Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csenddel verésre ha ugyanígy...

Csenddel verésre ha ugyanígy reagálok?

Figyelt kérdés

A csenddel verést szerintem azért csinálja a másik, hogy ő domináljon, ő szabja meg a feltételeket, hogy akkor békülünk ki, amikor ő akarja, addig is érezzem magam lealacsonyítva, megvetve, a problémával addig sem kell foglalkozni. Ha ezt feloldja, és én rögtön úgy csinálok mintha minden rendben lenne, akkor abból nem tanul mást, minthogy ha így viselkedik, akkor mindig ő kerül ki győztesen. Szerintem hosszú távon árt neki is, és nekem is, mert nem egyenlő viszonyokat eredményez.


Az egyik rokonommal, akivel együtt laktam hosszabb ideig, már megjártam egyszer, ő minden előzmény nélkül egyszercsak nem beszélt velem, és elfordult, az durvább volt, és az egész kapcsolatom folyamatosan romlott vele. Ebből tanulva most gondoltam másként fogom csinálni, remélem érthető, amit leírtam.


A mostani ember, aki ezt csinálja velem, nehezen boldogul az érzelmek kezelésével, tipikus férfiasan képtelen a bonyolultabb érzelmeket megfelelően kezelni, inkább elmenekül előlük. Tehát érzelmekről egyáltalán nem is szeret beszélni se, azt se szereti ha más beszél neki ilyenekről, tehát szerintem nem kifejezetten ártó szándékkal csinálja a csenddel verést, csak túlságosan érzelmi analfabéta. Az előző emberből kiindulva viszont gondoltam más taktikával próbálkozom. Szerintetek működhet?



#taktika #egyenlő erőviszonyok
2022. júl. 6. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Megkell mondani, hogy ezt a gyerekes dacoskodást be lehet fejezni, mert nálad nem használ. Én ugyan úgy kommunikálnék vele, ha direkt tőmondatokban válaszol vagy odavet valamit, addig kérdezem, hogy mi baja van, amíg el nem mondja. Ha túlkapás a vége, visszafordítja, hogy mennyire generálom itt a feszültséget, és ez rendszeressé válik az, hogy visszaforgatja rám a játszmáit, arra az emberre hosszútávon nincs szükségem. 2 út van: kommunikáció, vagy távozzon a közvetlen privát életemből, esetleg távoli ismerősként belefér, ha máshogy nem ártott nekem.
2022. júl. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne taktikázz senkivel. Egyszerűen mondd a szemükbe udvariasan a véleményed, aztán vagy megértik, vagy nem. Ha nem, akkor nagyon magányosak fognak maradni életük végéig, ugyanis ilyen emberekkel senki nem szeret hosszabb távon együtt lenni.
2022. júl. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem süllyedek le manipulatív hulladékok szintjére. Ha valami bánt, ha valamiről van véleményem, ha valamit szeretnék átadni akkor nyíltan beszélek róla, akkor is, ha sértődés a vége. Szerintem csak így érdemes, taktikázzon meg lépkedjen tojáshéjon aki nem sajnálja erre az életét. Bocs, de többet érek annál, hogy ilyen embereknek pitizzek, nem kellenek érzelmi analfabéták és bántalmazók az életembe.
2022. júl. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Végülis te vesztesz. Mert a másik személy lehet halál jól elvan így. Te viszont kérdéseket irogatsz ki róla ide. Vagyis neked a rosszabb a csend.
2022. júl. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A csenddel verés minden elszenvedőnek rossz egyébként. Olvastam róla, hogy kutatók szerint az agynak a fájdalomérző központját aktiválja. Egyébként most megvagyok erősödve annyira, hogy nem magamat okolom, nem szenvedek tőle egyelőre.


Megértem a hármas válaszolót, viszont nem olyan a kapcsolat amit a kukába dobnék, az éremnek ugyanis két oldala van. Mindenkinek van rossz, és jó oldala, nekem is van rossz oldalam, amit a másik ember tolerálni képes.


Egyébként én sem szívesen viszonoznám neki ezt a viselkedést, de ha folytatom amit eddig csináltam, akkor következmények nélkül marad ez a hülyeség. De akkor ti azt tanácsoljátok, hogy ne tegyem, viszont akkor nem tudom mi lenne a megoldás.

2022. júl. 6. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!