Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet leküzdeni?

Hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem először fordul elő velem, hogy nem tudom magam kellőképpen kifejezni, sőt, az izgalom, a tét okozta stressz miatt ténylegesen elakad a szavam, egyszerűen elfullad, nem jön ki hang állásinterjúk során.


Kiszámíthatatlan, mikor jön elő.


Pl.: ALDI esetében minden lazán ment. Ügyfélszolgálatis állásinterjún, ahol 3-an ültek bent komor, vájkáló tekintettel, azonnal végem volt és tudtam, hogy emiatt teljesen hlyének néztek.


Ilyen utoljára az emelt szóbeli érettséginél történt, hogy szó szerint elfulladt a végén a hangom és nem tudtam befejezni a mondatot.


Tud rá valaki valami javító módszert?


...annyira kellemetlen az egész...plusz olyan magas szokott lenni ilyen esetben a pulzusom, hogy attól félek, egyszer elájulok emiatt.



Előre is köszönöm! 😓🙏



2022. jún. 28. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Allasinterjúra én már el sem megyek...inkább nem égetem magam, max neten jelentkezek meg telefonon, okés ha be hívnak el mondom a kis monológomat, de semmiképpen nem megyek bele magán jellegű dolgokba. Csak azt mond el ami neked még nem kényelmetlen. Amúgy sem kell fosni a szót...arra válaszolj amit kérdeznek, ha meg nem akarsz azt mond meg, nem kell velük finomkodni annyira.


Persze értem hogy normális helyre több körös állasinterjúk vannak, na az viszont már nekem is túl sok.

2022. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja amúgy durrants be egy felest vagy szivj egy egy jointot...ha tényleg nem megy sehogy a lazulás.
2022. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként döbbenet, az embernek ott kell magát teljesen kiszolgáltatva hagynia, hogy idegen emberek vájkáljanak az életében, véleményezzék, kifordítsák, méregesség, megalázzák egy nyomorult állás miatt...szerintem, ez teljesen jogellenes kellene, hogy legyen.


Nem csak szellemi munkaköröknél megy ez így, egyébként...


Egy neves külföldi cég budapesti vállalata keresett ideglenesen munkatársat fotóalbumok legyártására...attól kezdve, hogy mit tartok kudarcnak az életembe, miért szeretnék és hova egyetemre járni, mik az érzéseim..stb..mire feleszméletem, hogy mi van, egy komolyabb pszichológiai vizsgálaton kellett átesnem az állásinterjú alatt..mindent azért, hogy dec 24-ig ott robotoljak nekik a gyártósoron napi 12 órát...nem is értem, mi megy itt

2022. jún. 28. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom..utoljára velem azt csinálták hogy megkérdezték, hogy van e párom és gyerekem, mondom nincs. Na erre totál kivoltak akadva (vagyis volt a csaj) aki interjúztatott, és csak nyomta nekem "miért nincs" "mikorra tervezem" stb...na és idegembe azt mondtam neki szó szerint hogy csak nekem dugni kell nő..persze ez nem volt igaz. De végre leszállt rólam, viszont nem vettek fel :d.
2022. jún. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Gyakorolj. Probald keresni azokat a szituaciokat amikor elojohet, es menj bele tudatosan, tudva hogy lehet hogy leegeted magad, de hogy ez hosszutavon kezelheto lesz. Ha eleg sokszor ki leszel ennek a fele "elmenynek" teve, elobb-utobb kevesbe leszel ilyesfele stressz szituaciora erzekeny.
2022. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak a tisztázás végett, nem én pontoztam le a hozzászólásokat...valaki nagyon unatkozik 😑
2022. jún. 29. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen velem is előfordult már. Volt olyan interjú, amit teljesen magabiztosan lefolytattam, aztán egy másikon úgy nyeldekeltem, mert folyton elakadt a hangom a mondat közepén. Nem győztem elnézést kérni, nagyon kellemetlen volt. Olyan volt, mintha zavarban lennék, pedig a másikhoz képest semmi egyebet nem kérdeztek.

Szerintem attól függ, milyen a hangulatod, mennyire hangolódtál rá az interjúra. Előtte össze kell kapni magad, összeszedni az önbizalmad.

2022. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!