Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30 évesen saját (öröklött)...

30 évesen saját (öröklött) lakás mellett mennyi az a minimális félretett pénz, ami ahhoz kéne, hogy ne szorongj?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 23:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%

Hát, nálam a 'ne szorongj' kategória ott kezdődik, hogy azért 200-250k-t elköltök rezsire, kajára, életre havonta legalább.


Ebbe most akkor bele van kalkulálva, hogy dolgozik az ember? mert innentől kezdve rögtön nullás vagy és nem szorongsz.


Ha munka nélkül akarod megtermelni, akkor nyilván olyan befektetések kellenek. 2 kiadott lakás már megtermelhet ennyit, vagy mondjuk a két lakás ára befektetve valamibe.


Nyilván ha gyereket akarsz, stb, borul a képlet.

2022. jún. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Félretett pénzről van szó, nem fizetésről. Úgy is kérdezhetném: mennyi az a tartalék, ami mellett úgy éreznéd, hogy biztonságosan felmondhatsz, és ellehetsz egy ideig munkakereséssel, egyebekkel?
2022. jún. 20. 23:36
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor érdemes minimum azt a mennyiséget félretenni amit egy hónapban elköltesz és ezt gyarapítani minden hónapban, hogy tudd, ha egyszer kórházba kényszerülsz ami a fizetésednek nem 75%-a, hanem 50%-a, akkor ki tudd pótolni az általános költségeket és a gyógyszerekre és az olyan vizsgálatokra vagy kezelésekre is költs, amit a TB nem támogat vagy ha a munkádat elveszted akkor legalább egy hónapod legyen hogy új munkahelyet találj.
2022. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális fizu kéne mellé. Ha mondjuk a jelenlegi fizum mellett lenne egy saját lakásom, már nem szoronganék. Így plusz megmaradna több, mint 100.000 forintom havonta, ami azért nem tűnik nagynak, de egy év alatt több, mint 1 millióm lenne félretéve. Úgy, hogy mellette élek is.
2022. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy egy-másfél évig se legyen gond, ha esetleg valami miatt nem lesz munkám. Az, hogy ez mekkora összeg, az egyénfüggő.
2022. jún. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2millio
2022. jún. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 5 millió forint körül volt ez az összeg. Ez kb elég arra, hogy ha bármi komolyabb baj történik a lakásban vagy bármelyikünk magánellátásra szorul, tudjam állni a költségeket egy életszerű határon belül.


De igazi biztonságot a havi fizetésem ad, nem az egyszeri összegek. Ha tudom, hogy lesz tartalékom jövő hónapban is, nem pedig csak megélek.

2022. jún. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

A covid idején volt egy olyan időszak, mikor felmerült a gondolata annak bennem hogy megszűnik a munkahelyem.Végül nem így lett. De akkor próbáltam gondolkodni.Számoltam, minden havi kiadást.Ami mondjuk kötelező, számlák, kaja stb.és ami nem kötelező kiadás.Kiszámoltam és azt is megvizsgáltak miben mennyit és hogyan tudnék spórolni.Így meglett hogy kb. mennyiből jövök ki egy hónapba.Mennyi félretett pénzem van,és mennyi ideig tudnék ellenni belőle. Ha legrosszabb esetben nem találok munkát.

Sajnos ma az emberek megtakarítása nem garancia semmire.Ha nagyon cudar világ lesz még az sem elképzelhetetlen hogy elveszik a magánszemélyek vagyonát az ország irányítása érdekében.Nyugdíjpénztárral már megtették egyszer.

2022. jún. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi időre. Ha felmondás után egyből nekiállnék aktívan munkát keresni, akkor kb 300 ezer. Ha viszont még előtte szeretnék mással is foglalkozni, pláne olyan dolgokkal, amikre költeni kell, akkor értelemszerűen több.
2022. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az összeg 5 millió Forint lenne (sajnos még nincs ennyim), de az átlagnál szorongósabb is vagyok. Sok embertől hallom, hogy a havi jövedelmed háromszorosa kell, hogy állandó megtakarításként ott legyen.
2022. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!