Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezdik sokan úgy a...

Miért kezdik sokan úgy a munkanapjukat hogy "munkakedv off"?

Figyelt kérdés
Ez nagyon munkamorál romboló és akinek van is kedve dolgozni, arra is lehúzóan hat. Volt pl. olyan kollegám aki vergődött is hogy "De jó mán annak akinek van is kedve csinálni...".

2022. jún. 24. 23:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
mág ha szar is a merló amit csinálsz , ezzel a hozzállással csak magával és a többiekkel csesz ki. A hozzáállás amin a legtöbbet tudsz változtatni, ha éssze állsz a melóhoz , a munka is rovidebbnek tunik..
2022. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Gondolom te a főnök vagy és egész nap más dolgod sincs, mit a kamera előtt élvezve lesni, hogy termelik ki aznap is a luxuséletedre valót a kis rabszolgák.

Nos, a túloldalról már nem olyan kellemes a helyzet. Mikor megélhetési kényszerből esőben, szar időben be kell mászni az embernek, hogy 8-10-12 órában olyasmivel bas sza el a drága idejét, amihez semmi kedve. Kukába dobott idő minden munkanap. Pláne ha a magyar fos fizetéseket nézzük.

Ilyenkor azt bégeti a birka, hogy "és mé nem azt dógozza, amit szeret?"

Sajnos kevesen vannak, akik abból élhetnek, amit szeretnek is csinálni. Én például szeretek szépeket alkotni, de ha napi 8 kiba

szott órában kéne termelnem bármi szépet is, hogy abból megéljek, rövid úton megunnám.

Beosztotti viszonyban ráadásul minden rosszabb. Itt direktbe megy a dolgozók szándékos kiégetése (hogy ez mire jó??)

A tulajok nyilván magukból indulnak ki, ezért bizalmatlanok és lenézők nem szeretnek szabad utat engedni a dolgozónak, hogy kiélje kreatív hajlamait. Csak úgy csinálhatod, ahogy ovónéni kitalalta.

Ha esetleg mégsem főnök vagy, akkor bizonyára nagyon nincs életed, ha jókedvvel kelsz fel, hogy ezzel a napi fosadékkal (munka) foflalkozz.

Lehet, hogy pszichológus tudna segíteni.

2023. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igen, a dolgozót a pénz motivál(ná).

Hiába is szeretnék a főnököcskék az képzelni, hogy a melós csupán a munka öröméért jár be!

Kis pénz, kis foci.

Tessék normálisan megfizetni a dolgozót. Luxusutakra, drága botoxos ribikre, luxus házra telik, akkor telik béremelésre is.

2023. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12


Én azt nem értem, miért kell mindenkinek 8órát dolgoznia?


Mármint oké, értem, hogy Mo.-n miért? Mert így lehet megélni, ha kevesebbet dolgoznál, kevesebb fizuból nem tudnál megélni


DE ha éltem külföldön 6 évet, abból 2 évet full time dolgoztam, és ott is azt láttam ,hogy az emberek reggel mennek a melóba este meg jonnek haza 5-6 fele


Azok hogy miért dolgoznak annyit? Miért nem elég csak 4 óra munka az embernek azt jó napot, miért kell ez a hülyeség, hogy 8 órát ott a gép előtt, egymással beszélgetni, locsi fecsi, ahelyett, hogy autentikusan építenénk azt amire szívünk mélyén vágyunk, (amire nem feltétlen várnánk el, hogy bárki bármit fizessen)


És most ezt úgy kérdezem, hogy külföldön miért dolgoznak ennyit? Mo.-t hagyjuk, ezt értem miért van, de KÜLFÖLDÖN MI A LÓF.SZért kell ennyit dolgozni?

2023. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ugyn azert amiert itt
2023. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

De pont ezt mondom, hogy simán lehetne kevesebből is élni, az, hogy egekbe vannak az árak mivel mindenki kifizeti a körülményeket, hogy kiskirályként tudjon élni, az megint egy másik kérdés.


Tehát ezek szerint mondhatjuk, hogy az ember inkább heti 40 órában tölt el idegenekkel akikkel vagy kijön vagy nem azért, hogy jobb legyen a helyzete mint amilyen


MÉG ha mindene meg van és minden szuper

2023. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

En pl 200-210 orakat melozok mert az atlagnal is tobbet akarok.. Havi 5-600 korul erzem jol magam es am is nagyon joba vagyok a kollegakkal, tulajokkal. Csaladias.

De leteznek am 4 meg 6 oras melok is ha vkinek eleg a letminimum 🤷

2023. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tehát lényegében nem alszol, csak dolgozol meg napi pár óra pihenés?
2023. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
3 teli szabadnapom van, neha 4is. A tobbit vegigmelozom, de az se tart vissza h neha haverozzak melo utan is. Szabadnapokon edzeni jarok meg a bnommel vagyok. Ill most jogsizok is. Utanna meg lesz vmi sulifele azert b tervnek szerintem 🤔
2023. febr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!