Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A női önmegvalósítás csúcsa a...

A női önmegvalósítás csúcsa a gyerekszülés?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yS-s962SjJQ

1.08-ig nézzétek a videót, a kérdésem arra vonatkozik.


Fiatal nő vagyok és mélységesen felháborít, hogy nekem az önmegvalsítás koronája az kéne, hogy legyen, hogy szülök X gyereket.

Ennél kicsit többre vagyok képes, ahogy szerintem rengeteg más nő is. Egy férfi életének akkor miért nem az a csúcsa, hogy megtermékenyít egy nőt és aztán felneveli a gyermekét? Tudtommal, egy gyereket ketten csinálnak, nem csak a nő. Még a fidesznél is.


2015. dec. 13. 20:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
59%
Hülyeség hülyeség hátán.
2015. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%
Igen.
2015. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
58%
Nem azt mondom hogy nincs igazad, de úgy beszélsz a gyerekszülésről/nevelésről mintha megalázó és szégyenteljes dolog lenne...
2015. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
57%
Kövér László már csak tudja...hiszen nő. És szült is. Vagy nem?!
2015. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
10%
Mindenkinek az az önmegvalósítás (a nevében is az van, hogy ÖN, nem más, nem mindenki), amire ő gondol. Valakinek a gyerekszülés, valakinek a karrier, valakinek a jótékonykodás, valaki meg falat épít a lakásában a saját szarából és annak örül. Aki másnak meg akarja mondani, hogy az minek fog örülni, az meg még a szarból várat építősnél is retardáltabb, mert az legalább tudja, hogy ne ugasson bele más dolgába.
2015. dec. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
#3 Nem, egyáltalán nem gondolom, hogy megalázó vagy szégyenteljes. Csodálatos dolog, én is szeretném majd a részese lenni. De ez egy alapvető dolog szerintem, ebben semmi eredmény nincs, erre mindenki képes és tulajdonképpen a reprodukció a biológia célja az emberi életnek. Csak kissé lealacsonyítónak érzem azt, hogy Kövér szerint annyit tudok elérni az életben, ami velem született - vagyis a szülés, az utód világrahozása. Normális, értelmes, okos nőként számomra nem ez az önmegvalósítás. A gyermeket nem a személyes sikeremként könyvelem el.
2015. dec. 13. 20:20
 7/34 anonim ***** válasza:
4%
A női önmegvalósítás hiánya a gyerekszülés. Ahhoz nem kell sem szépnek sem okosnak lenni csak kell egy elég részeg csávó aki beléd ürít.
2015. dec. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

Előtte mondta, hogy nem akarja azt, hogy az emberek az önmegvalósítás akadályát lássák a családban és a gyerekekben, ezt gondolta tovább, és akárhogy is nézzük nem mondhatta, hogy a férfi szül gyereket.


Amúgy azt mondta, hogy "unokákat szüljenek nekünk" azaz nem a fiatalságnak szólt a beszéd, és akiknek szólt, és releváns(azaz van gyerekük) azok nem negatívan értik

(nem az jön le nekik, hogy nem képes másra, elvégre akiknek szólt, már tudják, hogy mire voltak képesek), amit mondott.

2015. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%
oké,heteske, te így keletkeztél, de nem általános
2015. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
25%

"Ennél kicsit többre vagyok képes"


Mi az ami több ennél?

2015. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!