Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor, ha nem vagyok...

Mi van akkor, ha nem vagyok fogékony az iróniára és a szarkazmusra?

Figyelt kérdés

A wikipédia ezt írja, mint definíciót, hogy: "Az irónia olyan közlésmód, amelyet nem szabad szó szerint értenünk. A közlő nem a saját véleményét mondja, hanem annak az ellenkezőjét, vagy egy másvalakiét, anélkül, hogy ezt jelezné. Például: "szépen állunk", értsd: 'rosszul állunk'. "

Namost nem tudom, ki hogy van vele, de én mindig az egyenes beszéd híve voltam, sajnos sokszor nem is ismerem fel az íróniát, vagy csak sejtem, hogy az lehet valamiben, de ezek nekem sosem egyértelműek és emiatt így nem tudok kommunikálni. Nekem a világos az világos, a sötét az sötét, a fehér az fehér, a fekete az fekete.

Más hogy kezeli ezt? Mit teszel, ha nem ismered fel és félreértésekbe keveredsz? Jelzed, hogy ez nem a Te pályád?



2022. jún. 16. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki ironizálni próbál, mikor velem beszélget, kijavítom, mintha nem is tudnám, hogy ironizál.
2022. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Ezzel én is így vagyok.

Általában ha nem tudom, hogy iróniát használt-e az illető, rá szoktam kérdezni, hogy: "Most komolyan gondolod, vagy csak viccelsz?"

Gyakran hülyének néznek miatta, de nem tudok mit tenni. Engem általában idegesít is, ha valaki iróniát használ, mert akik ismernek, mind pontosan jól tudják, hogy én egyáltalán nem értem az ilyesmit. Nekem ez olyan érzés, mintha ellenem irányulna ez a kifejezésmód, de ezzel kapcsolatban már nem mondok semmit soha. Én nem használom és kész.

2022. jún. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Én meg olyan vagyok aki rögtön felismeri a szarkazmust/iróniát, még akaratlanul is.

Szerintem azért van ez, mert más a gondolkozásmódod, alapjáraton nem nézed a mögöttös valódi mondanivalóját, nem fordítod le automatikusan az ellentétjére, rögtön az adott szót értelmezed. Sok intelligens személy nem érti meg a szarkazmust, szimplán ez is egy olyan képesség ami mindenkinek más. Persze kell egy minimum IQ, hogy értsd, de mint írtam, okos személyeknél is lehet gyengébb ez a képesség.

2022. jún. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Én kb 12 éves koromig voltam így😅

Egyébként nincs ezzel probléma, enélkül is lehet normálisan kommunikálni másokkal, max nem mindig érted majd hogy mit is akarnak🤷‍♂️

2022. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy a sok ostoba úgy próbál ironizálni, szarkasztikus lenni, hogy a hangképzéssel sincs tisztában.

Pedig része a fentieknek.

2022. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

5.nek igaza van!

Hangsúlyozni kell, ha ironikus vagy gúnyosan szarkasztikus a mondanivalója.

Aki rosszul használja az magából csinál hülyét!

2022. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!