Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyemen tegez egy...

Ha a munkahelyemen tegez egy orvos, én is tegezhetem?

Figyelt kérdés

Kórházban dolgozom és a közeli osztályról egy orvos tegező viszonyal kezdett. Kollégám, mikor megtudta, hogy orvos, nem tegezte tovább, ellenben én igen.


Érdemes tegeznem tovább, vagy váltsak magázódásra?



2018. okt. 9. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog nem úgy kapcsolódik a ranghoz, beosztáshoz vagy korhoz, mint ahogy a kollégád gondolja.

Ha az orvos magádózik, akkor te is magázódj, ezzel emgadod a tiszteletet.

Ha tegeződik, azzal effektíve felajánlja a tegeződést (bár illendőbb lenen a részéről, ha előbb erre ő is rákérdezne), innentől azzal adod meg a tiszteletet, ha elfogadod ezt és te is tegeződsz.


A ranghoz, korhoz stb. ez annyiban kapcsolódik, hogy a "magasabb" pozícióban lévő ember "joga" felajánlani, avagy nem, a tegeződést.

2018. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem rang és rang közt kell hogy szóljon, hanem ember és ember. Két felnőtt emberről van szó, és nem mondjuk a tanár-gyerek viszonyról, amikor mindenképp a gyerek magáz. Ha két felnőtt közül az egyik letegez, akkor a másik is automatikusan tegezzen! Én mondjuk nem kórházban dolgozom, de ha a főnök letegez, akkor tegezem én is. Ha idegen nagy fejes jön és magáz, akkor magázom. Ilyen egyszerű.
2018. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!