Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol mondja a biblia, hogy...

Hol mondja a biblia, hogy Isten a zsidókat választotta és nekik ígérte a világot hogy ők fognak uralkodni?

Figyelt kérdés
Erre nagyon emlékszem hittanról, hogy így tanultuk. Ezért voltam mindig szkeptikus ezzel az egész kereszténységgel kapcsolatban.
2022. márc. 24. 01:04
 1/9 anonim ***** válasza:
2022. márc. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte az egész Ószövetség erről szól.
2022. márc. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők írták, és amikor írták akkor ők voltak a maguk számára a világ közepe. Általános emberi tulajdonság, főleg a régi időkben, amikor még jóval elszeparáltabbak voltak, illetve egymással nyersebben versengőbbek voltak a népcsoportok.

Bár ma is ismert az etnocentrizmus, ahogy a nyugati ember gondolja magát legfejlettebbnek, és lenézi az arabokat, keletieket, harmadik világ bélieket. Ennek szerepe főként az, hogy ne kelljen velük osztozkodni javainkban.

2022. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, elnéztem a kérdést, a Hol-t Miértnek olvastam, bocsika!

#3-as voltam

2022. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Én is jártam hittanra, de így ilyent nem tanultunk, ez ökörség.


A zsidók nem azért voltak választott nép, hogy ők uralkodjanak majd az egész világon... Isten Ábrahámnak tett ígéretet hite miatt, hogy tőle fog származni a Megváltó. Ez 2000 éve be is teljesedett, most már nem választott nép.

2022. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
#5 jól leírta, Isten nem szeret kevésbé más népeket, hisz akkor csak egy nemzeti isten volna. Sajnos a Talmud szellemisége ezt nem veszi figyelembe.
2022. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

"Hol mondja a biblia, hogy Isten a zsidókat választotta"

Gyakorlatilag végig erről szól az ószövetség


"és nekik ígérte a világot hogy ők fognak uralkodni?"

Ez így nem nagyon ígérte Isten

2022. márc. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

szia

2Mózes 19:5, 6

Most azért, ha pontosan azt teszitek, amit mondok, és megtartjátok a szövetségemet, akkor bizony az összes nép közül titeket választalak az én különleges népemmé, ugyanis enyém az egész föld. Papok királysága és szent nemzet lesztek, mely az enyém.« Mondd el ezeket az izraelitáknak.”

5Mózes 7:6

"Mert szent népe vagytok Jehovának, a ti Isteneteknek. Jehova, a ti Istenetek titeket választott az összes nép közül, mely a föld színén van, hogy a népe legyetek, a különleges népe.

5Mózes 10:15

De Jehova egyedül az ősapáitokhoz közeledett, őket szerette, és minden nép közül titeket választott, az ő utódaikat. És ma az övéi vagytok.

De ez már nem a zsidó népről szól, mivel nem tartották meg az Istennel kötött szövetséget, sőt a Fiát is megöltél::

Malakiás 3:17

17 Ezt mondja a seregek Jehovája: „Enyéim lesznek azon a napon, amelyen különleges népet hozok létre. Könyörületes leszek velük, mint ahogyan az apa könyörületes a fiához, aki engedelmeskedik neki.

2022. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Undorító, ahogy az Úr szót a jehovisták mindig a Jehova műszóval fordítják. Hová vezet ez? Sehova, mondta Jehova.
2022. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!