Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebben a jelenlegi rossz...

Ebben a jelenlegi rossz gazdasági helyzetben és háborús hangulatban, készülsz / készültök családoddal az esetleges nehéz időszakra, van értelme egyáltalán?

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs,ha meghalunk úgyis meghalunk.Annyiban változtatott ez nálunk valamit,hogy többet foglalkozunk és beszélgetünk egymással.
2022. jún. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Atombunkert építek.
2022. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint takarékoskodásra gondolsz? Hát ha most csinálod nyilván jobb mint a semmi, de az ilyesmit a boldog békeidőkben kell elkezdeni és hosszútávon folytatni, úgy van értelme.
2022. jún. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amit a jól menő években összesporoltunk forintot nagyon gyorsan szabadultunk tőle. Jól tettük, már most látszik, pedig a feketeleves, majd most jön.
2022. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig takarékoskodok.Sose szórtam a pénzt.Meg amúgy se tudnék most pár hónap alatt annyival többet megtakarítani, hogy abból kihúzzam ha beüt a sz.r.Ha meg nagyon rossz lesz a helyzet, akkor olyan mindegy úgy.Ha meg nem olyan rossz, az meg nem vág földhöz.Úgyhogy nem készülök külön semmivel.Bízom abban hogy a vezetőknek meg a politikusoknak nem megy el teljesen az eszük. Na meg őszre számolok egy újabb covidos agybajjal.
2022. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemet csak diákhitellel tudom elvégezni. Most megemelték a kamatot, ami nagyon nem hangzik jól. Az emelkedő árak miatt (élelmiszer, albérlet) az lenne a minimum, ha megemelnék a diákhitel összegét is, ami jelenleg maximálisan 150 000 Ft. Ez mire elég? Ha havonta 60 ezerbe kerül az élelmiszer, az albérletem pedig ennek a kétszerese? Ha volt pofájuk a diákokkal kitolni, akkor ne csak a kamatot emeljék meg a kétszeresére, hanem az igényelhető összeget is.
2022. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

#6

Az a pénz amire annyira fáj a fogad a nyugdíjasoké lett..már nekik lett megítélve :)

2022. jún. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
7: igen, hiszen az övék a jövő :D
2022. jún. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem azért, hogy minden nyugdíjast védjek, de a legtöbb kevesebbet kap, mint a te diákhiteled havi 150.000 forintja!

Dolgoztam postás kézbesítőként, láttam mennyi az átlagos "nyögdíj". Apukám velünk lakik, mióta anyukám meghalt. Egy évig kapta az özvegyi 60 százalékát, majd ezt automatikusan lecsökkentik 30 százalékra. Apukám becsülettel ledolgozta az életét mint géplakatos és speciális hegesztő-lángvágó. Annyira jó szakember volt, hogy nyugdíjazása után évekig vissza-visszahívták, mert nem volt senki, aki megtudta volna csinálni a spéci munkáját. Ősszel lesz 90. éves. Le van bénulva a fél oldalára, ápolásra szorul. Még szerencse, hogy jómagam itthon dolgozom évek óta.

Özvegyivel együtt 148.000 a nyugdíja! Ebből csak a havi gyógyszere, egészségügyi ellátása kb. 50.000.- Ft. Ha egyedül élne, akkor a rezsit sem tudná kifizetni!

Postás kézbesítőként sem vittem ennél sokkal magasabb nyugdíjakat! Ritkaság volt a 200 ezer feletti! Talán négy olyan ügyfelem volt, aki 300 felett kapott.

2022. júl. 2. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!