Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyünk? A lányunk egy...

Mit tegyünk? A lányunk egy évet adott magának.

Figyelt kérdés
Szeretetben neveltük fel, vannak barátai, az iskolában nem zaklatták, rengeteg hobbija van, mindig csinál valamit. Most 22 éves, a szakmája elvégzése után elhelyezkedett benne. Ő választotta, nem bánta meg a döntését, mert jó benne, azonban úgy általánosan a nemlétező fa**a kivan. Ad a háztartásba, költ magára, hobbijaira, és hetente jelentős összeget lottóra. Egy évet adott magának, aztán azt mondta, neki elég ebből a világból. Mondtuk erre neki, hogy önző lenne tőle, a szívünk nem bírná ki az elvesztésének bánatát, de erre ő azt felelte, hogy azért nem fog még évtizedekig "szopni", hogy kevésbé legyen önző. Gyerekként is már mondta, hogy nem szeret ebben a világban lenni, fárasztó elviselni az örökös kötelezettségeket. Olvasni imád, azonban tanulni sosem szeretett, nyűgnek tekintette az egészet, de szépen ment neki, rendesen csinálta. Nincsenek karrierista vágyai, így többek között ezért sem csinálta meg a 2 éves gimnáziumot, egyetem pláne, semmi munka nincs, ami hajtja előre, hogy ő abban sikereket akar elérni, feljebb lépni és ezáltal magasabb fizetést szerezni. Nem, ő egy csapásra akarja megszüntetni a bajait a lottóval, hogy a pénz csak papír legyen, ne létszükség. Illetve ami sikereket szeretne elérni a hobbijainak fejlesztésével, azokat szeretett hobbinak szeretné, de ha az egyik írását kiadatná, azt sem azért akarná, hogy meggazdagodjon, hanem mert jólesik, hogy másoknak tetszik a munkája és úgy felderíti őket, mint azok a könyvek őt, amiket olvas. Mosolygós lány, segítőkész, az ember nem gondolná róla, hogy halállal játszó tervei vannak. De ezt olyan könnyedén veszi, mintha természetes dolog lenne! Megkérdeztem, mit tenne akkor, ha mondjuk én öngyilkos lennék. Azt felelte, hogy megköszönné az időt, amit saját életemből neki szenteltem nagy szeretettel, aztán meggyászolna, és folytatná tovább az életet. Nem vagyunk gazdagok, hogy a sült galamb a szájába repült, de szegények sem, hogy azt kellett látnia milyen borzalmas és fárasztó az élet. Öröklés örömében saját lakásunk van, a fenntartása alacsony, akkor is kellemesen kijönne a fizetéséből, ha csak mondjuk 120 ezret keresne, de ennél többet keres. Nem önmagában a munkától "van ki a fa**a", hanem attól, hogy kell csinálnia, és bár jól végzi, hálásak is ezért érte, ha megnyerné a lottót, soha egy percet nem dolgozna. Ámde a felállás szerint, mindegy, mit csinál, ezt vagy mást, akkor is öreg koráig dolgoznia kell, és ahogy elnézi a boltokban lévő idősebb dolgozókat, nyugdíj után sem lesz megállás. Most erre mi mit mondjunk, igen, benne van a pakliban, de meg kell találni az életben a szép dolgokat. Tisztességesen dolgozik, itthon magától veszi ki a részét a házimunkákban, tehát nem mondható el róla, hogy lusta, csak az szeretne lenni. Öngyilkossági kísérletei nem voltak, a szavaiból azonban azt hallom ki, hogy komolyan beszél.
2022. jún. 18. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem véletlenül mondják azt, hogy ön- és közveszélyesség esetén bármilyen eszköz megengedett. Még az is, hogy konfliktusotok lesz vele, ezt fel kell vállalnotok. Minden verzió jobb annál, mintha meghal.
2022. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nincs életcélja?

Férj, gyerek, bármi?

2022. jún. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
13%
Hat ez tok olyan mintha vmi kiscsaj irta vna magarol szulonek alcazva 😅 Nemigazan lehet mit kezdeni az ilyen emberekkel. Mindenki a sajat boldogsaganak kovacsa. Azert meg tenni kell, nemjon a csoda
2022. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy normálisan megírt aggódó kérdés egy szülőtől. Ne tessék ezen poénkodni. A helyzet komoly és valóban segítség kell.


Az a helyzet, hogyha ez tényleg megtörténik akkor a kérdező élete teljesen tönkre fog benne menni, így ezzel a tudattal kell intézkedni.

2022. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
12%
Ha én ilyet mertem volna mondani, egy atyai józanító pofon kíséretében megkaptam volna, hogy mennyi minden miatt érdemes élni!
2022. jún. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
96%
A lány beteg, ez látható. A pofozkodás ilyenkor nem célravezető
2022. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%
Tudom mire gondol a lány, én is hasonló korban van. A fsza ezzel a rabszolgatartó rendszerre le van ki. Tipik millenial... Kortarsaink nagy része igy érez sajnos. Én is.
2022. jún. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Sovány vigasz, de sajnos az a száraz igazság, hogy a manapság "modernként" aposztófált, szándékosan túlpörgetett, eredménycentrikus, erőltetett karriervadászattal, szükségtelenül folyamatos teljesítménykényszerrel átitatott "életet" sok ember nem bírja. A legnagyobb hiba az, hogy aki ezt felismeri és jelzi, azt sem veszi komolyan a környezete és az "elvárásoknak megfelelés" kényszere alól egérutat sem hagy a mostani társadalom ezeknek az embereknek. Türelmetlenné válnak, elveszítik a realitásérzéküket és elkezdenek olyan dolgok megvalósításába, amely rögeszméjükké válik. A lányod a gyors meggazdagodásban látja a "boldogságát" és a jelek szerin ettől már senki nem fogja eltéríteni. A leghelyesebb, ha felkészülsz mentálisan az elmúlása utáni életre!
2022. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen olyan vagyok, mint a lányod, én se szeretem az életet, sokkal jobb nem lenni, mint lenni, erről beszéltem szülőknek is, ki is vannak akadva. De én nem nyírom ki magam miattuk. Nem tudjátok megváltoztatni, mert nincs vele/velem baj, egyszerűen így látjuk az életet. Van, oké, de nem érdekel. 13,8 milliárd éve létezik az univerzum, ebből az időintervallumból csak az a 23 év a szenvedés, amióta létezem. Előtte full jó volt és halálom után is full jó lesz, csak akkor kellemetlen, amikor élek. Nem vagyok depressziós, nekem is sok hobbim van és imádom őket csinálni, van munkám, amit szeretek, jól vagyok, szeretek csinálni dolgokat, segíteni a másoknak, viszont az életre más szemmel nem tudok nézni.


Talán mutassátok meg neki ezt a kommentet, hogy attól függetlenül, hogy jobb nem lenni, még ki lehet használni ezt az amúgyis csak egyszeri létet és jól érezni magad benne, azt csinálni, amit szeretsz, ami leköt és élvezetes.

2022. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%
Bocsánat: 13,8 milliárd éve létezel anyagi formában és léteztél már közben egy csillag közepében is. Száguldottál fénysebességgel, a világegyetem része vagy. Onnan kikerülni nem tudsz, az anyag nem vész el:)
2022. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!