Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan leeht leküzdeni a...

Hogyan leeht leküzdeni a sötétben való félelmet?

Figyelt kérdés

Nem mindig, csak néha-néha kicsit parázok a sötétben. Néha olyan érzésem van mintha valami el akarna kapni hátulról.

Hogyan lehet az ilyen félelmet leküdzeni?


2022. jan. 19. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Mikor félsz egyedül a sötétben, jusson eszedbe, hogy nem vagy egyedül!
2022. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
kiégek az elsőn xdd
2022. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Igazából nincs sok okos felni a sötétben. Azok a lények,amik sötétben megtámadhatják, ugyanúgy nappal is megtehetik. Én inkább a ködtől félnék a helyedben....
2022. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fejben dől el minden, dehát sajnos én is ilyen vagyok:D
2022. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg, hogy mi miatt gondoolkodsz így? Van-e realitása? Ha rájössz, hogy nem reális a dolog, akkor nézz a sötétséggel szembe.
2022. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsol lámpára a telefonodat.
2022. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Annyit tudsz csinálni, hogy igyekszel reálisan gondolkozni, nem elengedni a fantáziád és tudatosítani, hogy az adott hely nem veszélyes, hiszen ugyanolyan mint nappal.


Ettől függetlenül megértem az érzést.


Én sokszor maradok egyedül az irodában este, és ugye ahogy megyek ki, kapcsolom le a villanyokat, látom a sötét konyhát, majd a folyosó is elsötétedik. Ráadásul a végén az előtérben is lenyomom a villanyt és még ki kell menni az ajtón.


Ilyenkor mindig hülyeségek jutnak eszembe, hogy lekapcsolom a villanyt és mi van ha valami alak megjelenik a folyosó végén, vagy csak végigszalad egy árnyék.


Plusz utána kimegyek az irodából a lépcsőházba, ott már fény van. És a filmekben mindig ez van, hogy eljutsz a nyugis helyig majd ott halsz meg :D

2022. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a vicces, hogy sokszor voltam már kint erdőben. Egyedül sátraztam, túráztam a sötétben.


Azért ott is vannak para dolgok. Főleg amikor hirtelen mellőled szaladnak el állatok amik este sokkal aktívabban. Vagy volt, hogy kiértem egy tisztásra és a lábab felől hűvös fuvallat érkezett, miközben köd is volt. Igazi atom kísérteties hangulat volt.

2022. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj egyedül, elhagyatott helyen a sötétben! Vagy elragad a démon és meghalsz, ezzel a félelmed is megszűnik, vagy nem történik semmi és akkor meg azért szűnik meg a félelem, mert látod, hogy nincs semmi a sötétben.
2022. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem attól kell félni amit nem látsz, hanem amit látsz. :D


Amúgy meg komolyra fordítva a dolgot, mennyi idős vagy? Mert most gondolj bele, attól, hogy sötét van, nincs ott semmi más mint világosban lenne ott.

2022. jan. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!