Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináltok, ha egymás után...

Mit csináltok, ha egymás után érnek a rosszabbnál rosszabb dolgok és nem látjátok a kiutat?

Figyelt kérdés

27/N vagyok.

Kiskorom óta tele van az életem mélypontokkal. És nem kicsikkel.

Amikor azt hinném, hogy jobb lesz, mindig egyre durvább dolgok történnek az életemben.

Nyilván vannak jó dolgok is, de mellé kapok 5-6 rosszat, és így eltűnik a jó.

Sajnos Édesapám és Édesanyám élete ugyanilyen volt, egyszerűen balszerencsések voltak, rendes, jólelkű emberek, és az életben mindig durvábbnál durvább dolgok érték őket.


Csak írok párat az enyémből, hogy ne hisztinek tűnjék:

-Alkoholista szülő

-Személyiségzavaros, agresszív testvér

-Haldokló családtag ápolása 2 éven át

-Mentális betegség, szorongásos rohamok

-3 hónapig tartó hányásrohamok minden reggel

-legjobb barátok elvesztése

-1 éven át tartó megcsalás az ex részéről

-idegenek beszólása az utcán

-Nincs munkahely, el kellett költöznöm

-stb

Konkrétan amint megoldok egy ilyen gondot, jön egy sokkal durvább, és már nem bírom.

Pl. Nagymamám haldoklott. Minden nap ápoltam. Aztán amikor elhunyt, és meggyászoltuk, utána fél éven belül derült ki a megcsalás. Miután ez kiderült, utána jött Édesapám ápolása. Közben meg az agresszív tesó. Aztán a munkanélküliség. Szóval egymás után jönnek ezek, és teljesen egyedül vagyok ezek mellett. Úgy érzem a lelkem nem bírja megoldani ezt a sok problémát.


Ismerősi körömben meg a semmiből jönnek irdatlannagy lehetőségek, szerencsék.

Pl. véletlen folytán megismerkedett egy külföldi pasival barátnőm, ki is ment hozzá külföldre, van munkája, szerelmesek

Másik barátnőmet ismerőse random beajánlotta a minisztériumba dolgozni

másik barátnőmet felkarolták még az egyetemen és azóta minden tanár segíti mert ő a "legjobb"

Stb. Én pedig igyekszem és nem történik semmi, minden ap azon aggódom mikor lesz munkám, hol lakom majd, kit kell ápolnom, miért nincsenek barátaim, annak ellenére, hogy próbálkozom, és milyen nehézség jön még...

Nem bírom.


Ki hogy lábal ki, vagy mit tesz?

Oké, mindenki a maga sorsának kovácsa, de amúgy szerintem kell egy nagy adag szerencse is.


2022. jún. 25. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, attól hogy valaki iszik még nem feltétlen lesz rossz ember.

Ha meg valaki személyiségzavaros és agresszív, akkor meg kell tenni a megfelelő kezeléseket.

Legkedvesebb rokonaimat gyomorrákban és hasnyálmirigyrákban, valamint felment a vize, így vesztettem el.

Hidd el, a mai világban az emberek többsége sokszor volt már mélyponton, én is szorongó típus vagyok egyébként, néha még kicsit pszichotikus is szerintem.

Igen, szorongó típusoknál előfordul hosszan fennálló, hányás, hasmenés, fokozott izzadás, remegés, ilyen olyan fájdalmak..

Hát a legtöbb emberi kapcsolat bizony senkinek nem tart örökké.

A mai világban azért elég sok mindenkit megcsalnak.

Nem tudom van e olyan ember akinek még nem szóltak be.

Szakma + érettségivel anno egy árufeltőtő munkát nem kaptam meg, szóval ez sem annyira egyedi probléma.

Amiket itt leírtál a legtöbb ember életében megesik, talán az első 2-3 nem feltétlen, de azok átélnek más szörnyűséget helyette.

Igen vannak szerencsés helyzetek, másnál könnyebb látni hogy neki milyen jó, magaman meg csak a rosszat látni, meg amúgy is más problémáit mennyivel egyszerűbb lenne megoldani, nem?

Egyébként ha ilyen barátaid vannak, akiket így úgy beintéznek ide meg oda, akkor téged miért nem? Ezen el kéne gondolkodni.

Igen, a zseniket általában felkarolják, mivel van hasznuk, tehát megéri alapon akár.

Hát ha ezen agyalsz akkor gondolom ez köti le az agyadat, így semmi pozitívra nem tudsz összpontosítani, így nem csoda hogy szar minden, ha szar gondolatokkal vagy tele és ezeken agyalsz és még megoldás se születik, így senki nem lenne boldog. Próbálj meg a jó dolgokra figyelni.

De bírod, ha feladod jobb lesz? Nem. Tehát ne add fel.

Talán egy kicsit szarj le mindenkit, és azzal törődj, hogy te mit akarsz, ne azt hogy másnak milyen jó, meg hogy nekem nincs semmim.

Egyébként milyen szerencsés vagy hogy munka nélkül van pénzed internetre.

Meg mennyi sikeres ismerősöd van, van akinek egy barát se jutott.

2022. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!