Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan alakul ki a tisztelet?

Hogyan alakul ki a tisztelet?

Figyelt kérdés
Pszichológiai szempontok érdekelnének. Miért van az hogy mondjuk van 2 ember. Ugyan azt a munkát végzik ugyan olyan minőségben, de az egyiket nagyon tisztelik a másikat meg csak úgy álltalánosan kezelik vagy esetleg lenézik.

2022. jan. 6. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisugárzás, udvariasság, kollégákkal való közvetlenség, segítőkészség, alázatosság, nyitottság, talpraesettség.
2022. jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Oda tudsz-e bszni két pofont annak aki tiszteletlen.
2022. jan. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban ugyanúgy teljesítenek, ugyanannyit, és ezt nem csak a te igazságtalanságérzeted mondatja veled, akkor lehet pl. az, hogy a másik jobban el tudja adni magát, jobban el tudja hitetni, hogy ő jobban teljesít.


Pl. volt egy kollégám rendszeresen kimutatást írt arról, hogy milyen jól dolgozik, mennyit spórolt a cégnek azzal, hogy körültekintő volt, ezekről összehasonlító táblázatot rittyentett... és tényleg ász volt, mégha csak valamit egy évben egyszer csinált valójában, ami változást okozott.


Amúgy igen, a kisugárzás, a tekintély is fontos. Valaki visszahúzódó, akkor nem hiszik el róla, hogy ugyanúgy, esetleg jobban ért a dolgához, és jobban is csinálja talán, mint a nagyszájú.

2022. jan. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Munkahelyfüggő, dolgoztam már olyan helyen, ahol a nárcit tisztelték (gondolom féltek tőle), de szerencsére létezik olyan munkakörnyezet is, ahol elsősorban az emberi minőségek számítanak (becsületesség, lelkiismeret, pontosság és precizitás). Személy szerint én olyan embereket tisztelek, akik viszonozzák mások felé a tiszteletet.
2022. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az alapvető tisztelet, kulcsa többek közt a kisugárzás és a munkatársaidhoz való viszonyulásod.

Én eddig szerencsés helyzetben vagyok, ez a második munkahelyem és mindkettőn egy olyan közösségbe kerültem, ahol mindenki megadja a kellő tiszteletet a másiknak. A főnökök egyenesek, megmondják kerek perec mi van és szilárdan kitartanak dolgok mellett, tekintélyt parancsolóak, de mindig próbálják kihozni a legjobb helyzetet a beosztottjaiknak és a meetingek is egy nagyobb családi beszélgetésre hasonlítanak, mintsem egy munkahelyi megbeszélésre. Őket nálunk pl. ezért tiszteljük.

A munkatársakkal azért tiszteljük egymást, mert tudjuk, hogy mindenki elvégzi a rábízott munkát ami elég fontos mivel egymásra épül amit csinálunk és számíthatunk egymásra, beugrunk vagy besegítünk ha tudunk.


Ellenben van egy másik részleg a mostani munkahelyemen, ott van egy kollegina, aki egyedül ül az irodában és nem nagyon szól senkihez, őt pl. a kollégái szinte levegőnek nézik és lerázzák ha nagy ritkán közeledne valakihez, vagy segítséget szeretne kérni. Az egyik ilyen kollégával valamelyik nap beszélgetésbe elegyedtem és szóba jött ez a hölgy is. rákérdeztem, hogy miért ilyenek vele. Azt kaptam, hogy mert olyan magának való, nem nagyon kommunikál senkivel, szerintük a munkáját sem végzi jól, nem is érti hogyan dolgozhat itt ilyen mentalitással, hiszen ez egy közösség.

2022. jan. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik introvertált, a másik extrovertált, az intro alárendelődik a másiknak. Vagy: túlértékeli a tudását az egyik a másiknak, így nagyon azt gondolja a másikról, hogy az full okos, így alárendelődik a másiknak.
2022. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!