Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél, ha a legjobb...

Mit tennél, ha a legjobb barátod, hosszú szünet után nyitna feléd, majd bunkón viselkedne?

Figyelt kérdés

Két évig napi kapcsolatban voltam azzal a sráccal, akit a legjobb barátomnak tartottam. Aztán érthetetlen módon, eltávolodott. Egy darabig kerestem, flegma volt, aztán így letettem róla. Fél év 'kvázimosolyszünet' után ő nyitott felém, ezzel nagyot nőtt a szememben. Több hónap egymással szóba nem állás után egyszer csak rám írt és elhívott egy programra. Ez jól is sikerült. Sőt, mivel szabadúszó vagyok és épp kevés munkám van, beajánlott a főnökéhez, hogy beugró sofőrnek mehessek dolgozni hozzájuk heti egy-két alkalommal. Még úgy mondta is, hogy a szünet ellenére 'ugye azért ezalatt sem voltunk rosszban?' Hatalmasat nőtt a szememben. Ennek kapcsán, betanuló jelleggel két teljes napot együtt töltöttünk, ő tanította meg a knowhowt a cégnél, hogy aztán önállóan tudjak dolgozni. Még azt is mondta, hogy menjünk a hétvégén strandra. (Tisztára, mint van a zeneszám, hogy "Legyünk úgy, legyünk úgy, mint rég".) Persze én is tettem lépéseket. A közös nap után hazadobtam kocsival, mivel nem lakik messze a cégtől, gyalog jár, nem használja a kocsiját ehhez, én messze lakom, nekem muszáj azzal mennem. Hívtam buliba is szombat estére. Na eljött a szombat, nem jelentkezik, ráírok, hogy akkor megyünk-e strandra. Erre elkezd szervezkedni, hogy elhív egy harmadik közös havert, aztán visszaír, hogy ez a harmadik épp kérte őt valamire, ezért csúszik a program. Hívtam telón, írtam is, semmi válasz. Szombat déltől kedd koraestig konkrétan pont telibeszarta a fejemet, mikoris a munka kapcsán egymásba futottunk. Kérdeztem mi volt szombaton. Erre mondta hogy az a másik dolog elhúzódott. Én meg mondtam neki hogy azert visszahívhatott volna. Erre meg vágott egy elég közönyös "mitcsesztetsz" arcot. Aztán én szépen eljöttem.

Pedig nagyon hajlanék arra, hogy újra a legjobb barátai legyünk egymásnak - de könyörgöm, ne csessze már el. Ilyen játszmázósnak tűnik, hogy na nyitott felém (több közös ismi szerint sokat vívódott és megszenvedte a szünetet - azt a szünetet ami nem miattam volt. Nyitott, fogadtam, örültem. Simán folytatnám jóban levéssel, ha nem segg.fejezne. De a megalázó leszaró viselkedéssel magáról állít ki bizonyítványt. Ha bármiért kérdőre meri bárki vonni, akkor lerázó, elnézést nem kérő, sőt még lenis olt hogy én fújok fel mindent, kiakadok olyan dolgokon amin nem kellene,mmég le is femininezett egyszer amikor mondtam neki valamit egy bunkó viselkedés kapcsán. Bánt hogy lehetne jó is de elcseszi ezzel.


2016. jún. 29. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

"Fél év 'kvázimosolyszünet' után ő nyitott felém, ezzel nagyot nőtt a szememben."-ne legyél ennyire hiszékeny, sokkal jobban meg kell vizsgálni a helyzetet és az okokat.

"'ugye azért ezalatt sem voltunk rosszban?' Hatalmasat nőtt a szememben."-érelmi manipulálásba és rábeszélésbe kezdett, a anyja biztos tolja a komoly kapcsolat és család gondolata felé.

"Erre elkezd szervezkedni, hogy elhív egy harmadik közös havert, aztán visszaír, hogy ez a harmadik épp kérte őt valamire,"-ez mutatja tisztán azt, hogy a csávód DÖNTÉSKÉPTELEN és a haver olyankor felmér téged, majd jót dumálnak a hátad mögött. A többi mondatod is tisztán azt mutatja, hogy 1. csak ki akar használni, 2. energiavámpír, 3. Döntésképtelen.

2016. jún. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy igazad van :'(
2016. jún. 29. 10:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy az anyja aakàrhova tolja család és komoly kapcs felé, de fiuk vagyunk :)))
2016. jún. 29. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Zoli te vagy?? Nem pofáztam mar eleget errol? Nyiltseg s nem szamit mit reagál. Mond neki ne legyen mar gyerek .
2016. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha már IRL adatok is kikerülnek ide, akkor azt mondd meg, hogy hogy a pitschába tudnám végérvényesen kigyakni az agytekervenyeimből a kölköt úgy, hogy eszembe se jusson, mert tényleg felbszaom magam rajta örökké.
2016. jún. 29. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Előbb próbáld meg átnevelni.

Segítségre van szüksége és te gyakoroltál rá eddigi legnagyobb befolyást.

Ne hagyd, irányítson, te irányítsd. Ne hagyd, maga alá gyűrjön, te legyél most felette! Mindig mond meg neki nyíltan, amikor megint ötévest kezd játszani és akár ott is hagyhatod egy kicsit. Kényszeres megfelelési kényszerét és félelmeit segíts neki kiiktatni.

Egyenlőre ez fontosabb barátságotoknál. Ezek után barátság meg könnyedén fog alakulni.

2016. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A barátság nem azt jelenti, hogy tapadni kell egymásra. Vegyél kicsit vissza, meg nem is egy eset alapján kell ítélni, aztán majd hosszabb távon kiderül, hogy működik-e, vagy sem. Lehetett rossz napja is, lehet feledékeny stb.
2016. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!