Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor jó nekik Isten?

Ilyenkor jó nekik Isten?

Figyelt kérdés
Mikor mondják, Isten éltessen sokáig! Adjon Isten meg Jézus erőt egészséget. Bajban is konyorgnek Uram segíts stb! De megtérni nem akarnak! Bűneinket el nem akarják hagyni, Ők nem Isten fiai hanem az Ördögé . Ezt mondta egy hívő ismerősöm.
2022. jún. 24. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mit mondjon? Ördög vigyen el születésnapod alkalmából?
2022. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Rugalmasan kel ezt kezelni!...

Amikor mész befelé egy "turizmusra", - köztörvényes útonállásra - berendezkedett településre, akkor sok helyen ott olvasható a település nevének táblája környékén, hogy "Isten hozott!" (vagy "Légy üdvözölve (Akárhol)!"

Az már nemigen látszik, de ezeknek a tábláknak a fonákján pedig az "Ördög vigyen!" felirat van...

Csak rugalmasan!

2022. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Az otthoni meg a környezeti mintákat nagyon nehéz legyőzni.

Én is pl kell figyeljek, hogy ateistaként ne mondjam azt hirtelen felindulásból, hogy "Az isten ba****sza meg!", mert tudom hogy semmi értelme nincs, mivel Isten nem létezik. Csak ez az a káromkodás, amit a legtöbbet hallottam életem során. (Amúgy elvileg hívő környezetben.)

2022. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak szófordulatok. Azért van ez, mert a kereszténység évszazadokon keresztül basáskodott, uralkodott az embereken, nyilván ez nem múlik el nyomtalanul.

De az én ismerőseim pl nem használják ezeket. Simán annyit mondunk hogy "Boldog szülinapot". Ezt, hogy "adjon a Jézus meg Isten erőt, egészséget", így még életemben nem hallottam, nem hinném hogy túl sokan használják.

2022. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen f..szságon fennakadni. De komolyan.


Ez ugyanolyan szófordulat, mint a fentebb említett káromkodás.


Vagy mint amikor oda löki az ember köszönésképpen, hogy "Jó napot (kívánok)" közben meg pont leszarod, hogy jó napja lesz-e vagy ott pusztul el.


Retardált ismerőseid vannak.

2022. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek közül nem hívőtől csak az "Isten éltessen"-t hallottam, meg max. azt, hogy "Istenem"... nem azért, mert akkor jó az Isten, hanem azért, mert egy bevett nyelvi forma, ami rájuk ragadt. Te is azt a nyelvezetet használod, ami rád ragadt azoktól, akik felneveltek meg amit magadra szedtél a barátaidtól, ismerősöktől, médiából.
2022. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az Istenes kérdések miért vannak egy ideje rendre ideb*va, miért nem a megfelelő kategóriába teszitek Kérdezők?

Amúgy azért van a kérdésedre válaszolva, mert csak a felszínes kétszínűség megy a vallás terén.

2022. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"miért nem a megfelelő kategóriába teszitek Kérdezők?"

Két eset lehetséges:

1: IQ probléma,

2: EQ probléma (vagyis téríteni akar).

2022. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen kérdező meg leehet térni de van vagy ezer szekta és vallási irányzat ahova betérrhetsz de nem tudni melyik lesz a jo ut melyik vezet a mennybe...
2022. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán létezik lélek és menny, és valaki úgy dönt, hogy odavisz bárkit is.

Merthogy ezek egyelőre nincsenek bizonyítva.

2022. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!