Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a jó az életben ha szegény...

Mi a jó az életben ha szegény vagy csak egy egyszerű alkalmazott és nem gazdag?

Figyelt kérdés
Nem tudom feldolgozni hogy nincs nagyon sok pénzem. Nem nézem le a dolgozó embereket de nekem ehhez nincs akarat erőm főleg nem ilyen gyenge fizetésekért. Mégis hogyan tudnak úgy élni emberek? Kap nettó 200 vagy nagyon maximum 300 at mi értelme ennek az életnek? Most itt egyszerű emberekről van szó nem orvos meg programozó az nem lehet akárki.

2022. jún. 30. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Semmi. Az az élet lényege, hogy fejlődj folyamatosan. Minnél több tudást szerez. Én se akarok életem végéig dolgozni, de ezért nem is szarakodok ilyen hülyeségekkel. Gazdag akarok lenni, de úgy, hogy értsek is ahhoz. Nem beleszületni kell hanem megteremteni mert az az igazi. 3 éve dolgozom, de mindent befektetek a saját vállalkozásomba és ha ügyesen csinálom 30 éves koromra már bőven ebbe fogok dolgozni. 40 éves koromra legkésőbb meg már magától fog jönni a pénz. Legyen egy terved amiért teszed és kiállsz mellette. Jó ötleted kell, hogy legyen és kész. Ehhez pénz is kell, de azt a menyiséget megtudod szerezni ezzel a havi 200-300 ezerrel is szerintem.
2022. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
65%

Örülj, hogy van munkád.

Még kell tanulni epfogadni magad úgy ahogy vagy. Másképp sohasem lehetsz boldog.

Lehet, hogy aki gazdag nem boldog. Lehet halálos beteg és már csak napja/hónapja lehetnek hátra. Lehet akit szeretett meghalt. Lehet nincs meg keze /lába /látás stb. Az lehet hogy van pénzük de nem boldogok. Akkor meg mit ér a pénze?

Nézd azt mid van.

Ne másokat nézz.

Ja és az emberek nagy része nem gazdag.

2022. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Semmi. Mások huszonévesen olyan kocsikat vezetnek, amilyen nekem 60 évesen se lesz.
2022. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Semmi.


"Most itt egyszerű emberekről van szó nem orvos meg programozó az nem lehet akárki."


Ez egy szűk látókörű, pesszimista hozzáállás. Ha gazdag akarsz lenni, akkor nem bújhatsz a "nem lehet mindenki programozó" kifogás mögé.. mert nem mindenkinek kell programozónak lenni, hanem NEKED kell csak és kizárólag annak lenni.


Programozó helyére illeszd be azt tevékenységet ami téged érdekel. mert a programozó jól keres, de ahhoz azzal kell kelned és feküdnöd, ahhoz pedig édes kevés motiváció a sok pénz.

2022. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

" Mégis hogyan tudnak úgy élni emberek? Kap nettó 200 vagy nagyon maximum 300 at"


Ezt én is szeretném már egyszer megtudni.

Mert csak 67ezer Ft a nyugdíjam.

2022. jún. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a jó az életben ha szegény vagy csak egy egyszerű alkalmazott és nem gazdag?"

Semmi.

2022. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegény vagy Gazdag?

Én ezeket a szavakat, már évekkel ezelőtt ki töröltem a szótáramból.

Az élet a folyamatos fejlődésről szól, a tanulásról, hogy új dolgokat ismerjünk és tanuljunk meg, életünk során.

Pénz, csak úgy látszik mint ha számítana!

Nem vagyok vagyonos ember, és nincs rá szükségem.

Van egy munkahelyem, és ami a legfontosabb, hogy szeretek be járni dolgozni. A pénzt amit meg keresek, azt meg folyamatosan tanulásra és utazásokra költöm. Nekem nincsen szükségem, luxus cikkekre vagy márkás ruhákra.... Ezek nélkül is boldog vagyok.

2022. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nagyon sokan csináljuk ezt. Könnyebb, ha olyan helyen, munkakörben dolgozol amit szeretsz. Személy szerint én így is találok értelmet az életemnek. De ha ennyire a sok pénz a cél, és tisztességes úton akarod megszerezni, akkor igenis vagy nagyon sokat kell tanulni és dolgozni, vagy veszélyes munkát kell vállalni, pl ipari alpinista, vagy legyél vállalkozó.
2022. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy x2-x3 ennyit keresnél semmi nem változna alapvetően.
2022. júl. 23. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!