Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák önmegvalósítás...

A feministák önmegvalósítás alatt miért kizárólag a pénzt és a karriert értik?

Figyelt kérdés
Miért ne lehetne önmegvalósítás jó anyává válni, egy gyereket becsülettel, tisztességgel fenevelni?

2022. jún. 20. 12:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, van ez a fogalom, hogy történelmi anakronizmus, és te ebbe a hibába estél. Ez egy olyan gondolkodásmód, amikor te a mai, vagy legalábbis modernkori társadalmi viszonyokat képzelsz bele a múltba.


Az igazság az, hogy a te állításod, miszerint a nők "60 millió éve" csak és kizárólag a gyermekneveléssel foglalkoznak, egyszerűen tárgyilagos tévedés. A nők nagyrésze MINDIG IS dolgozott, és a férfiak nagyrésze mindig is foglalkozott a gyerekekkel, mert egyszerűen muszáj volt. Ez a fajta munkamegosztás, hogy az asszony gyereket nevel, míg a férfi dolgozik, csak és kizárólag a középosztály és az arisztokrácia köreiben volt lehetséges a történelem során. A parasztok, munkások, rabszolgák körében még a gyerekek is aktívan kivették a részüket a munkavégzésből egészen a 19. századig, amikor a kapitalizmus és az ipari forradalom hatására ez a fajta társadalmi berendezkedés már nem volt működőképes, és egyre elterjedtebbé vált a családi feladatok szigorú elosztása. A középkorban a nők szintén kénytelenek voltak dolgozni a földeken, és bizony a férfiaknak is muszáj volt foglalkozni a gyerekneveléssel.


Ha még messzebbre megyünk, a magántulajdon korszaka elé, amikor még a törzsi berendezkedés volt a leggyakoribb, akkor azt látjuk, hogy maga a család fogalma is sokkal tágabb volt, mint ma, és gyakorlatilag egyenlő volt a törzzsel. Kezdjük ott, hogy mivel ugye a házasság intézménye a magántulajdonból ered, ezért a legtöbb esetben a törzs tagjainak halvány lila segédfogalma sem volt arról, melyik gyereknek ki az apja. Mivel az anyáknak is ugyanúgy ki kellett venniük a részüket a munkából, ezért a törzsi társadalmakban a gyerekeket nem a szüleik nevelték egyedül, hanem a törzs minden tagja közösen.


A feminizmus továbbá nem zárja ki azt, hogy valaki azt tekintse önmegvalósításnak, hogy ő jó anya legyen, aki elsősorban a gyerekneveléssel foglalkozik. A feminizmus lényege az, hogy ne legyen kötelező minden nőnek otthon maradnia, és minden férjnek karrieristának lennie, hanem mindenki hadd válasszon szabadon, hogy számára milyen életpálya kedvező. Személy szerint én programozó vagyok, a feleségem pedig általános iskolai tanár. Dániában lakunk, van két gyerekünk. Egyikünk sem karrierista, mindketten dolgozunk, de a gyereknevelés feladatait 50-50 elosztjuk a kettőnk között, mert mindketten szeretünk a gyerekeinkkel foglalkozni. Én például nem lennék hajlandó gyereket vállalni olyan emberrel, aki szerint az én feladatom annyi, hogy gürizzek az irodában, amíg ő foglalkozik a gyerekekkel. Szerencsére itt például a GYES mindkét szülőnek jár, így a közös 12 hónapot 8-4 hónap arányban el tudtuk osztani (és csak azért nem 6-6 arányban, mert a cég, ahol dolgozom, gyakorlatilag teljesen átállt a home officera amikor ikreink születtek, így napi 3-4 órában elég volt dolgoznom, a maradékban tudtam a gyerekekkel foglalkozni anélkül, hogy átmentem volna részmunkaidőbe)

2022. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
A pénz az anyáknak is fontos, kérdező. Van fogalmad róla, mennyi pénzbe kerül felnevelni egy gyereket?
2022. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel miért nem lehet egy férfi életcélja hogy jó apa legyen? (mármint nem úgy jó, hogy csak szereti a gyerekeit, és elvan köztük míg a felesége csinálja a munka nagy részét, hanem hogy hajlandó minden idejét és erőforrását a szolgálatukra áldozni). Ez még annál is ritkább mint hogy a legelvetemültebb feministák akarnának jó anyák lenni...


