Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok semmit elengedni?

Miért nem tudok semmit elengedni?

Figyelt kérdés

Olyasmiket, ha valaki megbánt, történt egy rossz vagy igazságtalan eset, ezeket egyszerűen nem tudom elengedni. Például, a munkahelyemen nagy igazságtalanság történt, engem szúrtak le más hibájáért, pedig egyértelmű, kinek a hibája volt. Vagy barátok: átvert egy barátnőm és évek óta nem tudom elengedni.

Hónapokig, sokszor évekig felhozom, mérgelődök rajtuk, pedig jobb lenne idővel csak lapozni egyet, hogy "ez van, ez történt".


Miért nem tudok semmi (elsősorban negatívat) elengedni? Hogy tudnám ezt gyakorolni? Nektek hogy megy?



2022. jún. 16. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nekem sehogy sem megy. Pedig mocskosul hátráltató. Nehéz az ilyeneket elengedni. Ha valakinek van egy jó módszere, én is szívesen olvasnám.
2022. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, sokkal könnyebb lenne. Látok olyan embereket, akik ilyenkor persze mérgelődnek egy ideig, de utána vállat vonnak és túllépnek rajta. Úgy irigylem tőlük ezt!
2022. jún. 16. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet, hogy szeretsz szenvedni? Félsz a boldogságtól esetleg? Félsz attól, hogy most mi lesz ezután? Kérlek váladzolj, mert érdrkel
2022. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mintáidhoz való erőteljes ragaszkodás, illetve a beszűkült tudatod miatt.
2022. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok, nálam amiatt van ez a probléma, mert igyekszem kerülni a konfliktusokat, nem szeretek megbántani embereket, így inkább elnyelem magamban az apró konfliktusokat és igazságtalanságokat is, majd amikor már túlcsordulok tőlük, akkor robbanok, de úgy igazán. Kiabálok, sértegetek, és több hónapos, éves dolgokat vágok a másik fejéhez, ők meg csak pislognak, hogy "dehát nem szóltál akkor, hogy ez és ez..." Stb. Nem lehet, hogy nálad is ez van? Hogy nincs eléggé kibeszélve egy probléma, és az érlelődik benned?
2022. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy én is sértettem már meg másokat meg okoztam csalódást sajnos. Így könnyű elengedni, mivel tudom, mi van abban az emberben.

Illetve, ha mégis marad bennem tüske, azt egyszerűen utálom és inkább minél hamarabb kibeszélem magamból az illetővel.

2022. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!