehetőséget.


Lehet egy jól fizető állásra hamarabb fel fognak venni téged, mert látják benned a tettvágyat.

2022. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!