Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy vágódjak bele ismét a...

Hogy vágódjak bele ismét a munkás életbe egy hosszú szünet után?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az utóbbi időben nem sikerült munkát keresnem, nem találtam és nem is hívtak, pedig elhihetitek kerestem ezerrel. tavaly október közepe óta nem dolgozom folyamatosan, pár hét beesett ugye mikor találtam egy, két ígéretes melót de valami mindig közbejött és eléggé el lazultam. De most van az, hogy halálra unom magam itthon és tehetetlennek érzem magam. Ugye a vírushelyzet is közbejött, így még kevesebb lehetőség volt időközben. Viszont jövőhéten talán már hívni fognak, mert egy csomó munkára dobta, önéletrajzot ami passzolna is az elvárásaimnak és van hozzá tapasztalatom is ami előny náluk. Hónapok óta ugye nem nagyon csináltam semmi fizikálisat, nem kellet korán kelnem és így teljesen kiesett az ösztönzés a korai munka kezdéshez. Hogyan állhatnék vissza a megszokott ütemhez, hogy hatékonyabb legyek ha új melóról van szó és ne legyek hulla fáradt közben és élvezzem is valamilyen szinten. Nagyon kevés pénzem maradt nekem és a családomnak is bár tartjuk magunkat, nekem gyakorlatilag annyi van, hogy megtudjam őrizni a kártyámat, hogy ne szüntessék meg egyenleghiány miatt, így hónapok óta nem költöttem magamra és így kicsit depressziós is lettem de nem vészesen. Ha sikerül munkát találnom és fel is vesznek akkor minden erőmmel megpróbálok tartalékolni és csak is a fontosabb dolgokat megvenni első körben, aztán lehet vásárolgatni. Más is került ilyen helyzetbe? Ja még valami, hogy mindenképp dolgozni szeretnék, mert vissza is kell fizetnem a szüleimet a tartozásaimmal,és suliban amúgy se kapnék annyi pénzt, bár most ősszel indulna egy képzés ami megfelelne nekem sőt nappalis is lenne. Nem tudom mi tévő legyek jelenleg. Annyira bosszantó ez a tehetetlenség. Ja és ha lehet mellőzétek a kevés szavas válaszokat, mert tényleg szeretnék értelmes és kifejtett válaszokat kapni. 23l.



2020. júl. 18. 21:56
 1/3 A kérdező kommentje:
??
2020. júl. 19. 18:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal kéne kezdened, hogy valami ritmust teremtesz az életedben: minden nap felkelsz 8-9 körül, kimész boltba, vagy futsz pár km -t, takarítasz, vagy bármi olyat teszel, ami felélénkít, és kicsit megmozgat. Magamon tapasztalom, hogy amikor hetekig nincs semmi dolgom, hajlamos vagyok ellustulni, hajnalig fent lenni, aztán már reggelig, utána persze átaludni a napot, azt is rosszul, akkor kómásan támolyogni otthon, és egy idő után erőt vesz rajtam a depresszív tehetetlenség. Ha visszatérsz a normális ritmusú élethez, már könnyebben fogsz nekiállni bárminek, magabiztosabb leszel álláskeresés terén is, és nem fogsz annyira félni a "visszatérés" traumájától.
2020. júl. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenképp megpróbálom ezt.

Annyira ellustultam az utóbbi időben, így tényleg kell mozognom kicsit.

Boltba sajna nem tudok, mert épp pénzhiányom van de máshova simán. :)

Főleg, hogy hónapokig nem tudtam semmit tenni ez eléggé lehangozott.

Vannak terveim, álmaim és kis apróságok is amiket vehetnék így magamnak de miből. De ha lesz majd munkám több hónapot akár több évet is kik ell bírnom mert kell a pénz. Most is ilyen gyári munkákra jelentkeztem, mert azokhoz vagyok szokva. Szakiskolában is szinte gyárban töltöttük a gyakorlatot, abban a 3 éveben fokozódott a napok száma, hogy melyik évben hány napot vagyunk ott. Így egy idő után megszoktuk. Most is egyszer voltam árufeltöltösnek de annyira nem az én világom volt, hogy mintha börtönben éreztem volna magam. Közel is volt nagyon a házhoz ami nem igen tetszett, mert az a tudat volt bennem, hogy bármikor leléphetnék és egyszerűen hazasétálnék. Ráadásul emberekkel kellett kommunikálni na attól kiborultam a nap végére, persze tartottam magam, de így derült ki, hogy a bolt nem nekem való munka. Gyáriban is voltam egy csomagolós melónál de közbe jött a vírus és annyi volt, pedig azt még élveztem is. így majd csak visszaállok a régi rendemhez. Megfogadtam boltba többet nem megyek dolgozni, akkor sem ha senki nem hív. Majd csak lesz egy másik állás max várok kicsit. De bolt az nem az én terepem. Viszonr simán vásárolgatni szeretek menni, mert akkor magam ura vagyok, néha nézegetem a dolgozókat ahogy épp töltögetik a polcokat és felélegzek néha, hogy jó hogy nem maradtam tovább...

2020. júl. 19. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!