Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen hosszú a nyári...

Miért ilyen hosszú a nyári szünet?

Figyelt kérdés
16 vagyok. Alig várom, hogy már iskola legyen. Ha íratnék petíciót, akkor nem tudnák megoldani, hogy már Hétfőtől kezdődjön a tanítás?
2022. jún. 25. 18:14
 1/10 anonim válasza:
90%
Ezzel örökre elásnád magad úgy hogy senkinek se kell ásnia...én is szeretem az iskolát de kell a nyári szünet, ha dolgozni fogsz visszasírnád hogy legyen nyári szünet...!
2022. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Iratkozz be egy tanfolyamra. Probléma megoldva, win-win.
2022. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Milyen suliba jársz? Manapság az a trendi hogy gyakorlat van nappali képzéseken és kb kapnak 3 hét szünetet, már sok helyen nem az megy hogy 1 hónap nyári gyakorlat.
2022. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Állami középiskola, egy kisvárosban
2022. jún. 25. 19:10
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

😂😂😂😂😂

Szerintem ezt a kortársaidnak ne mondd el, mert megvernek...


Najó nem.


A komoly válasz:

A nyáriszünet a pihenésre van. Szükséged van rá (a pihenésre, különben nem bírnád addig és annyira a következőt.

Kb ugyanúgy ahogy éjszaka is alszol. Megteheted hogy egész éjszaka nem alszol, valameddig biztos bírod, de egy idő után eljön az a pont, hogy úgy érzed magad mint akit kimostak és akármennyire is bírni akarod, a tested győz.

Ugyanígy a szellemi megerőltetéssel is. Hogy később tudj muzsikálni, meg kell adni magadnak a pihenést. Az ember év közben is megadná magának mert érzi, hogy kell, csak akkor nincs rá lehetőség. A következő 2,5 hónap olyan ajándék ahol ezt a körülmények is engedik.

Annyi mindennel el lehet foglalni magad. Ha bármi érdekel, téma, mittudomén csillagászat, főzés, vagy autók, vagy sminkelés (nem tudom lány v fiú vagy-e), bármi...olvass utána. Vagy olvass regényeket. Tanulj nyelvet. Főzz vagy süss. Menj sétálni. Menj diákmunkázni. Menj önkenteskedni (azt meg lehet közösségi munkanak is elfogadják. De nem vagyok képben cska gondolom...) Találkozz barátokkal. Ha van zsebpénzed menjetek kirándulni (akár csak 1 naposra, szüleid talán engedik). Nézz filmeket. Nézz sorozatokat. Ha kreativ vagy: zenélj, fess, írj, (ha lány vagy: köss, horgolj, varrj stb.), persze csak azt ami tetszik. Kertészkedj. Filmezz, fotózz. Tényleg bármit... (na jó nem barmit, olyat amivel se embertarsaidnak se magadnak nem ártasz)

Most megválaszthatod. Kipróbalhatod. Ha nem tetszik otthagyhatod, mint eb a Szaharát.

Kívánom hogy találj valamit, ami tetszik es röpül vele az idő! Szép nyarat! 🙂

2022. jún. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felnőttként én is várom már a szeptembert, mert frusztráló, hogy ha meleg van akkor mindig valami fesztivál, rendezvény vagy buli van, a Szigetfesztivál mellett és mindig azt hallgatom éjszaka, amikor nyűgös vagyok amúgyis. Az is frusztráló, hogy az akkusztika miatt éjszaka is hallgatom, hogy lent pfáznak és 80x becsapják a kocsiajtót. A panellakás sem ideális a nyárra, kb most is levegőtlen a szoba és nem mindenki engedheti meg magának a légkondicionálót, a ventilátor búgásától meg megfájdul a fejem. Ja, ha fejfájás, ha nem iszok 2 liter vizet akkor már szúr a fejem, szédülök. Plusz hajnali háromig kikerekedett szemekkel fekszem, mert nem tudok elaludni.

Utazni sem lehet normálisan, mert minden család ilyenkor zúz mindenhova, minden vonat tömve van és késik.


Az egyetemen meg hozzájött az, hogy nyáron untam itthon magam, magányos voltam, hiányzott az egyetem.


Nekem az segít, hogy belegondolok, júliusig elmegy az idő, aztán a július, augusztus két hónap, a 12 hónapnak csak egy kis része, ami el fog múlni. 62 nap a 365 napból az semmi.

2022. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
43%
Ki az az elmeháborodott idióta barom állat, akinek nem tetszik a nyári szünet????????????????????Kérdőjel
2022. jún. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7, ên egyetemen pont nem szerettem. Szerettem bejárni az egyetemre, szerettem az épületet, a tanárokat, szerettem, hogy van élet körülöttem.

Nyáron senki sem volt elérhető, a szaktársaim utaztak vagy a családdal voltak.

Nekem nem volt oénzem utazgatni, a családdal se mindig, se szívesen lógtam, egyedül voltam a lakásban vagy egyefül mentem sétálni, unatkoztam és csak vártam, hogy jöjjön az augusztus közepe, amikor végre visszajön az élet a Fb csoportba, lehet írni a tanároknak a tárgyfelvétel miatt, stb.

2022. jún. 26. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Ha szeretsz tanulni, akkor inkább örülj, hogy most az tanulhatod, ami érdekel és nem azt amit elvárnak.

2. Ha szeretsz tanulni, akkor nem vagy ilyen hülye.

3. Ha magányos vagy, akkor ott se épp igaz barátok vannak.

4. Keress olyan barátot aki nem csak a suliba visel el.

2022. jún. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17%
A nyáriszünet régebben a mezőgazdasági munkák miatt volt, mert részt vettek benne a gyerekek. Igazság szerint most is csak annak kéne engedélyezni a nyáriszünetet, aki megy kapálni, aratni, vetni, szoval dolgozik.
2022. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!