Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Meg lehet kérdezni egy idősebb...

Blabla bala kérdése:

Meg lehet kérdezni egy idősebbtől, hogy tegezhetem-e?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Ha egy nálam idősebb embernél nem tudom eldönteni,hogy tegezzem-e, akkor illik megkérdezni, hogy tegezhetem-e, vagy bármilyen furcsán is érzem magam, magázzam, aztán talán magától azt mondja,hogy tegezhetem?

2020. aug. 19. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Várd meg, hogy ő ajánlja fel a tegeződést!
2020. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem illik tegezni, még akkor sem ha felajánlja.
2020. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha mindenképpen tegezni akarom, akkor kérdezzek rá, vagy tegezzem anélkül?
2020. aug. 19. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarhatod addig, míg meg nem engedi az idősebb! Ha önhatalmúlag letegezed, az tiszteletlenség!
2020. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet sajnos, ez a szabály :D
2020. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Az idősebb ajánlhatja csak fel neked. Alapvetően az a szabály, hogy idős a fiatalnak, nő a férfinak, és rangban feljebb álló a lejjebb állónak. A fontossági sorrend pedig rang, kor, nem. Tehát 70 éves takarítónő Piri néni nem ajánlhatja fel a tegeződést a 22 éves Rácz Zsófia helyettes államtitkárnak.


Ó és orvosi rendelőben is az orvos a magasabb rangú, nem a beteg.

2020. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Hát mennyire idősebb? Egy 17 évest nyilván nem magázol. Egy 60 évest meg de. Egyébként szerintem hülyeség valakit csak azért tisztelni vagy illedelmeskedni vele, mert hamarabb született mint én, és élt eddig x évet... Ha azt szeretnéd hogy a társadalom a f.szságaival ne vergődjön, akkor azonosulsz a birkákhoz és nem kérdezed meg, csak akkor tegezed ha felajánlja.
2020. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hetes az illem nem f.szság csak szimplán te vagy primitív.
2020. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as ezzel van egy kis gond az interneten mindenki tegez mindenkit. Ki is akadnak rendszerint az öregek leginkább fbn h mindenki tegezodik de semmit se tudnak tenni ellenne
2022. júl. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!