Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakul úgy egyeseknél,...

Miért alakul úgy egyeseknél, hogy megutálják magukat? Senki nem születik önutálattal.

Figyelt kérdés
2022. jún. 29. 00:50
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert.
2022. jún. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Gyerekkorában bántalmazták és ezt internalizálta.
2022. jún. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg gyermekkortól ered a probléma.
2022. jún. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Amint cseperedik a személy, egyre jobban tudatosul benne mind önmaga, mind a világ eseményei körülötte. Óhatatlanul összehasonlítja magát másokkal, esetleg a szülő is rátesz 2 lapáttal, a kortársak is, és így máris elindulhat az önutálat.

Ha van egy alapbetegsége a személynek, akkor ez 2×-es lehet.

2022. jún. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Sok olyat tesznek ami ellentmond azoknak az ertekeknek amiket szeretnenek kepviselni, de hinni valamiben mas mint cselekedni azok alapjan, ezert neheztelni kezdenek mert amikor ki kellett allni azert amiben hisznek, nem tettek meg. Cserbenhagytak magukat, es mint ahogy az ember neheztel, masra ilyenkor, ugy magunkra is neheztelunk, de akar utalatta is valhat hosszabb ido soran.
2022. jún. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én például utálom, hogy úgy nézek ki ahogy.


Egyszerűen azok közé a férfiak közé tartozom, akik nem vonzóak egy nő számára. És ha fejen állok sem sikerül párt találnom magamnak, ami erősen elkeserítő tud lenni.


Főleg, hogy azt látom, hogy keresik az emberek a társaságom, de maximum mint barát. Pedig értelmes, tanult, pénzkereső ember vagyok, meg minden, de mivel nem vagyok vonzó így ugrik a történet.


Ami elszomorít, főleg amikor azt látom, hogy a jóképű, vonzó haverjaim előtt térdre borulnak a nők, és örülnek, hogy egyáltalán szóba áll velük. Pedig emberileg hasonló mint én, ugyanaz a beszédstílus, humor stílus, hasonló életkörülmények. Csak ő jóképű.


És nem a nőket vagy a világot hibáztatom, csak rohadtul nem örülök neki, hogy nekem ezt dobta a gép és nehéz fokozaton kell játszanom az élet nevű játékot.

2022. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
#6 ne haragudj de valoszinuleg tobb gond van veled mint ahogy kinezel, nagyon "nice guy" szindromasan hangzik amit irsz...
2022. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ezért szeretem a gyakorit, itt pár sorból megmondják milyen vagyok és mindenféle szindrómával diagnosztizálnak... :D
2022. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A sorozatos kudarcok, az elutasítás, visszautasítás, kiközösítés miatt. Ha nem tudja elfogadtatni magát, képtelen változtatni, nem találja máshol a hibát, csak magában, akkor megutálhaja magát az ember.
2022. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. gyerekkorom óta folyamatosan másokhoz hasonlítgattak a szüleim, ez mostanra, egyetem elejére, szűnt meg, bár néha-néha visszatér még. Emiatt sokszor azt éreztem, hogy nem vagyok elég, még ha megfeszülök is, akkor is lesz egy jobb példa.

Már nem vagyok olyan mélyen ebben, főleg, mióta tudatosult bennem, hogy az ellenem felállított példa mégsem volt annyira fényes, mint mondták.

2022. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!