Amúgy meg a válasz az, hogy a feminizmus egy olyan ideológia ami azt akarja elérni hogy a férfiaknak ne legyen hatalma a nők felett, ehhez pedig az kell, hogy a nők sikeresek legyenek, képesek legyenek kényelmes életet biztosítani maguknak, és ne függjenek másoktól. Ez nem zárja ki az anyaságot, sőt, még azt sem hogy a nő jobban szeresse a gyerekeit mint barmi mást a világon, viszont így meg tud állni a saját lábán történjen bármi is, nem lesz kiszolgáltatott és megvan a saját életútja.


Ezt mondja a hagyományos feminizmus.

A choice feminizmus még tovább is megy; ők azt mondják hogy még az is oké ha a nő anyagilag egy életen át ki van szolgáltatva egy férfinak, ha ez a vágya.

Nem tudom mi a problémád...

2022. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy (vagy több) gyereket normálisan felnevelni pénz nélkül elég nehéz.
2022. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például tök elég önmegvalósítás lenne jó férjnek és apának lenni, szóval ne általánosítsunk :D

26F

2022. jún. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, érted stb. mi az a feminizmus, miért nem a Google-t használod, miért ide jársz spammelni?
2022. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

10 De ez is mit jelent, hogy nem választhat? Valaki megtiltja neki, hogy karriert építsen? Kit érdekel, csináljon akkor azt!

A probléma azzal van, hogy eközben a gyerekenevelést kb. egy lenézendő, ciki életcélnak állítják be, lásd a gyerekgyűlölő oldalt, a Gyerekmentes övezetet fészen (szerencse, hogy az ilyenek kihalnak).

2022. jún. 20. 21:26
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"De ez is mit jelent, hogy nem választhat? Valaki megtiltja neki, hogy karriert építsen? Kit érdekel, csináljon akkor azt!"


Tudod vannak a társadalmon belül bizonyos normák és szerepek, amelyek befolyásolják az életedet. Például téged senki nem akadályozhat meg abban, hogy apaként otthon maradj, és a gyerekneveléssel foglalkozz, amíg a feleséged karriert épít, és ő teremti meg a szükséges pénzügyi hátteret a család jólétéhez. De ettől függetlenül te egész életedben azt hallottad, hogy az igazi férfi dolgozik, az igazi férfi karriert épít, az igazi férfi nem sír, az igazi férfi sztóikus módon tűr mindent, ami bizony igenis befolyásolja a benned kialakuló világképet, és a te későbbi döntéseidet is. A feministák célja ebben a kérdésben az, hogy az ilyen társadalmi normákat és szerepeket töröljék el, ne legyen az, hogy a férfiakat olyan társadalmi befolyások érik, amelyek inkább terelik őket a karrierizmushoz, mint a gyerekneveléshez, és fordítva a nők számára, hogy mindenki magától tudjon döntseni ebben a kérdésben, külső, társadalmi nyomás nélkül.

2022. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Hát, az igazi férfi nem is sír, legalábbis nem nyilvánosan. A magukat sajnáltató nyomiktól engem is elfog a szorongás. Ez nem sztereotípia kérdés, hanem evolóciós dolog: a férfi legyen az, aki összetartja a családot, megteremti a betevőt. Tudom, hogy ma már a női kereset elengedhetetlen, ha a férfi nem vagyonos vállalkozó, de alap esetben ez a normális: ő dolgozik, a nő pedig gyereket nevel.

A társadalmi szerepeket meg hol akarod eltörölni? Szerinted egy pár nem képes önállóan dönteni arról, hogy cseréljék meg a szerepeket és dolgozzon a nő, mert ő többet visz haza? Mi közöd neked ahhoz, hogy ők ezt egymás között hogy rendezik? Hogy képzeled azt, hogy beleszólsz két ember életébe?

2022. jún. 20. 22:04
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem sztereotípia kérdés, hanem evolóciós dolog: a férfi legyen az, aki összetartja a családot, megteremti a betevőt"


Ahogy már korábban részleteztem, ez a nézet teljesen anakronisztikus, ha evolúciós távolságokból nézzük a dolgokat. A jelenlegi családfelállás (apa-anya-gyerekek) teljesen ellentmond az emberi evolúciónak, ez egy társadalmi, civilizációs találmány. Az emberiség "természetes" állapotában az apának fogalma sincs arról, hogy törzs melyik gyereke az övé, mert a házasság intézménye kb. 8000 éves, míg az emberiség több százezer.

2022. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!