Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyünk? A lányunk egy...

Mit tegyünk? A lányunk egy évet adott magának.

Figyelt kérdés
Szeretetben neveltük fel, vannak barátai, az iskolában nem zaklatták, rengeteg hobbija van, mindig csinál valamit. Most 22 éves, a szakmája elvégzése után elhelyezkedett benne. Ő választotta, nem bánta meg a döntését, mert jó benne, azonban úgy általánosan a nemlétező fa**a kivan. Ad a háztartásba, költ magára, hobbijaira, és hetente jelentős összeget lottóra. Egy évet adott magának, aztán azt mondta, neki elég ebből a világból. Mondtuk erre neki, hogy önző lenne tőle, a szívünk nem bírná ki az elvesztésének bánatát, de erre ő azt felelte, hogy azért nem fog még évtizedekig "szopni", hogy kevésbé legyen önző. Gyerekként is már mondta, hogy nem szeret ebben a világban lenni, fárasztó elviselni az örökös kötelezettségeket. Olvasni imád, azonban tanulni sosem szeretett, nyűgnek tekintette az egészet, de szépen ment neki, rendesen csinálta. Nincsenek karrierista vágyai, így többek között ezért sem csinálta meg a 2 éves gimnáziumot, egyetem pláne, semmi munka nincs, ami hajtja előre, hogy ő abban sikereket akar elérni, feljebb lépni és ezáltal magasabb fizetést szerezni. Nem, ő egy csapásra akarja megszüntetni a bajait a lottóval, hogy a pénz csak papír legyen, ne létszükség. Illetve ami sikereket szeretne elérni a hobbijainak fejlesztésével, azokat szeretett hobbinak szeretné, de ha az egyik írását kiadatná, azt sem azért akarná, hogy meggazdagodjon, hanem mert jólesik, hogy másoknak tetszik a munkája és úgy felderíti őket, mint azok a könyvek őt, amiket olvas. Mosolygós lány, segítőkész, az ember nem gondolná róla, hogy halállal játszó tervei vannak. De ezt olyan könnyedén veszi, mintha természetes dolog lenne! Megkérdeztem, mit tenne akkor, ha mondjuk én öngyilkos lennék. Azt felelte, hogy megköszönné az időt, amit saját életemből neki szenteltem nagy szeretettel, aztán meggyászolna, és folytatná tovább az életet. Nem vagyunk gazdagok, hogy a sült galamb a szájába repült, de szegények sem, hogy azt kellett látnia milyen borzalmas és fárasztó az élet. Öröklés örömében saját lakásunk van, a fenntartása alacsony, akkor is kellemesen kijönne a fizetéséből, ha csak mondjuk 120 ezret keresne, de ennél többet keres. Nem önmagában a munkától "van ki a fa**a", hanem attól, hogy kell csinálnia, és bár jól végzi, hálásak is ezért érte, ha megnyerné a lottót, soha egy percet nem dolgozna. Ámde a felállás szerint, mindegy, mit csinál, ezt vagy mást, akkor is öreg koráig dolgoznia kell, és ahogy elnézi a boltokban lévő idősebb dolgozókat, nyugdíj után sem lesz megállás. Most erre mi mit mondjunk, igen, benne van a pakliban, de meg kell találni az életben a szép dolgokat. Tisztességesen dolgozik, itthon magától veszi ki a részét a házimunkákban, tehát nem mondható el róla, hogy lusta, csak az szeretne lenni. Öngyilkossági kísérletei nem voltak, a szavaiból azonban azt hallom ki, hogy komolyan beszél.
2022. jún. 18. 21:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Küldjétek/vigyétek el pszichológushoz, tudna segíteni
2022. jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem megy pszichológushoz. Idézem a válaszát, amikor említettük neki: "Untatna."
2022. jún. 18. 21:42
 3/23 anonim válasza:
8%
Egy pénzes pasi kell neki. Vagy hasznos meló: SEREG.
2022. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
20%

dugd az orra alá, hogy előbb fog bele csapni a villám, vagy előbb fog rázuhanni egy repülőgép, minthogy nyerne a lottón.


pénzt meg nem csak lottó megnyerésével lehet szerezni.

2022. jún. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mondtuk már neki, hogy erre csekély esély van. Mi már közel második évtizede játszunk, heti egy szelvénnyel, mégsem minket ért a szerencse, más pedig ennél is régebben játszik, mégsem lett milliomos, tehát ne erre alapozzon.
2022. jún. 18. 21:52
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Én a gyerekeimet mindig arra neveltem, hogy találják ki mivel szeretnének ténylegesen foglalkozni és azzal foglalkozzanak. Egyetlen másik szempontot vegyenek figyelembe, hogy jól meg tudjanak belőle élni. Mindkét gyerekem szereti a munkáját és jól megél belőle.


