Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriában és Németországban...

Ausztriában és Németországban alkalmazottként max hány órát lehet dolgozni és egyszerre hány cégnél?

Figyelt kérdés

+ az egészségbiztosítást / TB -t hogy kell intézni?


Hallottam olyat is, hogy kint élt vki x évig, Ausztriában fizette a TB-t és amikor hazajött és ellátást kért magyar kórházban, akkor közölték vele, hogy mivel Mo.-on nem fizetett TB-t x éve, ezért csak akkor látják el, ha visszamenőleg kifizeti a TB költségeit. Nemtom pontosan mi volt ennek a háttere, csak ilyet is hallottam már, de már akkor se értettem :D



2014. szept. 20. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy hany orat lehet meg hany cegnel azt nem tudom, de nyolvan nem fogsz napi 12-14 orakat dolgozni.


Egeszsegbiztositast Nemetorszagban ugy kotsz, hogy bejelentkezel egy un. kotelezo egeszsegpenztarba (Gesetzsliche Krankenkasse, alapesetben). Ebbol van kismillio, es altalaban szabadon valaszthatsz. Ez az egeszsegpenztar kapja meg aztan a munkaltatodtol es toled az eloirt jarulekot, es o fizeti ki a korhazi/orovosi koltsegeidet.


Ebben az esetben termeszetesen a magyar egeszsegbiztositasbol ki kell jelentkezned. Ha nem teszed, akkor kovetelhetik visszamenoleg.

2014. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egészségbiztosítást leírta az első.


Amikor kijöttem, 3 munkahelyem volt, mind bejelentve.

05:00-11:00 Teilzeit arbeit

13:30-15:30 Minijob

16:30-19:00 Minijob


Egy évig bírtam, aztán mind a 3-at otthagytam, kerestem 8 órásat.

Akármennyit dolgozhatsz,nincs határ, csak bírd erővel.

2014. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!