Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Folyamatosan, generációról...

Folyamatosan, generációról generációra csökken az emberek gondolkozási képessége, logikája?

Figyelt kérdés

A matek tanárom szerint igen. Már közel 40 éve tanít matekot, és azóta folyamatosan könnyítenie kellett a feladatokon. Szorgalmi feladatnak a 20-25 évvel ezelőtti órai példáit szoktuk kapni (általában nem tudjuk megoldani őket), elrettentőnek meg a 40 évvel ezelőtti érettségi feladatokat szokta mutogatni. Ő szerinte azért kellett folyamatosan visszább venni a szintet, mert egyre többen nem tudták teljesíteni, ami baj mert az nem mutat jól a statisztikában ha a diákok 2/3-a nem megy át érettségin, vagy épp el se jut odáig.

Szóval tényleg egyre butábbak az emberek?

Vagy ha nem, akkor mivel magyarázható ez?



2022. jún. 19. 14:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
40 éve?
2022. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem, hanem a magyar oktatás színvonala süllyed egyre mélyebbre.


Lásd PISA-teszt, a béka s.gge alatt vagyunk.


Meg amennyire hasznos lehetne a technológia, annyira káros is. Menj fel TikTokra, konkrétan a tinik 90%-a liveozik órák közben. Most szerinted mennyi marad meg a fejében az órákról (matek, töri, akármi), amikor az egész órát végigröhögcséli a padtársával a live közben érkező kommentekre?

2022. jún. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Azzal, hogy az idő mindent megszépít.


Meg azt se feledjük, hogy 40 éve bizony puskáztak az érettségin a diákok. Nekem pl mindkét szülőm. Az egyiknek konkrét kis könyvecskéje volt az szükséges dolgokkal, ami fennmaradt addig amíg én is érettségiztem. Most meg nem lehet.


Arról meg aztán nem is beszélek, hogy pont az oktatás nem díjazza, ha a diák gondolkodik vagy logikusan áll hozzá valamihez. Meg kell tanulni az anyagot, az előre kitalált metódus alapján. Ha máshogy meri csinálni a gyerek, akkor az nem jó. Nekem is úszott el feladat amiatt, hogy nem a trapéz területképletével számoltam terültetet, hanem öszeadoggattam a háromszögek s a téglalap területét. Ugyanaz jött ki, de nem kaptam pontot, mert nem úgy kellett volna kiszámolni.

2022. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

🍏

Sajnos igaza van a tanárodnak.


- Egyrészt napjaink társadalma túlkommunikált, mégis alulinformált.

- Másrészt a tv-k, egyéb képi megjelenítésre képes eszközök térnyerése miatt, a képzelőerő minősége folyamatosan csökken.

Mert a gyors képi mozgások miatt, az ember nem hagy magának időt az elemzésre, kérdezésre, ami az értelem minőségének csökkenésével is jár.

Valamint élvezetesebb nézni egy netflix-es sorozatot, ami szórakoztat, mint statisztikát gyakorolni, hétköznapi életből vett példákon keresztül.


- 40-60 évvel ezelőtt a matematika, mint tantárgy része volt a bizonyítás is, ami ugyancsak fejlesztett a gondolkodást.

Jelenleg sablonos feladatmegoldás van. Elég begyakorolni, nem kell gondolkodni.

Bár emelt szinten van némi bizonyítás, de az nagyon kezdetleges szinten van.


- Harmadrész, sajnos hatalmi szempontból sem cél a gondolkodni tudó fiatalság kinevelése.

Mert bár, pl. a matematika fejleszti az egyik legjobban a logikus gondolkodást, de a gondolkodás része nem csak a logika, hanem pl. az értékelemzés, siker-sikertelenség elemzés stb.

2022. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

2


Aki nem akart tanulni, az TikTok nélkül se tanult.

Csak az ablak annyira régi és sokat használt találmány, hogy nem akarták korlátozni a használatát, mert a diákok bambulnak ki rajtuk figyelés helyett. Tudom, mert 8.-os koromig nemigazán volt telefonja minden gyereknek. Akinek meg volt is, azon se lehetett csak úgy netezni, vagy hasonlók. TikTok helyett volt papíron levelezés, tyuxarozás, amőbázás, óra végigröhögcsélés egymáson, stb.

2022. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A matekot nem lehet megtanulni azt megérteni kell. Én sem tudtam soha. Meg az oktatás is egy kalapszar.

De ha te annyira okos vagy akkor legyél fizikus.

2022. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

"matek tanárom"

Egybe írjuk.


"ami baj mert az nem mutat jól a statisztikában"

Az ami baj után nem ártana egy vessző.


"vagy épp el se jut odáig."

El SEM jut odáig inkább. Szebben hangzik.



A statisztikában az sem mutat jól, ha valaki nem tud helyesen írni a saját anyanyelvén.

Ezek pedig nem elgépelési hibák.

Valaki számára meg lehet te vagy a buta ezek miatt. Ki ebben jó, ki abban.

Talán mielőtt lehülyézel embereket te is csiszolhatnál néhány dolgon.

2022. jún. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Az tuti, hogy visszafele fejlődünk egy ideje.
2022. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre nem tudom a választ, de azt nem felejtsük el, hogy régen nem volt alap dolog az érettségi. 50 éve tényleg csak a legjobb képességű diákok mentek gimnáziumba, a többiek szuperül elvoltak érettségi nélkül. Ma viszont már sehol nem állnak szóba veled nélküle, pontos arányt nem tudok, de az adott korosztály minimum 3/4-e biztos, hogy érettségizik. Persze, hogy esik a színvonal.
2022. jún. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9


Ez így van. De ugyanez az egyetem is. És annyira régre nem is kell visszamenni. A 90-es években az ment egyetemre, aki okos volt és tényleg oda való volt. Ma már konkrétan bármilyen hülye mehet és mennek is, pláne ha pénzes a szülő, akkor ugye nyert ügye van, akkor is ha gyök2 az egész ember.

2022. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!