Talán nem lenne még késő a lányodnak feldobni, hogy azzal foglalkozzon, amivel szeretne és tudjon belőle jól megélni. Azért mondom így, mert senki sem csak egy dolgot szeret csinálni. Keresse meg, ami neki szimpatikus és azt csinálja sok pénzért. Nem öreg még. Megértem a gondolatatait, ha nem szereti azt, amit csinál. Sokan vannak így ezzel, max annyi kivétellel, hogy nem akarnak öngyilkosok lenni.

2022. jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mi is erre ösztönöztük. De nincs ilyen! Csak a hobbijait szereti, de azokat hobbiként, és nem is olyanokról van szó, amikből megélhetne. Ezerféle dolgot felsoroltunk neki, hogy ezt meg azt csinálhatna, de ha nem kéne hozzá hat évet (2 év gimnázium és gondolom 4 év egyetem) beáldoznia, akkor sem akarná. Érdekli a szakmája, azért is választotta. Neki úgy kereken az élet körforgásával van a gondja, hogy lottó nélkül KELL dolgozni a pénzért. Amikor ingyen ment segíteni az egyik barátnőjének (nem fogadott el pénzt), és egész napos, nem szórakoztató program volt, egy rossz szava nem volt hazatértekor. Tanulhatna ő, ha szeretne, de nem akar. Tudom, hogy menne neki, az általános és a szakmai is ment neki, de azokra úgy gondolt, hogy elkerülhetetlen rossz, és ha nem tanulja meg akkor, magától veszi el az időt attól, amit szeretne csinálni. Az egyetem viszont már komolyabb szint, amihez kell elképzelés és akarás.
2022. jún. 18. 22:12
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Úgy érzem, nem veszitek elég komolyan a problémát. Untatni fogja a pszcihológus? Hát akkor untatni fogja, de akkor is elmegy és kész.


De egyébként ide nem (csak) pszichológus kell, hanem pszichiáter. Nem észérvek kellenek, nem fogsz tudni érvelni neki, a depresszió egy betegség, ez olyan, mintha érvekkel akarnál meggyőzni egy rákost, hogy ne legyen már az. Öngyilkossági szándék esetén bármilyen eszköz megengedett. Zsarolás, fenyegetőzés, hazugság, mindegy, csak kerüljön szakember kezei közé. Menj be akkor te egy pszichiáterhez, és kérdezd meg, milyen lehetőségeid vannak. Segítségre van szükségetek, de azonnal! Mert ha egyszer hazamész, és ott fekszik holtan, akkor már nem fogsz tudni mit csinálni.


Bocs, ha élesen reagálok, de volt ilyen a környezetemben, ahol szóltam, hogy nagy baj van a sráccal. Ehhez képest nem vették komolyan a dolgot (kb. mint ti), aztán pár hónappal később kicsinálta magát a srác. Utólag biztos vagyok benne, hogy az apja, ha kell, két kézzel rángatta volna be inkább a pszichiátriára, de utólag már erre nincs lehetőség.


Szóval vegyétek ezt komolyan, mert lehet, hogy csak egy dobásotok van! Persze, csak egy szokásos kapunyitási pániknak tűnik, de nagyon nehéz megmondani kívülről, hogy mennyire komoly a dolog! Ehhez szakember kell.

2022. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Felnőtt ember, nem rángathatom sehova az akarata ellenére. Igen, tenni akarok valamit, de azzal nála nem megyek semmire, ha erőszakosan megmondom, hogy márpedig mész. Volt vele ezer és egy beszélgetésem, élni akar, vannak vágyai, hogy miket akarna tenni, de ha az élet kötelező velejárója, hogy öregkorában is dolgozzon, amiből már most elege van, pedig nem utálja a munkáját, akkor köszöni szépen, elég tapasztalat volt neki ezen a világon töltött idő, hogy eldöntse, nem kér belőle. Nem helyeseljük ezt, ellene vagyunk, próbálkozunk meggyőzni, hogy butaságokat beszél, és mennyien élték le az életüket lottó nélkül, de elrángatni akkor se fogjuk tudni. Önmagában nem azzal lenne gond, hogy pszichológus, mert igen, untatja, de ha rángatjuk, mert "elmész és kész", akkor szándékosan megnémulna, pedig szerfelett beszédes leányzó általánosan az emberekkel.
2022. jún. 19. 00:00
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Ezért írtam, hogy első körben nem pszichológus kell, hanem pszichiáter.

Most nem beszélgetés meg érvelés kell, ezt is leírtam, nem fogod tudni észérvekkel meggyőzni! Antidepresszáns kell neki. Ha az kellően felpuhította, akkor jöhet a pszichoterápia.


És de, ha máshogy nem megy, akkor el kell rángatni. Ezt te nem fogod tudni megoldani, ezt muszáj tudomásul venned. Az, hogy utána mi lesz, az már a pszichiáter feladata. Hidd el, nem ő lenne az első, aki dacból megnémul, tudják ezt a helyzetet kezelni elég jól.

2022. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!